Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bramki via tool a pomiar średniej prędkości


ksiadz99

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie jak to jest bo straszyli, straszyli a później ucichło. Te bramki, np. na A4, mierzą już średnią prędkość? Można już dostać mandat? Czy to dopiero ma wejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Via tool nie mierzy prędkości.

Przy wylocie na Katowice są testowo zamontowane bramki z pomiarem prędkości, ale to dopiero testy - nie słyszałem/czytałem do tej pory, aby z tego jakieś mandaty były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak leciałem wywrotką na olkusz DK 94 to słyszałem, że jest tam zamontowana bramka z kamerką która ocenia obiekt po gabarycie tzn. jeśli pojazd który może mieć DMC >3,5 T nie posiada viaBoxa lub też posiada zerowy lub bardzo niski stan konta to jebnią mu fote do wyjaśnienia..

to tylko tekst usłyszany na CB... bo ja ostatnio leciałem dokładnie tą samą drogą osobówką ze sporą prędkością i nic nie zamrugało ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talib kamerki są na Olkusz, ale tylko są :cool1: jak narazie , testy są ponoć bo tam się mobilki rozpędzają albo przelatują przez swiatła na żółtym czyt. czerwonym :naughty: i jeden fotoradar czynny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy ze ktoregos dnia jakias madra glowa nie wstanie z pomyslem ze procz viatoola mozna by bylo jeszcze pomiary robi...

U nas wszystko jest mozliwe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W osobówkach tego nie masz... więc w jaki sposób czytniki miałyby zmierzyć prędkość jeżeli nawet byłoby coś takiego i działało w oparciu o te same urządzenia? W jaki sposób oni chcą samochodom osobowym mierzyć tą prędkość?

Żeby coś takiego objęło wszystkich, to na aucie musiałby być jakiś viabox czy inny badziew.

Hmmm tak sobie przypominam, że na A1 są już tablice "odcinkowy pomiar prędkości". Na jakiej zasadzie oni chcą wystawiać mandaty jeżeli to zrobią? Prędkość ma być mierzona na każdym odcinku? Jeżeli tak to wystarczy że całą autostradę przejedziemy 160 km/h, mamy parę mandatów i papa prawko :decayed: Jeżeli tylko wjazd/wyjazd to wystarczy stanąć w MOP'ie czy innym mak donaldzie i średnia wyjdzie jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak sobie przypominam, że na A1 są już tablice "odcinkowy pomiar prędkości". Na jakiej zasadzie oni chcą wystawiać mandaty jeżeli to zrobią? Prędkość ma być mierzona na każdym odcinku? Jeżeli tak to wystarczy że całą autostradę przejedziemy 160 km/h, mamy parę mandatów i papa prawko :decayed: Jeżeli tylko wjazd/wyjazd to wystarczy stanąć w MOP'ie czy innym mak donaldzie i średnia wyjdzie jak trzeba.

już tym się zajęli prawnicy, bo to jest bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są urządzenia które bez problemu odczytują nr rejestracyjny, np. wagi we Wrocławiu i w ten sam sposób miałyby odczytywać via toole.. a jechac 160 km/h tylko po to zeby potem stanac i czekac to troche glupota. Ale spoko, uspokoiliście mnie, skoro nikt nic nie wie to pewnie jeszcze daleka droga do wprowadzenia czegos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym z tego co się orientuje to przed każdym fotoradarem MUSI stać znak " kontrola radarowa ". Adam, masz na mysli ten fotoradar koło Bidy ? czy na wlocie do Olkusza na 50-tce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomcio, musi być tablica informacyjna "fotoradar" tak jak mówisz

... BIDA ... :embarrassed: ten na wjeździe do Olkusza słyszałem jak na razie o dwóch razach że był czynny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Olkusz to spoko jak sie wie o Skodzie...ale dalej te fotoradary (oczywiscie prawie zawsze nieczynne .. ale kto nie wie to zwalnia do 40 .. i sie robią niezłe zatory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jak to jest bo straszyli, straszyli a później ucichło. Te bramki, np. na A4, mierzą już średnią prędkość? Można już dostać mandat? Czy to dopiero ma wejść?

Póki co nie ma żadnych regulacji prawnych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ponadto od 1 stycznia 2012 roku w Polsce wprowadzony zostanie inny system kontroli – odcinkowy pomiar prędkości. Zamiast jednego miejsca, w którym kontrolowana jest prędkość przejeżdżających pojazdów, będzie ona sprawdzana na podstawie pomiaru czasu potrzebnego na przejechanie odcinka między rejestratorami z uwzględnieniem maksymalnej dopuszczalnej prędkości jazdy. Powinno to jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i uszczuplić portfele przekraczających prędkość." WIĘCEJ

czy na A4 też - tego jeszcze nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...