Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Elektryczne ogrzewanie postojowe


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zakupiłem A4 AVANTA z 2000r. z silnikiem AJM 1.9 TDI i samochód jest wyposażony w elektryczne ogrzewanie postojowe, samochód jest sprowadzony ze szwecji, widać jakieś gniazdo przy rejestracji

2531c54f3408f24fmed.jpg

i drugie w nogach poasażera na boku od strony drzwi wielkości zwykłego gniazdka

b7c95d8a127e8c48med.jpg

i jeszcze jest jakiś kabel z wtyczką pasującą do tej przy rejestracji, wystaje spod osłony pod silnikiem.

moje pytanie: czy ktoś ma coś takiego w swojej furze albo ktoś niech coś kolwiek powie jak to ugryźć :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: pierwsze takie coś widzę :mysli:

Z chęcią zobaczę jak się temat rozwinie :gwizdanie:

Powiem, dziwna rzecz, nie widziałem jeszcze takowej rzeczy w prezentowanych b5 w klubie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes miec zainstalowana grzałke w misce olejowej.Skandynawi w okresie zimy podłaczaja takie wtyczki do specjalnych słupków na parkingach przed blokami i sobie grzeja auta nocami w minusowych temperaturach.rano odpala i ma od razu ciepło.Z tego co pamietam to grzanie było za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto ze szwecji ma takie coś, juz w dwóch tak miałem a teraz mam trzeciego na podwórku i też ma. Zaje....a sprawa na zimę, jak do roboty miałem na 6 to auto wieczorem podłączałem do gniazdka pod domem z włącznikiem czasowym od 4 i przychodząc do auta zaraz po odpaleniu już z nawiewów wieje ciepłe powietrze, silnik jest już nagrzany praktycznie na zimno nie pracuje. Dla mnie bomba. Prawie jak webasto chociaż prawie robi wielką różnicę. A ta wtyczka w środku jest na specjalną farelkę żebyś już szyb nie musiał skrobać - środek nagrzany już przed otwarciem drzwi. Mój brat siedzi w szecji i wiem że są tam gotowe zestawy które można dołożyć samemu do auta.[br]Dopisany: 20 Październik 2011, 20:58_________________________________________________A propo w szwecji każde auto ma jeden numer rejestracyjny od pierwszej rejstracji i w ten sposób w łatwy sposób możesz sprawdzić historię przebiegów i stanów licznika przy każdym. Jeśli masz tablice szwedzkie to można sprawdzić jaki przebieg miał przy ostatnim przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto ze szwecji ma takie coś, juz w dwóch tak miałem a teraz mam trzeciego na podwórku i też ma. Zaje....a sprawa na zimę, jak do roboty miałem na 6 to auto wieczorem podłączałem do gniazdka pod domem z włącznikiem czasowym od 4 i przychodząc do auta zaraz po odpaleniu już z nawiewów wieje ciepłe powietrze, silnik jest już nagrzany praktycznie na zimno nie pracuje. Dla mnie bomba. Prawie jak webasto chociaż prawie robi wielką różnicę. A ta wtyczka w środku jest na specjalną farelkę żebyś już szyb nie musiał skrobać - środek nagrzany już przed otwarciem drzwi. Mój brat siedzi w szecji i wiem że są tam gotowe zestawy które można dołożyć samemu do auta.[br]Dopisany: 20 Październik 2011, 20:58_________________________________________________A propo w szwecji każde auto ma jeden numer rejestracyjny od pierwszej rejstracji i w ten sposób w łatwy sposób możesz sprawdzić historię przebiegów i stanów licznika przy każdym. Jeśli masz tablice szwedzkie to można sprawdzić jaki przebieg miał przy ostatnim przeglądzie.

ŁAŁ!! temat poruszył Was, ale do kolegi doa-krzysiek: to żeby to podłączyć to muszę pewnie kupić jakiś kabel z wtyczką pasującą do tej przy tablicy, podłączyć do gniazdka i grzać fure. A tak na marginesie można podłączyć na krótko tylko trzeba wiedzieć który to uziemienie skoro są trzy :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka w zderzaku to podłączenia do grzałki silnika, tak jak to koledzy wyżej opisali, system bardzo powszechny w całej skandynawi, sam z tego korzystam i daje rade nawet w wielkie mrozy. tu masz przykładowy link to aukcji wtyczki defa: http://allegro.pl/defa-komplet-kabli-do-grzalki-gniazdo-i-przewod-i1873809658.html, a tu mały opis co to jest DEFA: http://www.intercars.com.pl/show_str.php?id=321#miniplug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...