Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki grają jak chcą pomocy!!


prikrize

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! mam problem z głośnikiem, a mianowicie gra a po pewnym czasie przestaje i po pewnym czasie lub gdy najadę na coś lub gdy puknę w tapicerkę to gra znów. Głośnik o który mi chodzi to ten na dole drzwi od strony kierowcy.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie to samo i też w drzwiach kierowcy :wink4: Okazało się że styki były zaśniedziałe. Trzeba ściągnąć tapicerkę i od tyłu masz głośnik. Ja go zdemontowałem (jest na 3 śrubkach), bo wtedy lepszy dostęp, i małym śrubokrętem a potem papierkiem przeczyściłem styki po stronie głośnika i wtyczki. Następnie WD40 psiknąłem w kostkę i styki głośnika. Po złożeniu hula aż miło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię tak jak proponujesz może pomoże, a jak nie to wymienię kabel. Może ktoś podesłać zdjęcie którędy ten kabel biegnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Twojej pracy. Na 100% zaśniedziały styk. Kabel przez przedni słupek i do kabiny. Znajdziesz go po kolorze (niebieski-szary, niebieski-brąz lub szary-czerwony,szary-brązowy. Nie wiem który kanał który ale na pewno któryś z nich, jeden jest L a drugi P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię tak jak proponujesz może pomoże, a jak nie to wymienię kabel. Może ktoś podesłać zdjęcie którędy ten kabel biegnie?

a jak przeczyszczenie styków faktycznie nie pomoże, to przed wymianą kabla sprawdź go dobrze miernikiem :gwizdanie: bo ja dziś się bawiłem z instalacją bo mi jeden głośnik z tyłu nie grał i się zastanawiałem co jest. Podłączyłem pod niego inny kabel (od głośnika z boku) no i gra, więc wina kabla, no i zacząłem szukać przerw. Niestety nic nie znalazłem, no to mówię sobie "cały kabel do wymiany" no i już miałem go wyjmować ciąć i wyjmować, ale jednak postanowiłem jeszcze się upewnić i sprawdzić miernikiem, no i się okazało że kabel jest ok, ale przy kostce się kabel przerwał w środku, no i wystarczyło tam przyciąć, przylutować, no i gra dalej pięknie :gwizdanie: więc najpierw sprawdź miernikiem, a potem ewentualnie wymieniaj kabel, jeśli czyszczenie styków nie pomoże :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie to samo i też w drzwiach kierowcy :wink4: Okazało się że styki były zaśniedziałe. Trzeba ściągnąć tapicerkę i od tyłu masz głośnik. Ja go zdemontowałem (jest na 3 śrubkach), bo wtedy lepszy dostęp, i małym śrubokrętem a potem papierkiem przeczyściłem styki po stronie głośnika i wtyczki. Następnie WD40 psiknąłem w kostkę i styki głośnika. Po złożeniu hula aż miło :kox:

Zrobiłem tak jak proponowałeś i narazie pomogło, zobaczymy jak się sprawa będzie miała po pewnym czasie, ale zamiast wd-40 użyłem spraya do kokpitu :decayed:[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 16:58_________________________________________________także panowie chylę czoła i dzięki za pomoc jak zwykle można na was liczyć :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miesiąc po zabiegu i jest :good: więc u Ciebie też powinno być ok. Szkoda że nie wlałeś właśnie jakiegoś penetratora, zawsze to efekt pewniejszy ale już teraz będziesz wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miesiąc po zabiegu i jest :good: więc u Ciebie też powinno być ok. Szkoda że nie wlałeś właśnie jakiegoś penetratora, zawsze to efekt pewniejszy ale już teraz będziesz wiedział co i jak.

wazelina technicza moim zdaniem lepsza. penetranty wysychaja dosc szybko a odrobina wazeliny zabezpiecza styk przed ponownym zasniedzeniem na dosc dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...