Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tylnego podłokietnika


miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje możliwość wymiany podłokietnika w tylnej kanapie?? chodzi mi tu o cały podłokietnik a nie tylko o klapę może ktoś coś robił takiego u siebie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś się stało z poprzednim czy pewnie chcesz wymienić na taki z podtrzymką na Mc Donaldy? :decayed:

A wracając to skoro jest tam zawias to się pewnie da, bo raczej Niemcy nie przyspawały tego.

Poszukaj śrubek i wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wymienić ja dokładałem uchwyt na kubki ,składasz miejszą część oparcia zsuwasz osłonę plastikową zakrywa zawias pod osłoną są śrubki odkręcasz i wyjmujesz podłokietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wymienić ja dokładałem uchwyt na kubki ,składasz miejszą część oparcia zsuwasz osłonę plastikową zakrywa zawias pod osłoną są śrubki odkręcasz i wyjmujesz podłokietnik

:notworthy: będę działać zobaczymy czy faktycznie jest jak piszesz [br]Dopisany: 03 Listopad 2011, 21:15_________________________________________________no otworzyłem tę pierwszą cześć schowka ale nie widzę tam żadnej zaślepki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wymiany podłokietnika w tylnej kanapie?? chodzi mi tu o cały podłokietnik a nie tylko o klapę może ktoś coś robił takiego u siebie :naughty:

Kolego właśnie jestem kilka minut po wymianie tylnego podłokietnika,wiec musisz na początku pochylić mniejsze oparcie wraz z podłokietnikiem,zobaczysz na dole podłokietnika plastik.Patrz na drugą stronę plastiku jest tam taki mały języczek--zaczep musisz go delikatnie do dołu nacisnąć a sam plastik ciągnąc do siebie.Zobaczysz 3 śrubki na imbus,wykręcasz je ale pamiętaj że z drugiej strony jest mały plastik kierunkowy i 2 nakrętki mi jedna spadła wiec musiałem szukać nowej.zakładasz nowy pamiętając że z jednej strony na prowadzeniu metalowym jest małe pod frezowanie ono musi wejść w osadzenie prawidłowo.Potem zakładasz wszytko odwrotnie,ja to robiłem dosłownie może 15 minut,to tyle w tym temacie,pozdrawiam p.s z miejscem na kubki wygląda bosko :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz trudniejsze zadanie. Jak dobrać się do tego podłokietnika w kanapie, która się nie składa. A druga rzecz, skąd wzięliście podłokietniki? na allegro raczej są całe kanapy/oparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz trudniejsze zadanie. Jak dobrać się do tego podłokietnika w kanapie, która się nie składa. A druga rzecz, skąd wzięliście podłokietniki? na allegro raczej są całe kanapy/oparcia.

dlaczego się nie składa???????????????????????????Ja właśnie kupiłem na alledrogoooo dałem 150 plus wysyłka nakierował mnie kolega z klubu na tą aukcje.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano są wersje B6, gdzie tylna kanapa nie tylko nie jest dzielona ale również oparcie się nie składa i jest zamocowane na stałe. A dziura do bagażnika jest zaspawana blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie są dwa sposoby by to zmienić,jeden tak jak ja opisałem plus osoba która odchyla przy pochylonym podłokietniku oparcie w miejscu gdzie znajduję się plastik lub może masz trochę inaczej zbudowany podłokietnik i byś musiał zwrócić uwagę czy czasami nie idzie ściągnąć górnego plastiku by odkręcić zamontowane tam śruby-ja nie widziałem na oczy takiego podłokietnika więc tylko przypuszczam,być może jest taki sam jak ja mam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony podłokietnik jest przykręcony natomiast z lewej wystaje spłaszczony bolec. Coś źle złożyłem bo przy rozkładaniu wypada mi lewa strona z bolcem. Proszę o info czy jest to jakoś blokowane.

Pozdrawiam

Edytowane przez done
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie. Udalo sie komus sensownie to wymienić przy nieskladanej kanapie?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem


Z prawej strony podłokietnik jest przykręcony natomiast z lewej wystaje spłaszczony bolec. Coś źle złożyłem bo przy rozkładaniu wypada mi lewa strona z bolcem. Proszę o info czy jest to jakoś blokowane.

Pozdrawiam

mam ten sam problem

Edytowane przez Cheetos84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie. Udalo sie komus sensownie to wymienić przy nieskladanej kanapie?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

A owszem udało się. Trzeba po prostu jedną ręką mocno dusić tapicerkę oparcia żeby zrobić podejście dla śrubokręta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu tym srubokretem krecic? Mozesz troche więcej szczegółów? Podlokietnik mi lezy juz kilka tygodni i nie mam czasu tego sprawdzic :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to nie bardzo śrubokręt ma tu pole do popisu. Widać bolec ale nic go nie blokuje i ta strona podłokietnika wypada.

5287tsbi.jpg

Edytowane przez done
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie na 1 śrubkę (jak w instrukcji) mam z prawej strony czyli od małego oparcia.

Natomiast z lewej strony jest jak na fotkach, 2 wystające bolce z podłokietnika poruszające się po prowadnicy.

Przed montażem otworu na narty podłokietnik miałem sprawny po demontażu kanapy i obicia pozostał taki efekt uboczny :facepalm:

re2k7ozq.jpg

nopgmrfg.jpg

t5ah5ujn.jpg

Edytowane przez done
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ma byc ustawiony ten frezowany bolec? Probuje i probuje, ale ciagle wypada.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po wymianie. Całość w 15 min.

Srubka tutaj z prawej strony.

054ed676fbcfe50fe01667e63f9cb955.jpg

Pozniej juz wychodzi z zawiasow.
Wsadzanie też latwo - żeby bolec wszedl w podlokietnik trzeba go wsadzac pod katem (przekrecic go w lewo i trafiac bolcem). Jak wskoczy to przykrecic srubke i po robocie :) mi było trochę ciezkk wkrecic srubke bo mam nieskladana kanape ale pod katek 45 stopni jak jest podlokietnik to srubka się ladnie wkreca.

Malo miejsca jest aby krecic srubka wiec przyda sie lamany torx 15.

f4bde4c14826fbc1eef5fd5df34d87af.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ogarnąć wypadanie podłokietnika. Mając wymontowany podłokietnik trzeba ustawić wyfrezowany bolec tak jak na zdjęciu (tzn. musimy widzieć wyfrezowanie). Montaż podłokietnika zaczynamy dosłownie od zahaczenia wyfrezowania o uchwyt, razem działa to jak zawias. Na fotce z lewej tak to wygląda po złożeniu (po zahaczeniu wyfrezowanie zblokowane jest przez blachę, czyli ten trzpień nie obraca się).  Jak już lewa strona załapie, zabieramy się za składanie prawej strony i wkręcenie śruby blokującej. Na końcu pozostaje wsunięcie plastikowej osłony.  Radość z działającego łokcia bezcenna   ;)   

naprawiony.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...