Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVB] Czujnik stopu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Zaczeło sie od migajacej kontrolki świec zarowych.Podłaczyłem vaga pokazał bład 16955 (w tym momencie stwierdziłem ,że nie mam stopu}.

Rozebrałem włącznik stopu (ten koło pedału hamulca) i złożyłem spowrotem i wszystko wróciło do normy -czyli stop zaczął działac.Ale problem z migajacą kontrolka świec żarowych nie.Zauważyłem ,że gdy tylko dotkne hamulca zaraz dodatkowo zaczynają swiecić kontrolki od ABS I ESP.Wczoraj zakupiłem włącznik o symbolu 1K2 945 511 I GO PODŁĄCZYŁEM i o dziwo stopu nie ma.Stary włącznik ma symbol PAG-GF 30.

Czyżby to nie taki włącznik ?

wolff

Opublikowano

... Wczoraj zakupiłem włącznik o symbolu 1K2 945 511 I GO PODŁĄCZYŁEM i o dziwo stopu nie ma.Stary włącznik ma symbol PAG-GF 30.

Czyżby to nie taki włącznik ?

Według ETKA kupiłeś odpowiedni włącznik. Czy po zamontowaniu sprawdzałeś go VAG-iem?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Opublikowano
  • Autor

Podłączyłem vaga i cały czas pokazuje błąd 16955 ,którego nie mozna skasowac.

Opublikowano

Może masz po prostu żarówkę przepalona lub jakaś dioda w stopie nie działa słyszałem ze tez lubią być problemy z tym tez. Miałem ten błąd i te kontrolki mrugające ale spowodowany tym ze mi woda dostawała się do środka jak deszcz padał i kapało prosto na czujniki od hamulca i gazu po zlikwidowaniu przecieku wyczyszczeniu czujników skasowaniu błędu problem znikł

Opublikowano

a nowy naciskałeś przed podłączeniem, bo można go w ten sposób zepsuć. Kupujesz nowy wkładasz przekręcasz i nic więcej nie robisz, powinno być ok. Przerabiałem już to kiedyś, gość w serwisie powiedział mi że nie można się tym bawić przez założeniem bo on jakoś się sam kalibruje do pedału. Jakoś tak :)

Opublikowano

16955/P0571/001393 - Brake Light Switch (F): Implausible Signal

Possible Symptoms

* Malfunction Indicator Lamp (MIL) active

* Brake Light(s) not working

Possible Causes

* Wiring and/or Connectors faulty

* Fuse(s) faulty

* Wrong Brake Light Bulb installed (21W instead of 5/21W)

Tutaj bład wyłącznika faktycznie jest jako ostatni wymieniony choć faktycznie dosyć często one padają. Wg schematu to prawdopodobne są tylko te przyczyny, więc jeżeli żarówki i bezpiecznik są OK, to zostaje sprawdzić połączenia na złączkach.

Opublikowano

Podłączyłem vaga i cały czas pokazuje błąd 16955 ,którego nie mozna skasowac.

Chodziło mi o to, czy po podłączeniu sprawdzałeś w VAG-u działanie czujnika:

01-Engine -> Meas.Bloks-08 -> Group 006

i tam w 2 okienku, przy wciskaniu pedału hamulca, ostatnie 2 zera powinny zmieniać się na jedynki ( 000 -> 011 ).

Jeśli się nie zmieniają, to prawdopodobnie czujnik jest walnięty.

Jak już wspomniał lukaszlsw, jeśli przed montażem tego czujnika próbowałeś przesuwać ten jego "tłoczek", to mogłeś uszkodzić czujnik.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Opublikowano
  • Autor

I już po problemie.

Troche mi to czasu zeszło ale sie udało,błąd tkwił w regulacji nowego czujnika.Błąd dał sie skasować.Dzisiaj zrobiłem około 150 km i wszystko pieknie.

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Chodziło mi o to, czy po podłączeniu sprawdzałeś w VAG-u działanie czujnika:

01-Engine -> Meas.Bloks-08 -> Group 006

i tam w 2 okienku, przy wciskaniu pedału hamulca, ostatnie 2 zera powinny zmieniać się na jedynki ( 000 -> 011 ).

Jeśli się nie zmieniają, to prawdopodobnie czujnik jest walnięty.

Pozdrawiam.

Sławek

Witam,

piszę ponieważ pokazuje mi się jak koledze błąd:

001393 - Brake Switch (F): Implausible Signal

P0571 - 008 - Implausible Signal - Intermittent

Freeze Frame

Fault Status: 00101000

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 39

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Freeze Frame

RPM: 864 /min

Torque: 40.0 Nm

Speed: 2.0 km/h

0.00 %

Voltage: 14.01 V

Bin. Bits: 11100110

Torque: 168.0 Nm

W grupie 006 zmienia się z 000 -> 011. Czy to walnięty czujnik?

Powyższemu błędowi towarzyszą mrugająca kontrolka świec żarowych.

Pozdrawiam,

Wojtek

---------- Post dopisany 27-08-2012 at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany 26-08-2012 at 09:58 ----------

Wczoraj poraz kolejny raz mrugała mi kontrolka świec żarowych. Po skasowaniu błędu (pojawił się ten sam co powyżej). Spradziłem jeszcze raz grupę nr 6 i tym razem bity zmieniały się prawidłowo z 000 na 011... Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy czujnik rzeczywiście do wymiany?

Sprawdziłem również bezpieczniki oraz żarówki - oba OK !

Pozdrawiam,

  • 1 rok później...
Opublikowano

ktoś może dopisze finał historii....

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam. U mnie Vag pokazuje 100, jak nadepnę to jest 111, czy to tak ma być?

Opublikowano

... czy to tak ma być?

Bez naciskania na pedały hamulca i sprzęgła powinny być same zera - 000.

Jeśli jest 100, to znaczy, że jest coś "nie tak" z czujnikiem położenia pedała sprzęgła.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Opublikowano

Z czujnikiem położenia sprzęgła czy czujnik stopu? Mam automata jeśli to ma jakieś znaczenie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MatrixXXL

Opublikowano

.. Mam automata jeśli to ma jakieś znaczenie.

Sorry, nie zauważyłem.

100 bez naciskania na pedały w manualu oznacza problem z czujnikiem położenia pedału sprzęgła.

Jak to jest w przypadku automatu - niestety nie wiem...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.