Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak zamaskować dziurę po wymianie radia Audi Chorus na standardowe 1 DIN


george17w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zmieniłem ori radio Audi na moje JVC 1DIN z poprzedniego auta.

Zamontowałem ramkę montażową, która miała zamaskować otwory po fabrycznym radiu, jednak okazało się, że te ramki nie są idealnie wymierzone.

Tak jak widać na zdjęciach poniżej, pod radiem(nad klimatronikiem), została szczelina ok 4mm, która wygląda bardzo nieestetycznie.

Czy ktoś może ma jakiegoś pomysła na to niedociągnięcie producenta ramki?:)

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Ponadto mam jeszcze jeden problem o podobnej tematyce.

Miałem zamontowany zestaw głośnomówiący Nokia, który zdemontowałem, gdyż i tak bym go nie używał.

No i w konsoli środkowej, w tym plastiku również zostały brzydkie dziury po uchwytach telefonu.

zamocowałem w tym miejscu uchwyt do mikrofonu CB i trochę zamaskowało ten otwór, jednak to nie jest rozwiązanie:-)

Może ktoś pomoże?

Czym to zakryć?

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia to ratuje cię tylko ori ramka z Audi.

Albo własnoręczna rzeźba.

Co do dziury, możesz okleić tunel folią ala carbon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to ratuje cię tylko ori ramka z Audi.

Tak to wygląda u mnie.

http://imageshack.us/f/822/imag0167t.jpg/

czy to znaczy, że można w jakiś sposób wyjąć ramkę z ori radia Audi?[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 17:56_________________________________________________

Co do dziury, możesz okleić tunel folią ala carbon

Musiał bym oklejać cały tunel, żeby sie nie odróżniało? czy jest dostępna folia w kolorze tego materiału z którego wykonany jest konsola/tunel? na Allegro znalazłem tylko-czarny, imitacja skóry, drewnopodobny, carbon

a czy ktoś oklejał może taką folią (np drewnopodobną) dekory? te listwy dekoracyjne na drzwiach i nad schowkiem, pod licznikiem?

mógłby ktoś pochwalić się efektem jeśli jest po takim zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do oklejania listw to ja mam u siebie oklejone wszystkie dekory folią carbon 3d. Jak dla mnie wyszło super a za drugim razem jak bym to robił to było by tak że nie odróżnił by tego od ori jutro podeślę ci zdjęcia jak to wygląda ja miałem takie błyszczące na których wiecznie były odciski palców. Co do tunelu to szkoda twojego zachodu z oklejaniem lepiej poszukać używanego na allegro albo u nas na forum. A ori ramka do radia 1din występuje w autach bez fabrycznego radia. Można ją oczywiście wymontować. Moją znalazłem na forum. Poszukam w etce numeru części to ci podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby rns-e?

nie kolego:) zostaję przy swoim radiu JVC.

Postanowiłem, że dopóki nie znajdę oryginalnej ramki audi pod radio, muszę zamaskować tą ohydną dziurę:D

Wpadłem na pomysł, żeby wstawić tam listwę chrom- taka jak jest pod klimatronikiem i nad ori ramką.

Tylko z czego to zrobić? :mysli:

wziąłem do ręki ori radio i stwierdziłem, że tamta listwa da się zdemontować :wink4:

trzeba było ją delikatnie skrócić i gra muzyka:D

orginał to to nie jest, ale tragedii też nie ma :polew:

jak dla mnie może być-przynajmniej narazie, dopóki nie trafię na oryginalną ramkę...

efekt końcowy jaki uzyskałem można zobaczyć poniżej..

No i co Panowie powiecie na takie rozwiązanie?

Obraz_001.jpg

wiochy chyba nie ma?:D lepiej jest niż było:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za pomysl.Wyszlo oki :good:

Co do tunelu to tylko wymiana na taki bez uchwytu na fona.Sam zmienialem bo zamaskowac otwory jest raczej trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam zamontowaną ramkę z radia ori :> Choć ja teraz zbieram na RNS-a :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...