Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Po odpaleniu kopci na niebiesko przez 15sekund


Gość Damian A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkąd mam auto czyli od 2-och lat auto po odpaleniu zimnego silnika kopci na niebiesko przez około 15 sekund, im niższa temperatura powietrza tym mocniej kopci. Od czasu jak kupiłem auto to wymieniłem turbo, nowa pompa, nowe wtryski, nowy rozrząd i dalej to samo. Żadnych błędów nie ma. Czyżby jakiś czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo ja ma to samo tyle że ja wiem po czym. Było w serpniu oberwanie chmury w radomsku tak że woda płynęła po drogach warstwą 3 cm, ja niestety byłem w dołku i mi zalało nieco autko silnik zgasł,

Jak woda opadła to wylałem wodę z filtra i dolotów i po małych kombinacjach odpaliła i wróciłem do domu, rozkręcanie suszenie i wszystko wróciło do normy oprócz jednego. Jak rano odpalam silnik to zawsze podymia na niebiesko.

Sprawdziłem świece, dobre, sprawdziłem rozrząd okej, zmierzyłem kompresję normalna (były różnice niewielkie pomiędzy tłokami ale nie to żeby jakaś wielka, w końcu już ma ponad 200 tys za sobą)

Jak przestaje dymić chodzi równo, ogrzewanie w normie, chłodzenie tym bardziej, moc i osiągi jak wcześniej tylko to dymienie.

Moja diagnoza to podgięte korbowody ale nie ma sensu rozkręcać więc tak jeżdżę aż może się rozpadnie to AVF sobie zapodam ale puki co śmiga i wcale nie chce się popsuć.

Co u Ciebie jest to nie wiem, opisałem swój przypadek a Ty sprawdź i sam wyciągnij wnioski.

ps. żeby sprawdzić prostość korbowodów trzeba zdjąć głowicę a to już koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym kopcił i na nowym to samo, chym??

To może wtryskom coś jest myślę tu o moim silniku bo jak wodę chlapły ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skrzynka Ci się zabiła na full :sick3:

Co dod naszego pisania wcześniej.

Ale w pasacie masz 2.0 litra a ja tylko działam B5 no chyba że masz inne audi na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic mozesz dalej w ciemno wydech i przednia szybe a moze i dach albo poza odczytaniem bledow zainteresujesz sie diagnostyka (logi) + sprawdzisz swiece zarowe (bez wykrecania!), czy sie nie zapowietrza itp

Co to znaczy wymienialem wtryski i pompe... ze szrotu czy z allegro kupiles 'jakies', ktos je sprawdzal (ktos majacy do tego sprzet a nie tylko kasujacy za to...) Ta pompa to jaki jej los? jak wyglada kat wtrysku w 004BS i dawka w 001 (z jakim CF)... jest pare rzeczy niedopowiedzianych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem tego w ciemno tylko po prostu musiałem kolego, i przy okazji można te rzeczy wykluczyć[br]Dopisany: 01 Listopad 2011, 09:49_________________________________________________Pompa i wtryski regenerowane w autoryzowanym warsztacie, turbo nowe ze sklepu, kat wtrysku i dawkę ustawiali goście z bosh serwisu i z tym jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, ze zaplaciles za te uslugi i wierzysz, ze jest ok (nie twierdze, ze jest inaczej ale poniewaz nie masz pod reka logow

001S

004S

004BS

013S

014S

007S (normalny jak i w momecie gdy silnik jest zimny/tuz przed zapaleniem)

018S

003BS

003S

oraz nie pomierzyles przynajmniej rezystancji na swiecach zarowych wiec pozostaje tylko wiara co do stanu rzeczy ktore wymieniles

Sprawdziles napiecie podczas pracy silnika na biegu jalowym oraz z przygazowka? (moze aku jest niedoladowany?) osiaga 14V? Jakie jest napiecie na AKU a tuz przed rozruchem zimnego? A jak auto zapala gdy podepniesz kablami rozruchowymi inny aku (by wykluczyc jego slabosc)

Jest chyba pare rzeczy jeszcze, ktore we wlasnym zakresie mozesz jeszcze sprawdzic...

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek4net, alez nieco wyjezdżasz z filozofią. No przeciesz jak się nieco ma pojęcia o mechanice to taki proste czynności to się od ręki sprawdza i wyklucza a Ty tu piszesz jakbyś kucharce tłumaczył jak nawinąć trasformator :polew:

Jak miałeś taki problem to poprostu napisz co zrobiłeś i co sprawdzić a nie radzisz żeby robić logi i bóg wie co. Jedno zdanie a kontretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :polew:

nie wiem czego ten polew... przeciez to nie ja jestem w sytuacji "popsulo sie i nie mam pojecia co zrobic"

W zasadzie to sytuacja jest jak z dowcipu - wszyscy lekarze odwalili kawal dobrej roboty a pacjent zmarl :polew:

Teraz do rzeczy

1) nie ufasz w 100% zadnemu mechanikowi

2) kupujesz kabelek vagcom jak nie masz i prosty miernik elektroniczny (moze byc taki za 15pln z allegro - ma miec pomiar rezystancji i napiecia)

3) uczysz sie logowac (o co chodzi: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53752 )

4) robisz logi i zamieszczasz je w podforum o diagnostyce tu czy na audi klub polska (zakladam, ze sam nie umiesz zanalizowac logow)

5) sciagasz fajki ze swiec i mierzysz rezystancje - te ktore maja ja wyraznie wieksza niz pozostale wymieniasz (uwaga! latwo urwac)

6) pomiar napiecia aku przed zapalaniem, na wolnych bez swiatel i przy 3 tys obr

7) probujesz startowac auto majac dodatkowo drugi aku na kablach rozr.

8) bierzesz kogos do porannego rozruchu i obserwujesz co dzieje sie w przewodach paliwowych przy rozruchu (co najwyzej poleca male banieczki powietrza czy leci pol na pol paliwo i powietrze)

Zaloze sie, ze mechanicy do ktorych sie bujales tego wszystkiego nie sprawdzili

Zakasac rekawki albo znalezc prawdziwego mechanika w okolicy i go odwiedzic

Pozdrawiam i powodzenia,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski dym po zapaleniu zimnego silnika to nie spalone paliwo, które zostaje wydalone wydechem, powodem może być uszkodzony któryś czujnik, kulawe zapalanie auta, miałem w AFN ten problem, po ogarnięciu podstaw problem znikł raz na zawsze, ogarnijcie podstawy a przestanie dymić :)

ja wymieniłem filtry, świece, czujnik temp paliwa i ustawiłem kąt wtrysku i włala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się :wink4: mam podobnie rano jak kolega z tym niebieskawym dymieniem ,świeczki wymienione ,czujnik temperatury na silniku(g2/g62) wymieniony , aku ok ,nawet jak auto postoi kilka dni jak jest zimno to pali na dotyk

gdzie w 2.5 jest ten czujnik temp.paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną też przyczyną niebieskiego dymu przy odpalaniu jest przedostawanie się płynu chłodzącego do komory spalania poprzez nieszczelność tulei popychaczy bądź też w gorszym przypadku pierścieni lub też pękniętego bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu nie ubywa :no: ,objaw występuje tylko przy odpalaniu -niebieskawy bączek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...