Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Co sądzicie o firmie MIKODA


jacaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem tarcze tej firmy w starym samochodzie BMW E-30. Ja miałem tarcze normalne i nie byłem z nich zadowolony. Założyłem jej przed zimą i po zrobieniu ok 5 tys. km nadawały się do przeszlifowania. Podczas hamowania szarpało kierownicą. Okazało sie, że tarcze się pogięły lekko bo lekko ale zawsze. Porobiły się na nich jakieś rowki. Ja nie polecam takich ale słyszałem od kilku osób, że np. tarcze wentylowane tej firmy pozbawione są takich problemów, i że spisują się dużo lepiej od zwykłych. Więc wybór należy do ciebie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikoda dobra firma, doszły mnie słuchy że rozgrzane lepiej hamują od brembo, chociaz ja i tak na brembo śmigam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

tylko, że mikoda kosztuja mniej wiecek 60-80 zl za sztuke.....:)

tiaa a za dodatkowe ~ 20zł od sztuki możesz sobie zamówić nacinane/nawiercane :>

przymierzam się do wymiany tarcz i też brałem pod uwagę Mikodę glównie ze względu na cenę ale po poszukaniu info w necie na różnych forach odpuściłem temat.

Zdecydowana przewaga to opinie negatywne głownie chodzi o podatnoisć na odkształcenia aczkolwiek niektórzy sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikoda jest dobra ale jako tarcze na tyl ... kiedys mialem komplecik z tyłu w ex-B4 TDI ... nie milaem zastrzezen ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mikoda robi tarcze dla brembo.

marewel :> w czestochowie jest mikoda i jest brembo ale nie łacz ich :wink4: mikoda to prywatna firma woze do nich tarcze na szlifowenie i prawda ze maszyny maja porzadne ale niestety jakos zeliwa na tarcze juz nie szybko sie "gotuja" i krzywia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem tej firmy tarcze do VW Polo i powiem że nie narzekałem, nie miałem z nimi żadnych problemów przez ok 10tys km jazdy, ale byc może dlatego że nie rozwijałem dużych prędkości bo było to Polo 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W poprzednim aucie miałem tarcze Mikoda i dobrego słowa o nich powiedzieć nie mogę - pokrzywiłey się dość szybko.

Po przetoczeniy było ok do momentu kilku mocniejszych hamowań.

Mój znajomy używał tych tarcz i chwalił je sobie - może trafiłem na kiepski komplet :mysli:

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...