Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Drgania odczuwalne po wcisnieciu pedalu sprzegla.Czy to koło dwumasowe?


dzik23

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio bylem u mechanika i wykryl lekkie drgania jak lekko wcisnie sie sprzeglo

czy to wina kola dwumasowego?

wydaje mi sie ze tez silnik lekko drga na wolnych obrotach

powiedzial mi rowniez mechanik zeby sprawdzic dokladnie czy to dwumas trzeba sciagnac skrzynie i zobaczyc dopiero co z tym dwumasem, nie da sie sprawdzic jakos inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poduszki byly sprawdzane i czy czasem ktoras nie jest peknieta ? od tego bym zaczal :) W czasie jazdy przy zmianie biegow sprzeglo cos chrubocze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki nie byly sprawdzane bo mechanik mi powiedzial ze jak dla niego nie ma zadnych wibracji no bo hmmm to nie sa jakies mocno odczuwalne te wibracje tylko takie minimalne

ale tez zastanawia mnie to sprzeglo dlaczego drga jak sie je lekko wcisnie

nic nie chrupocze biegi sie zmienia dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz ze stała prędkością np. na 4 biegu 60km/godz i wtedy gaz w podłogę, jak będzie telepać budą podczas przyspieszania to dwumas do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobilem tak jak pisales ale nic nie telepie auto normlanie przyspiesza

no ale skoro to nie dwumas to dlaczego to sprzeglo drga jak sie je lekko wcisnie??

Jeździłem Oplem Astrą dieslem 2.0DTI, Audi A4 AFN, Roverem 2.0d. W każdym z tych aut były wyczuwalne drgania przy wciskaniu sprzęgła.Auta jeżdżą mają duże przebiegi i sprzęgła śmigają bezawaryjnie.Nie martw się i zapomni o porblemie chyba,że naprawdę w krótkim czasie nasili się to drganie.Nie wiem czy to ma znaczenie, ale gdy siada łożysko oporowe wtedy może być wyczuwalny dźwięk delikatnego chrobotania przy wciskaniu pedału i przy okazji drgań, ale to też jest sprawa do zapomnienia na takim łożysku można jeździć nawet 100tyś km wiem z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na postoju telepie budą od czasu do czasu, takie mocno odczuwalne drgania auta mogą sygnalizować dwumas. Sprubuj na 2gim biegu pojechać bez dodawania gazu, jeśli auto bedzie trząść to dmwumas do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko lekkie drgania tkz. mrowienie to nic się nie przejmuj, jak ci dwumas naprawdę zacznie się kończyć to oprócz telepania budą na biegu jałowym stopa z pedału sprzegła będzie ci spadała tak będzie telepało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobilem tak jak pisales ale nic nie telepie auto normlanie przyspiesza

no ale skoro to nie dwumas to dlaczego to sprzeglo drga jak sie je lekko wcisnie??

Skoro tak to nie przejmuj się narazie dwumasem i sprawdz dokładnie poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatne drgania przy wcisnietym lekko sprzegle...tez myslalel ze dwumas, ale rozebralem przy okazji sprawdzilem i dwumas ma 3mm luzu, wiec napewno jest dobry. Ale wymienilem poduszke prawa tylna na skrzyni, bo zerwalem sruby przy dokrecaniu :embarrassed: i przy ogledzinach starej okazalo sie, ze byla spekana ze starosci i nie miala swojej sztywnosci. Po wymianie poduszki te drgania sa o wiele mniejsze wrecz nie wyczuwalne. {Przypuszczam, ze jakbym lewa tylna wymienil, to juz by ich nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wam ale ja jak wcisne bardzo delikatnie sprzęgło i przytrzymam to nic nie trzęsie (może są drgania ale to są mikrodrgania prawie nie wyczuwalne) , a poza tym ktoś napisał że jak autem raz za czas potrzesie na postoju na biegu jałowym to dwumas :wallbash: :wallbash: ja tak miałem ,przyczyną była rozleciana poduszka skrzyni biegów - wymieniłem i jest cisza :gwizdanie:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zawsze ci bedzie lekko drgało jak nie wcisniesz do konca bo pompka pompuje i nie wie co ma zrobic jak masz ja wciasnieta w 30% kazdy tak ma. To nie jest nic groznego. A dwumas to nie jest bo by Ci buda szarpało.

przeciez pompa sprzegla dziala tak samo jak linka, roznica jest taka ze zamiast linki, jest uklad hydrauliczny.

kazdy mm drogi pedalu sprzegla przeklada sie, na odpowiednia droge wysprzeglika.

szarpanie przy czesciowo wcisnietym pedale sprzegla bez innych dodatkowych objawow, nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...