Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pstryk pod deską


esem

Rekomendowane odpowiedzi

witam! Kolejny problem do rozwiązania. Zaczęlo się od pisków paska wielorolkowego oraz wyświetlania komunikatu Brake:

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=ETEE3eOuBnQ

Myślalem, że napiecie maleje bo aku bardziej obciązony przez pasek i napinacz który był wymieniony na nowy. Po wymianie bez zmian komunikat wyskakuje nadal aku kręci ladnie chociaż nie wiem czy jest 100% sprawny. Zaznaczę że sytuacja dzieje się tylko na zimnym silniku. A druga sprawa taka że słyszę dziwny pstryk pod deską z lewej strony. Nie wiem co może być przyczyną komunikatu być może aku ale co to za pstryk czy może mieć to związek z komunikatem. Sprawdzałem wątek : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=69644.0;highlight=brake jednak nie znalazlem odpowiedzi. Czy pstryk może mieć coś wspólnego ze słabym napięciem aku w powiązaniu z komunikatem Brake. Oczywiście dźwięk słyszalny po wrzyceniu 2 biegu rano ale też i na postoju. Zaznaczę jeszcze że jak słyszę pstryk to światła lekko mruży i drugi pstryk światła w normie. Trochę to skomplikowane niestety :wallbash: plisss pomocy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolałem płynu poziom ok klocki jeszcze ok. Gdyby to były klocki to na cieplym po wyłączeniu i włączeniu silnika też by sie komunikat pojawał (chyba), komunikat pojawia sie tylko na zimnym i ten pstryk wstretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że masz słaby aku, jak jest napięcie na ABS poniżej 10V to sie wyłącza i właśnie są takie efekty świetle i dżwiekowe :) dodatkowo zobacz że wszystko Ci przygasa jak odpalasz. A na ciepłym jest dobrze bo auto jest "świeżo" po jeździe i aku jest troszke doładowany. Sprawdz elektrolit jak mało to dolej i dobrze naładuj aku jak nie pomoze to wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje z aku musze go wyjąc i dostać sie do jego srodka. zobaczymy [br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 13:14_________________________________________________zobaczyłem otworzyłem, i do kazdej celi dolałem wody dest. i pod prostownik i pytanie czy może się ładować aku 8 godzin bo auto potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz prąd rozruchu na aku?? U mnie wyskakiwał taki błąd jak miałem 380 rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ponad 600 ale wcześniej było ok w zimie. A teraz się rypło. No i elektrolitu mało było blaszki widziałem więc dolałem wody tylko auto mi potrzebne i ne wiem czy 8 godzin wystarczy na doładowanie aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuję ok 7A na skali jest 4 i 8 ja ja tak jakoś bliżej 8 A. O 22:40 muszę wyjechać i zakończyć ładowanie[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 19:34_________________________________________________Hej aku naładowany, woda destylowana, wyrównana na razie od tygodnia spokój, komunikat nie wyświetla się :> , czyli przyczyną był aku, zobaczymy jak będzie dalej. ps. pstryk pod deska został ale podobno tak ma być w chłodne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej i tak juz odkładaj na nowy aku bo przy -10 i wiecej pewnie nie wytrzyma. Jeździsz na włączonym czy wyłączonym ECON?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ECON mam wyłączone

Tzn nie świeci sie czerwona lampeczka przy ECON? To włącza sie el.nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie świeci się. Bo jej nie włączam :) a tak wogóle to oco chodzi co to ma do rzeczy ??. [br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 21:48_________________________________________________A tak wogóle to na czym lepiej jeździć w zimne dni na ECON czy bez ECON. I jakie to ma znaczenie? Wiem tylko tyle że klima nie działa poniżej 5 stopni C[br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 21:50_________________________________________________A ECON wyłącza klimę tak? więc jak klima poniżej 5 stopni nie działa to po co wciskać ECON ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz tak żeby przy ECON paliła sie lampeczka i zobaczysz że nie bedzie tych pstryknięć i tak jeździj przez zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten AVB niema dogrzewania płynu przez świece żarowe? Bo u mnie mam takie same pstryknięcia i doszedłem że to chyba przekaźnik od tych świec pstryka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 z silnikami tdi ma dodatkową, elektryczną nagrzewnicę zamiast świec podgrzewających płyn.

ok co do AWX i AVF wiedziałem ale pomyslałem że ten mały silniczek mógł mieć jeszcze stare rozwiązanie. Dlatego przepraszam za zamieszanie i tyle ode mnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO!! proszę ile to nowych rzeczy można się dowiedzieć. :kox:[br]Dopisany: 28 Listopad 2011, 20:53_________________________________________________A propo komunikatu Brake. Aku wymeniony i ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...