Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] Zmiana tłumika B7 2.0 tdi na dwa tłumiki od S4


DODN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam A4 B7 2,0tdi 140ps i chciałbym zmienić wydech na ten z S4 lub dwa tłumiki z quattro i dorobić końcówki orientujecie się czy jest to możliwe ? i czy nie będzie szkodziło to że są tłumiki od benzyny w dieslu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sobie przypominam Alvaro założył do 1.9tdi tłumiki z S4. I nie miał z tym chyba żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam kupiłem kompletne tłumiki (od obejmy za katalizatorami aż do samego końca łącznie z gumami i tymi częściami uchwytów które przykręcane są do auta) ori miałem tylko lewy tłumik ale po ściągnięciu osłon pod miejscem na prawy tłumik okazało się że śruby mocujące są wmontowane w nadwozie więc wszystko pasowało plug&play (oczywiście poza rozdzieleniem z jednego tłumika na dwa, ale to już gościowi który mi to robił nie stanowiło żadnego problemu - usunięcie tłumika środkowego i zrobienie "trójnika") czas trwania całego zabiegu to jakieś 60 - 90 minut , należy pamiętać o tym że ori wydechy z S4 mają klapki sterowane podciśnieniami które to przy ściąganiu nagi z gazu powodują zamykanie ich i charakterystyczne buczenie wydechu. Ja nie bawiłem się z podłączaniem tego bo w dieslu to i tak nie słychać więc klapki zostały lekko "cheftnięte" w pozycji otwartej :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ten temat poruszyłes alvaro :th: to ja mam pytanie bo też chcę zrobić na dwa tłumniki a mam jeden, tylko chcę wsadzić z ultera. Ile wyniosły Cię orginały od S4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem bardzo ciekawy.. tylko zastanawiam sie ile to moze kosztowac.. zalozmy jesli kupilbym uzywany tlumik .. lub jesli zrobilbym nowy o podobnym wygladzie ???

no i zapewne dokladke trzeba zmienic

alvaro prosze info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kasie się nie rozmawia ale nie chce mi się co chwilę pisać PW :tongue4:

kompletne tłumiki od złączy za katalizatorami do samego końca razem z kompletnymi uchwytami 700 zł + 100 zł paliwo bo sam po to pojechałem no i 100 zł wziął "tłumikarz" za montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Jak tam DODN robiles cos w tym temacie ? Ty masz dwa tlumiki czy jeden, jesli dwa to razem czy po obu stronach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dwa to razem czy po obu stronach ?

nie ma czegoś takiego jak dwa razem... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaro zgadza sie ale i tak wiadomo o co chodzi.. podwojna koncowka wydechu po lewej stronie czy rozdzielnie po obu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkoz S4 w budzie B5 ma

podwojna koncowka wydechu po lewej stronie
a S4 B6 ma
ozdzielnie po obu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...