Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki silnik bedzie lepszy na krótkie dystanse[3.0 v6?


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dalej szukam optymalnego silnika dla mnie. Najpierw byłem juz bardzo blisko zakupu 2.7 bit ale auta z tym motorem są troche za stare jak dla mnie Oczywiście szukałem 1.8 t ale ostatnio bardzo zainteresował mnie 3.0 v6 benzyna. Czy ktoś z Was miał do czynienia z ta maszyną. Osiągi wg. danych sa bardziej niz zadowalajace. Ciekaw jestem jak jest u niego ze spalaniem. Troche boje sie turbin bo jeżdzę na krótkich trasach i nie bardzo mi się usmiech studzenie i rozgrzewanie turbo za każdym razem gdy wsiadam lub wysiadam z auta.

Jedynym mankamentem tego silnika jak na razie wydaje sie byc niemożność dalszych modyfikacji ale 6.9 do 100 to dobry wynik. Lepsze wyniki pewnie mógłbym znaleźć tylko w wersjach S.

Czy macie jakies ciekawe spostrzeżenia dotyczące tego silnika??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma wersji S

przy dobrym strzale ze sprzęgła mozna zejść duzo niżej niż 6.9 to setki :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0

Spalanie 17/100.

Modów nie zrobisz.

Dzwięk Vki - bezcenny.

1.8T

Po poważnych modach spalanie podobne jak 3.0

Moc do osiągnięcia, większa jak w 3.0 (250KM realne), a masa mniejsza.

Vka nie warczy, ale turbina syczy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o wersje s4 4.2l ale to juz nie na moją kieszeń. Będę prawdopodobnie szukał auta z 2005 roku. Tak jak napisałem troche boje się o turbo przy prawie tylko i wyłącznie jeździe po mieście.Jeśli 1.8T to tylko po ciężkich modach ,a to pewnie bedzie kosztowało więcej niż 3.0 v6 no i wyśli silnik , a i tak nie bedzie dużo szybsze od 3.0. Spalanie po modach będzie pewnie podobne, a 17 l mnie nie przeraża bo moje 1.8 pali zima na któtkich dystansach około 15...taka prawda.

Czy w jest 3.0 v6 w manualu i 6 biegami??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o turbo właśnie sie boję bo właściwie użytkowane znaczy studzone, a ja nie mam czasu żeby po zatrzymaniu lub przed jazdą stac minute i czekać na ochłodzenie lub nagrzanie :cool:

Zobacze co znajdę z takimi silnikami i wtedy trzeba bedzie podjac decyzję. w 3.0 V6 podoba mi sie jeszce to, ze prawie wszystkie te auta sa na maksymalnym wypasie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę prawdopodobnie szukał auta z 2005 roku.

jak dobrze rozumiem mowa tutaj o modelu b6

no to bedziesz mial problem, bo oficjalnie produkcja b6 trwala do 2004, na rynku sa jeszcze tylko b6 z roku modelowego 2005 ale wyprodukowane jeszcze w 2004

a co do tematu, jak piszesz ze robisz male przebiegi to bierz rs4 b5 :gwizdanie:

spali troche wiecej niz 3.0V6 ale za to jaka frajda :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta z 2005 bo PFRON (państwowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych) może mi dopłacić 20 K na auto max do 3 lat czyli 2005. Jestem niepełno :> po masakrze w Matizie...

Audi z tego rocznika są troche drogie ale przywiązałem się do marki i trudno mi się bedzie z nia rozstać. mam nadzieje, ze znajdę coś z 2005 w moim zasiegu cenowym. Na otomoto jest taka jedna ze zdeżakiem w kolorze czerwonym -pewnie walnięta ale przynajmniej właścicel tego nie ukrywa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...