Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Szarpie na zimnym przy ruszaniu po wymianie sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Z jakis miesiac temu zwalalem skrzynie,wymienialem uszczelniacze polosek,wysprzeglika oraz wymienilem dwumas i tarcze,docisk zostal ten sam.Tarcza i dwumas juz byl slaby.Wsadzilem oryginaly co prawda nie byly nowe ale jak nowe.No i bylo wszystko dobrze brak szarpan.Rano wtedy jeszcze nie bylo tak zimno.I teraz tak jak samochod stoi w garazu to nie szarpie przy ruszaniu na zimnym.Jak stoi na dworze to szarpie przy ruszaniu-dosyc mocno.I teraz tak im zimniej z rana tym bardziej szarpie.W zime to moze nie byc ciekawie.Wymienilem poduchy.Dodam ze po wsadzeniu sprzegla slizgalo sie,ale pare razy na 5 biegu gaz do oporu i juz jest ok.To akurat nie jest dziwne bo sprzeglo lezalo,i zalapalo oleju lub czegos podobnego.Sprezynki w tarczy ok-duzo lepsze niz w starej tarczy.Na starej tarczy i dwumasie na zimnym bez zastrzezen,niekiedy na cieplym w lato.

Opublikowano

Dziwna polityka kompletować używane części sprzęgła. Jak szarpie to któryś element tarcza albo docisk jest krzywa. Ciekawi mnie jednak dlaczego ma na to wpływ temp. :mysli: Zimno materiał się kurczy itp :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Nie kompletowalem bo mam to za free to czemu nie skorzystac jak wymienialem uszczelnienia wału itp.

Docisk jest z tego samochodu,i szarpie tylko na zimnym.

Opublikowano

..kolega w B5 1.9 1Z ma identyczny problem po wymianie za sprzęgło Sachs...dodam że nie ma dwumasu...teraz zastanawiamy się o co kaman??

  • 3 lata później...
Opublikowano

a wymieniliście też docisk?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja mam tak samo u siebie w 1Z, wymieniałem całe sprzęgło na nowe sachsa i na zimnym szarpie, po rozgrzaniu spokój ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.