Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podnieść moc w Fiacie 126p ?? :D


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wpadł mi w ręce "maluszek" chce go lekko zmodyfikować aleee... zacząć od podniesienia mocy potrzebuje ciekawy pomysłów na zwiększenie mocy :D Jestem pewien że ktoś z Was ma jakiś dobry patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstaw silnik ze fiata 127 i masz po problemie:P

jak nie to walek od swiatka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to obrobić kolektory wydechowe + tłumik Ulter Sport jeżeli jeszcze produkują do niego, dobre świece, ja kiedyś stosowałem i Briski i Spitfire, mam w domu gadżet ale nie wiem czy mam 2 sztuki :mysli:, wstawia się w przewód od cewki do świecy, wzmacnia dodatkowo iskrę, sprowadzałem to kiedyś z UK, jak mam 2 szt. to mogę Ci za free oddać, z tego co wiem to gaźnik 2 gardzielowy od Pandy chyba pasował, nie będę ukrywał ale na stożku śmigałem, V-max ok 130 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kiedyś miał Turbinkę Kowalskiego

Poza tym zapewne polerowanie kanałów dolotowych itd. Była kiedyś taka broszurka o ulepszaniu fiacika.

[br]Dopisany: 08 Listopad 2011, 20:33_________________________________________________http://fiat126.republika.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy ... :D Potrzebuje domowych sposobów podniesienia mocy :D Turbinka kowalskiego :kox: szkoda że forum z reppubliki nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie głowicy i zmiana wałka, na pewno pomoże

szukaj stron o tuningu malucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie głowicy i zmiana wałka, na pewno pomoże

szukaj stron o tuningu malucha

Chojnacki Motorsport kiedyś miał "programy" do malaczy, możesz pogrzebać w necie na ten temat.

Produkował nawet dedykowane, ostre wałki do 652ccm.

http://www.chojnacki.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zapewne polerowanie kanałów dolotowych itd.

Jeśli wchodzić w szczegóły, to polerka wydechowych.

Ssących się nie poleruje. Można jedynie zrobić porting, czyli poszerzanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinka Kowalskiego – urządzenie techniczne (autorstwa inżyniera Alojzego Kowalskiego), które miało za zadanie zmniejszyć zużycie paliwa, zwiększyć stabilność pracy silnika fiata 126 oraz zwiększyć moc. Nigdy nie wypróbowano go na większą skalę, gdyż zaprzestano produkcji tych turbinek z powodu ich rozpadania się i tym samym wywoływania częstych uszkodzeń silnika.

Turbinka montowana była między gaźnikiem a głowicą – jej zadanie polegało na wywołaniu wirowego ruchu mieszanki paliwowo-powietrznej zasysanej podczas pracy silnika. To zawirowanie miało zapewnić większą jednorodność mieszanki i pozwolić na spalanie mieszanek tzw. ubogich (z nadmiarem powietrza). Samodzielny montaż w samochodzie powodował duże trudności w regulacji silnika, a zwiększenie mocy czy stabilizacja pracy były niezauważalne w większości przypadków.

W publikacji "Usprawnienia Poloneza" przytoczono wyniki testów turbinki przeprowadzone przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Samochodów Osobowych FSO, zainstalowanej na nowym silniku 1.5 OHV wyposażonym w elektroniczny zapłon i układ zubażający mieszankę paliwową. Stwierdzono że silnik wyposażony w turbinkę legitymuje się gorszymi osiągami, większą emisją spalin oraz większym zużyciem paliwa czego przyczyną było powstawanie filmu paliwowego na ściankach kolektora dolotowego, spowodowane przez turbinkę która zamiast rozbijać kropelki paliwa, rozpryskiwała je na ściankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompleksowo dla silnika 650 :

1.główka bambino cięta + krótkie laski popychaczy

2.breda zamiast wydechu

3.gaźnik mikuni

4.lekki zamach

5.wał z pf 126 BIS

6.dolot z lewej kratki - tłumik szmerów ssania out

7.wentylator z bambino ( alu )

8.ostry wałek ( np 383 albo 555<- bardziej lajtowy ale mniej awaryjny)

na tym setupie powinieneś mieć spokojnie 47 konia

co do właściwości jezdnych:

maglownica z PF126 BIS ( trzeba robić mocowania )

resor klepany na 11 cm + dodatkowa laga - odboje cięte o 50%

tył sprężyna z trucka cięta - odboje out

heble - tarcze przód i tył z poloneza razem z zaciskami na flanszach ( wtedy tył tylko hydrołapa )

bardziej opłacalny jest swap na silnik 1.2mpi z punto. Koszt maneli ( silnik , zdjęcie immo , wiazka , flansza pod skrzynię , przewody+chłodnica , tripody itp) zamyka się w 2500 pln i masz drogowego belzebuba. Dodatkowo do tego zestawu obowiązkowo klatka :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne sa tez stabilizatory na przodzi i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My osobiście 1.9td 110km wstawiliśmy do malczana ale prowadzić się tego po mokrym/śliskim nie dało. Ogień z d*py i 3.5l ropy w mieście :)

A wracając do rzeczywistości to kolega 2 posty wyżej zapodał receptę na więcej mocy w 650ccm. Jeśli Ci mało to koszta ww. przeróbek podchodzą pod koszta swapa 1.0L do Malczana...

Ja osobiście bym wolał swap...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne sa tez stabilizatory na przodzi i tyle

masz na myśli rozpórki ? Osobiście nie spotkałem się ze stabem na przodzie ale ja miałem maglownice z bisa :wink4:

My osobiście 1.9td 110km wstawiliśmy do malczana

Central? na jakiej skrzyni i jakich półosiach ? ładowaliście tripody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozporki swoja droga

ale potrzebne sa stabilizatory na dol

kiedys mialem cabrio, po zamontowaniu stabilizatorow zrobil sie twardszy

ale i bardziej stabilny

felgi poszly 14" z bardzo niskim profilem i nawet fajnie jezdzil po zakretach

silnika nie ruszalem, zrobilem tylko wydech z nierdzewki na 2" rurach

i hamulce tarczowe na wszystkie kola od 125p

teraz zaluje ze go sprzedalem, moj syn mialby czym jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...