Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Mieszanie płynów hamulcowych???


WinterOOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam pytanie, otóż chciałem dolać płynu hamulcowego, z przyzwyczajenia zakupiłem DOT-4 ( patrząc na zbiornik zauważyłem, że taki również zaleca producent). Chciałem dolać a tu zonk, płyn w zbiorniku zielonkawy a DOT żółtawy. Wie Ktoś czy te płyny można ze sobą mieszać? i co to za płyn w tym zbiorniku jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleca się mieszania płynów hamulcowych. Lepiej kupić dwie puszki i wymienić całkowicie bo przecież hamulce to Twoje bezpieczeństwo. Ja jestem przed wymianą klocków i skuszę się zaraz na płyn tylko nie wiem czy 1l czy 1.5l mam kupic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor Zielony plynu w zbiorniczku nie oznacza ze to nie jest Dot-4, jeden ze skadników plynu hamulcowego jest glikol, który łatwo wchłania wodę i dlatego zalecana wymiana plynu hamulcowego jest co 2/3 lata

u ciebie mamy taki przyklad auto nie wiadomo kiedy mialo wymiany plyn a klocki napewno byly robione nie raz, ktoś cofną tłoczki przy wymianie i plyn z ukladu i pompy wypchalo z powrotem z calym brudkiem :]

Polecam jeśli jest ponizej minimum dolac normalnie Dot-4 a jak nie to dla twojego spokoju umów sie z warszatem który wykonuje wymiane plynu ciśnieniowo (a nie deptając "pedalem") gwarantuje ci to dokladna wymiane wraz z przepłukaniem ukladu i nie zapowietrzenie hamulca co jest ważne przy ABS/ESP koszt wymiany przynajmniej u mnie 80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeśli jest ponizej minimum dolac normalnie Dot-4 a jak nie to dla twojego spokoju umów sie z warszatem który wykonuje wymiane plynu ciśnieniowo (a nie deptając "pedalem") gwarantuje ci to dokladna wymiane wraz z przepłukaniem ukladu i nie zapowietrzenie hamulca co jest ważne przy ABS/ESP koszt wymiany przynajmniej u mnie 80 zł

Kolego, z całym czacunkiem ale te urządzenie nadaje sie jak.....

deptanie hamulcem o którym tak niepochlebnie sie wyraziłeś, posiada czterdziestokrotną większą siłę

tego co daje to urzadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jaki to może być płyn o zielonkawym zabarwieniu? DOT-a zostawię na późniejszą wymianę całego płynu. Teraz chciałbym dolać do maxa bo mam między 50/50 a min ale dla świętego spokoju chcę dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jaki to może być płyn o zielonkawym zabarwieniu?

nie jaki ma byc, a raczej jaki jest, a jest STARY !!!!!!!

wlej Ate Typ200, i to jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jaki to może być płyn o zielonkawym zabarwieniu?

nie jaki ma byc, a raczej jaki jest, a jest STARY !!!!!!!

wlej Ate Typ200, i to jak najszybciej

Ale mówisz o dolewce czy o wymianie całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wymianie całosci

tutaj masz płyn:

http://allegro.pl/plyn-hamulcowy-dot-4-ate-typ-200-1litr-wroclaw-i1889874940.html

nie zapomnij o zasilaniu sprzegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzegło masz zasilane płynem hamulcowym a nie na linke

odpowietrznik masz w siłowniku przy skrzyni biegów

odkrecasz go, pare razy sprzegłem ruszysz i czekasz az zleci swiezy i zakrecasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy noga, Vag-iem robisz to w przypadku całkowitego osuszenia bloku ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak męczę kichę ale rozumiem że kolejność spuszczania starego płynu to przód lewy, prawy, tył lewy, prawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu nie spuszczasz tylko wymieniasz

wyciągasz ze zbiorniczka ile sie da i zalewasz swiezym

w tym przypadku kolejnosc nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak się nie zrobi tej ewolucji ze sprzęgłem? :cool1:

Sorki, że w temat się ląduje :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu nie spuszczasz tylko wymieniasz

wyciągasz ze zbiorniczka ile sie da i zalewasz swiezym

w tym przypadku kolejnosc nie ma znaczenia

ma znaczenie z pompami ABS,Esp itp, zaczynasz od kola najblizej zbiorniczka oddalajac sie do najdalszego czemu ??? od tego są szkolenia i programy np organizowane przez ATE jeden powod to np w zbiorniczku jest maly opilek czegoś niech wpadnie do ABS sekcje są tak male ze moga sie przypchac i bd ten opilek tarmosil przez caly uklad do tylu?? czy lepiej odkrecic nabliższy odpowietrznik i all wyleci najkródsza drogą z wiekszym ciśnieniem ?? Dolej ATE SL-6 najodpowiedniejszy plyn

PS urządzenie ciśnieniowe gorsze od nogi ??? to chyba zle ci wytłumaczyli jak je poprawnie obsługiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno devastation, przy wymianie tego płynu jak trzeba robić z tymi odpowietrznikami: parę razy pompować hamulcem, przytrzymać pedał i odkręcić odpowietrznik, poczekać aż trochę zleci, zakręcić i od nowa pompować czy odkręcić i pompować do czasu aż zacznie lecieć świeży płyn. ( jeśli opcja numer 2. to ze sprzęgłem robimy tak samo?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu nie spuszczasz tylko wymieniasz

wyciągasz ze zbiorniczka ile sie da i zalewasz swiezym

w tym przypadku kolejnosc nie ma znaczenia

ma znaczenie z pompami ABS,Esp itp, zaczynasz od kola najblizej zbiorniczka oddalajac sie do najdalszego czemu ??? od tego są szkolenia i programy np organizowane przez ATE jeden powod to np w zbiorniczku jest maly opilek czegoś niech wpadnie do ABS sekcje są tak male ze moga sie przypchac i bd ten opilek tarmosil przez caly uklad do tylu?? czy lepiej odkrecic nabliższy odpowietrznik i all wyleci najkródsza drogą z wiekszym ciśnieniem ?? Dolej ATE SL-6 najodpowiedniejszy plyn

PS urządzenie ciśnieniowe gorsze od nogi ??? to chyba zle ci wytłumaczyli jak je poprawnie obsługiwać

kolejny teoretyk który nasłuchał sie głupot na szkoleniach :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

przy zmianie nie mam znaczenia kolejnosc, gdy układ jest "suchy" odpowietrznaie zaczynamy od koła najblizego ABS

SL6 lepszy od Typ200 ?????? prosze Cie....

o urządzeniu którym mówisz mozna płyn wymieniac jak ktos chce

ale noga wytworzy w układzie cisnienie 40 razy wieksze i lepiej pozbedziesz sie brudu z układu

nie bede rozwijał tematu ale kiedys miałem to g.....o i poleciało na smietnik, amen[br]Dopisany: 03 Listopad 2011, 14:21_________________________________________________

Aha jeszcze jedno devastation, przy wymianie tego płynu jak trzeba robić z tymi odpowietrznikami: parę razy pompować hamulcem, przytrzymać pedał i odkręcić odpowietrznik, poczekać aż trochę zleci, zakręcić i od nowa pompować czy odkręcić i pompować do czasu aż zacznie lecieć świeży płyn. ( jeśli opcja numer 2. to ze sprzęgłem robimy tak samo?)

kilka razy noga na hamulec i odpiwietrznik i tak kilka razy aż zacznie płynac swiezy płyn

a co do sprzegła to odkrecasz odpowietrznik, kilka razy noga na pedał i zakrecasz[br]Dopisany: 03 Listopad 2011, 14:22_________________________________________________tylko pilnuj stanu w zbiorniczku bo przewód od sprzegła jest zamocowany wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...