Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kontrola i Dźwięk Przypominający o zapięciu pasów . Pytanie !


Funky4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , otóż dziś odpaliłem ze znajomym Vaga w celu sprawdzenia czy wystąpiły jakieś błędy i podczas diagnozy zaświeciła się kontrolka od nie zapiętych pasów oraz dźwięk przypominający o ich zapięciu . Niestety do dziś nie wiedziałem ze mam taka nazwijmy to opcję w aucie i tu moje pytanie jak to włączyć na stałe i czy jest w ogóle taka możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak diagnozuje się zegary, to zaświecają Ci się wszystkie miozliwe kontrolki i dodatkowo dzwięk ostrzegawczy - u mnie też tak jest. Nie oznacza to, że samochód jest wyposażony we wszystko co pokazało sie na zegarach. Zegary są uniwersalne i dlatego nikt nie bawi się w wyciąganie żarówek czy diód podświetlających różne systemy. Żeby przekonać się, że faktycznie masz fure wyposażoną w czujniki niezapiętych pasów musiałbyś zczytać numerek fabryczny z zatrzasku pasów i sprawdzić w etce czy jest on z czujnikiem czy bez czujnika.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że da się to uruchomić :) Tylko nie ma czujników a na chwilę po włączeniu zapłonu włącza się kontrolka.

Żeby to aktywować trzeba dodać 02 na początku kodowania zegarów tj. jeśli masz kodowanie 00140 to z kontrolką pasów musi być 02140 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba tylko w poliftowych licznikach z cyfrowym zegarkiem takie cuda występowały :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...