Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kontrolka ABS, ESP, hamulec


simonson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Jestem posiadaczem Audi A4 Avant z 2003 1.9 TDI 130 KM.

Od dwóch dni mam problem z kontrolkami ABS, ESP oraz hamulcem oraz przerywającym stopem.

Szukałem na forum podobnego tematu i znalazłem odpowiedź, tj. czujnik świateł stopu, kupiłem czujnik

i pojechałem do mechanika go wymienić. Podpiął się pod komputer i wykasował błąd (czujnik stopu).

Przejechałem jakieś 5 km i kontroli znowu się pojawiły, zauważyłem, iż przy włączonym silniku i naciśnięciu hamulca

dalej nie ma świateł stop. Dopiero po naciśnięciu hamulca z większą siłą stop się włącza. Przy kilkakrotnym naciśnięciu hamulca (jakieś 3 razy)

pedał hamulec twardnieje i wydaje dziwny dźwięk, coś jak tsss. Dzisiaj pojechałem do innego warsztatu podłączyli pod auto data i wywaliło błąd

jak wcześniej (czujnik stopu), wyjechałem z warsztatu i znowu to samo, najbardziej martwi mnie ten hamulec i dlaczego te kontroli dalej się palą?

Proszę Forumowiczów o wskazówki, sugestie

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem go kiedyś i dopiero za 3 razem zrobiłem to poprawnie. Pomogłem sobie WD40 , mocno go sp-sikałem przed montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za odpowiedź, dzisiaj byłem u mechanika i powiedział mi, że zamontował ten czujnik tak jak należy. Przejechał się i po wciśnięciu hamulca powiedział, iż jest stop, ale na moje nie jest tak jak być powinno. Wcześniej tylko musnąłem pedał i w lusterku widziałem blask świateł stopu, teraz po naciśnięciu hamulec nie reaguje ,dopiero przy większej sile nacisku. Wcześniej po podłączeni pod kompa wykazał błąd czujnika stopu oraz coś z przekaźnikiem pompy, tak jak się kontroli paliły tak się palą. Mechanik wspominał coś o tym, że to musi być coś z ABS-em, ale komp nic nie pokazał, kolejny dzień bez postępu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik nie ma racji. Ja go wkładałem z vagiem .Po to żeby sprawdzić czy jest dobrze. Stop też mi świecił. Jak go będziesz wkładał to chyba powinien być wciśnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wkładaniu nie naciskaj pedału hamulca. Po przekręceniu musisz usłyszeć kliknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten czunik sam naprawiłem a nie wymieniałem na nowy. Na wyciągnietym czujniku ten bolec wcisnąłem na 8 pstryknięć a potem załozyłem na lekko wciśniętym pedale hamulca (8 to było optymalne ustawienie, nie za pozno i nie za wcześnie sie zapala stop, testowane było 6-9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...