Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaki olej do silnika AFN, a jaki do skrzyni DMX?


benito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupiłem niedawno Audi A4 z 1997 roku z przebiegiem podobno 171000 1.9 TDI 81 kW symbol silnika AFN skrzyni automatycznej DMX i muszę zmienić w obu elementach olej. Tylko nie wiem jaki a nie chcę wlać czegoś na raz ciach bo się doczytałem, że audi podobnie jak VW ma spore wymagania co do oleju. Może ktoś mógłby doradzić jaki olej byłby najlepszy. Aha i jeszcze jedno nie mogę nigdzie znależć ile trzeba tego oleju do tej skrzyni ale na stronie Castrola wyskoczyło coś że 9 litrów?!!!! Czy to prawda? Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

Ja do swojego AFNa leję Mobil 1 5W50 pełen syntetyk i jestem zadowolony, a co do skrzyni to kilku fachowców mi powtórzyło to samo że dopóki wszystko działa tak jak należy to nie ma co pchać rąk - można sprawdzić poziom i jak jest wszystko ok to zostawić w spokoju, co innego automat.

A inna sprawa to to że nie bądźmy naiwni co do takiego przebiegu ;) 10kkm możesz spokojnie doliczyć do tego co masz na liczniku ;) Ale jak był w miarę dobrze traktowany to nie jest straszny przebieg. Jak ja swój kupiłem to miał "niby" 180 tys. potwierdzone książką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Castrol Magnatec Diesel 10W-40, silnik chodzi na nim cicho i miękko. Olej spełnia wymagania Audi norma VW 505 00. Pięć litrów kosztuje 126 zł. Jest to półsyntetyk.

Książka Audi Sam Naprawiam podaje następujący olej do automatu: Esso ATF, ale możesz też użyć Castrola ATF Transmission Fluid.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem niedawno Audi A4 z 1997 roku z przebiegiem podobno 171000 1.9 TDI 81 kW symbol silnika AFN skrzyni automatycznej DMX i muszę zmienić w obu elementach olej. Tylko nie wiem jaki a nie chcę wlać czegoś na raz ciach bo się doczytałem, że audi podobnie jak VW ma spore wymagania co do oleju. Może ktoś mógłby doradzić jaki olej byłby najlepszy. Aha i jeszcze jedno nie mogę nigdzie znależć ile trzeba tego oleju do tej skrzyni ale na stronie Castrola wyskoczyło coś że 9 litrów?!!!! Czy to prawda? Z góry dzięki za odpowiedź

Motul X-cess 8100 5W40 jeśli lany był pełny syntetyk.

Motul Dextron III do skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu juz mozna zaczac lac polsyntetyk ja jezdzilem do tej pory na castrolu 10w40 i bylem zadowolony. a co skrzynie to nie mam pojecia ile wchodzi oleju

jeśli silnik jest w dobrej kondycji. Olej nie jest nadmiernie konsumowany to można bezproblemowo i 300k robić na pełnym syntetyku. Zależy to od indywidualnej kondycji samego motoru. Jeśli lany miałeś półsyntetyk to przy takim lepiej pozostać.Chyba że np mądre ASO zalało na pełny syntetyk półsyntetyk to można zmienić i wrócić do pełnegosyntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu juz mozna zaczac lac polsyntetyk ja jezdzilem do tej pory na castrolu 10w40 i bylem zadowolony. a co skrzynie to nie mam pojecia ile wchodzi oleju

jeśli silnik jest w dobrej kondycji. Olej nie jest nadmiernie konsumowany to można bezproblemowo i 300k robić na pełnym syntetyku. Zależy to od indywidualnej kondycji samego motoru. Jeśli lany miałeś półsyntetyk to przy takim lepiej pozostać.Chyba że np mądre ASO zalało na pełny syntetyk półsyntetyk to można zmienić i wrócić do pełnegosyntetyka.

też uważam że ważne jest w jakim stanie jest silnik, a nie jaki ma przebieg, ja mam teraz 328tys. i leje cały czas Mobil1 0W40 TD, z półsyntetyka można przejśc na pełen http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15435.0 :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo ja mam w swojej AFN-ce przebie 210 tys i leje 0w40 turbo diesel i fajnie silniczek miekko pracuje, jestem zadowolony a sam sie zastanawiałem jaki olej nalac [br]Dopisany: 11 Marzec 2008, 18:59 _________________________________________________oczywiscie mobil 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...