Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szarpie na zimnym przy ruszaniu po wymianie sprzęgła


vauxhall95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Z jakis miesiac temu zwalalem skrzynie,wymienialem uszczelniacze polosek,wysprzeglika oraz wymienilem dwumas i tarcze,docisk zostal ten sam.Tarcza i dwumas juz byl slaby.Wsadzilem oryginaly co prawda nie byly nowe ale jak nowe.No i bylo wszystko dobrze brak szarpan.Rano wtedy jeszcze nie bylo tak zimno.I teraz tak jak samochod stoi w garazu to nie szarpie przy ruszaniu na zimnym.Jak stoi na dworze to szarpie przy ruszaniu-dosyc mocno.I teraz tak im zimniej z rana tym bardziej szarpie.W zime to moze nie byc ciekawie.Wymienilem poduchy.Dodam ze po wsadzeniu sprzegla slizgalo sie,ale pare razy na 5 biegu gaz do oporu i juz jest ok.To akurat nie jest dziwne bo sprzeglo lezalo,i zalapalo oleju lub czegos podobnego.Sprezynki w tarczy ok-duzo lepsze niz w starej tarczy.Na starej tarczy i dwumasie na zimnym bez zastrzezen,niekiedy na cieplym w lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna polityka kompletować używane części sprzęgła. Jak szarpie to któryś element tarcza albo docisk jest krzywa. Ciekawi mnie jednak dlaczego ma na to wpływ temp. :mysli: Zimno materiał się kurczy itp :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kompletowalem bo mam to za free to czemu nie skorzystac jak wymienialem uszczelnienia wału itp.

Docisk jest z tego samochodu,i szarpie tylko na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo u siebie w 1Z, wymieniałem całe sprzęgło na nowe sachsa i na zimnym szarpie, po rozgrzaniu spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...