Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ksenony źle świecą


Ksiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie, bo już sam nie wiem co jest nie tak.

Oryginalne, były w autku, ale świecą tak, że pewnie moja latareczka w Iphone lepiej oświetlała by drogę. Niby wszystko ustawione jak należy, ale bardzo blisko świecą i ten kolor jest taki niejasny. Nie wiem jak to jeszcze można wytłumaczyć :tongue4:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super. Dziękuję. Czyli jutro zabieram się do czyszczenia. Gorzej będzie z regeneracją jeśli będzie wymagana, bo tutaj w anglii znaleźć kogoś kto się zna... :wallbash:[br]Dopisany: 09 Listopad 2011, 20:33_________________________________________________A czy żarówka sama w sobie mogła, mogły paść? Mam na myśli, złe świecenie, a nadal świecenie. Czy jak ksenony padają to całkowicie.

Kurcze, bo poczytałem i boję się zabierać do tego, bo ponoć w B6 jest niezła walka z tym, na dodatek to wersja US i jakbym coś spier.... to bym sobie w brodę pluł i szukał i czekał na nowe :([br]Dopisany: 09 Listopad 2011, 20:58_________________________________________________Inna sprawa, to może te mośki, które przerejestrowywały autko amerykańskie w Anglii, coś namieszały? Były wyłączone boczne kierunki, jako postojowe (bo niby nielegalne w Anglii też, ale już włączyłem :evil:)

Ustawiłem światełka w warsztacie, ale dalej lipa dlatego się tak zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bixenon to smiało wyciagaj soczewke i sprawdz odbłyśniki,bo od nich trzeba zacząć,nic nie mozna zepsuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wersja ze Stanów to na dzień dobry światła będą dużo gorzej świecić niż w europejczykach, a padający xenon robi się po rozgrzaniu ni to fioletowy ni to niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wyczyszczenie soczewki i ewentualną regenerację odbłyśnika. Ja u siebie ostatnio wyczyscilem soczewki i jest zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ze stanów ma świecić słabiej?

Z tego co się orientuję światła w wersjach USA świecą symetrycznie a w europie ustawiane są asymetrycznie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale po przerejestrowaniu na Anglię było ustawiane od nowa, więc nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy.

Będę za niedługo sprawdzał inne żarówy,możliwe że przez kilka lat nie były zmieniane :tongue4:

Napiszę wieczorkiem co i jak.

Dzieki wielkie.[br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 16:18_________________________________________________Heh, chciałem wymienić żarówkę, ale okazało się, że mam troszeczkę inne KLIK

A zwykłych miałem chyba z osiem pod ręką :wallbash:

Nic to, zamówiłem jeszcze dzisiaj, ale nie oryginały OSRAM tylko inne, tańsze, za to o temperaturze, czy jak to się inaczej je oznacza 6000.

Zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem wymienić żarówkę, ale okazało się, że mam troszeczkę inne KLIK

A zwykłych miałem chyba z osiem pod ręką :wallbash:

Nic to, zamówiłem jeszcze dzisiaj, ale nie oryginały OSRAM tylko inne, tańsze, za to o temperaturze, czy jak to się inaczej je oznacza 6000.

Zobaczymy co z tego będzie.

Wymiana samych palników nie da powalającego efektu, a wymieniając na palniki o temp. 6000K, na ciemnych powierzchniach może być nawet gorzej, wszystko zależy w jakim stanie miałeś stare palniki.

Przemyśl regenerację odbłyśników, ja regenerowałem swoje blisko rok temu , stan ich był tragiczny są zdjęcia w temacie, z linku powyrzej, obejrzyj sobie. Odbłyśniki po niecałych 170tyś. km. udokumentowane.

Nie wymieniałem palników, a po regeneracji przed samochodem nastała jasność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek!

No z chęcią bym wysłał do regeneracji, ale nie uśmiecha mi się wysyłać do Polski i czekać miesiąc na powrót świateł :tongue4:

Może jak uda mi się znaleźć tutaj kogoś na miejscu to oddam i zobaczym.

Jak tylko przyjdą mi palniki i włoże, napiszę jakie efekty.

Dzięki[br]Dopisany: 11 Listopad 2011, 10:25_________________________________________________Witam!

Miałem odpisać co po wymianie.

Światła dają nieźle czadu, nie wiem czy jeszcze trzeba coś zmieniać :tongue4:

Ale pewnie jak będę miał chwilkę, to i jeszcze rozkręce obie i spróbuję te nieszczęsne soczewki przeczyścić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...