[B5 1Z] Wyciek oleju z pod oringu chłodniczki oleju

tomiqu

Może ktoś z Was wymieniał już ten oring? Mam dość spory wyciek - prawdopodobnie - z pod tego oringu, tak stwierdził mechanik. Dużo z tym roboty jest? Ponoć też najlepiej zrobic to przy zmianie oleju.

Robota na 30 min. Spuszczasz płyn z chłodnicy, zdejmujesz węże z chłodniczki, potem odkrecasz filtr oleju. Na tym trzpieniu gwintowanym, na który nakręca się filtr, jest płaska nakrętka ( rozmiaru pamiętam 24 chyba). Odkręcasz tą nakrętke i chłodniczka odchodzi już od podstawy. Teraz możesz spokojnie ją wyciągnąc i wymienić O-ring.

No ale po co spuszczać płyn ?

Jak odkręcisz filtr, odkręcasz nakrętkę którą przykręcona jest chłodniczka, wykręcasz tą nagwintowaną rurkę i możesz wymienić oring.

Nie trzeba spuszczać płynu i odpinać wody.

Ani koniecznie zmieniac oleju

potwierdzam to co napisal moj przedmowca

roboty na mx 20 minut, dobrze jak auto jest na podnosniku

A po odręceniu filtra oleju nie zacznie wypływać olej i płyn chłodzący? Bo do wymiany oleju mam jeszcze ok. 7 tys km więc myślałem, że będe czekać z wymianą oringu do tego czasu.

Jak chcesz to dobrze zrobic to sie przyloz i spusc plyn. Chwila dluzej roboty a mozesz wtedy spokojnie wyjac chlodniczke, wyczyscic ja dokladnie i miejsce na gdzie przychodzi O-ring. Ale jesli chcesz to mozesz sie meczyc z zalozonymi wezami. Olej nie wyleci (tzn cos tam zawsze poleci wiadomo).[br]

nie bedziesz sie meczyc bo przewody wodne sa wystarczająco długie aby zdjąc chłodnice z podstawy

Jak kolega chce nurkować w przedziale silnika to nie widze przeszkod. Ja wychodze z zalozenia, ze lepiej poswiecic troche wiecej czasu i miec czyste sumienie ze wszystko zrobilo sie zgodnie ze sztuka niz szukac pół środków zeby zaoszczędzić 10 min roboty. Ale kazdy robi jak chce.

Ja z wyjęciem chłodniczki, tyle że Golfie męczyłem się bardzo długo,

najwięcej problemów miałem ze zdjęciem węży wody i wyjmowałem ją w celu wymiany na większą :)

W Audi chyba jest łatwiej. Na pewno lepiej zrobić to przy wymianie oleju.

Dzięki Panowie za rady i sugestie. Ja i tak sam tego nie będę robił ponieważ po pierwsze nie mam kanału, a po drugie wolę powierzyc to komuś kto ma doświadczenie w mechanice pojazdowej. Jakoś nie mam odwagi sam grzebać przy swojej audiczce, pomimo, że niemalże napisaliście wzorcowy instruktaż wymiany :) Skoro mówicie , że to nie jest na długo roboty to może i robocizna nie jest aż tak droga. A zrobić muszę bo codziennie widzę plamki oleju pod spodem auta, a i oleju musiałem już wlać 0,5 L żeby uzupełnić stan.

W tych motorach po stronie filtra oleju lubi jeszcze pękać odma na samym dole i tam się poci dość mocno.

luzur właśnie pęknięta odmę mechanik podejrzewał jako pierwszą ale po sprawdzeniu okazało się , że jest OK. Na 99 % leje się z pod tej chłodniczki bezpośrednio bo pod nią jest "jeziorko" oleju... zastawia mnie jeszcze czy taki cieknący olej mógł dotrzeć do tarczy sprzęgła bo przy ruszaniu mam lekkie szarpanie, a sprzęgło mam nowiutkie komplet Sachs'a. 8 tys km zaledwie na nim przejechałem.

Osobiscie przerabialem przypadek wycieku spod chlodniczki oleju. Poczatkowo myslalem, ze olej leci z simmeringu na wale korbowym, poniewaz olej kapał z tego okienka, ktore znajduje sie od spodu skrzyni. Wywalilem skrzynie i wymienilem simmering, ale okazalo sie, ze wyciek nadal jest. Po dokladnym umyciu calego silnika isprawdzeniu okazalo sie, ze olej ciekl z chlodniczki i po krawedzi bloku i miski wlatywal do komory sprzegla i kapał wlasnie przez to okienko. Ale sprzeglo o dziwo suchutkie bylo.

Zgodzę się z kolegą!! nie jestem mechanikiem a bez problemu poradziłem sobie z tym problemem!! spokojnie wyciągnąłem chodniczek bez spuszczania płynu dokładnie wyczyściłem założyłem nowa uszczelkę a oleju nie musiałem zmieniać!!! do dzisiaj sucho!! aha nie naprawiałem tego na kanale bo go nie mam :tongue4:

ja tak samo, tylko olej zmieniałem bo juz czas był na to :) czas operacyjny ~1h doświadczenie w mechanice bliskie zeru :decayed: