Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ,

dwa tygodnie temu miałem wymienianą uszczelkę pod głowicą , głowica została zrobiona cała - zawory ,popychacze , uszczelnienia ,panewki na wałku itd. Pompki zostały wyciągnięte ma się rozumieć , uszczelnienia zostały założone nowe .Przy okazji został wymieniony kompletny rozrząd .

Do sedna :) spalanie teraz wychodzi w granicy 9 - 10 litrów czego wcześniej nie było w 7 l spokojnie się mieścił .

Dodam że nie zauważyłem większego stanu oleju co by sugerowało że ropa dostaje się do silnika .

Jakie logi muszę zrobić żeby z należ problem dużego spalania .

ps. mechanik ponoć ustawiał pompo wtryskiwacze wziął za to 200 zł :gwizdanie:

dzięki za podpowiedzi i wyrozumiałość :)

Pozdrawiam Arek [br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 11:28_________________________________________________nie ma mądrego :naughty:

Opublikowano

sam wyliczałeś to spalanie czy tak ci Fis pokazuje ?

Opublikowano
  • Autor

sam i na pewno tyle pali

Opublikowano

nie wiem czy dobrze napisze ale może masz kat synchronizacji źle ustawiony?? skoro był rozrzad zmieniony mogł sie przestawić.

Opublikowano
  • Autor

Kąt synchronizacji w silnikach PD sprawdzamy programem VAG COM patrząc na wskazania ostatniego bloku w grupie 004 przedział jest od „-3” do „+3” wymagany jednak „0”

Przyrządy potrzebne do pracy: Laptop z programem VAG COM + interfejs VAG KKL OBD2 lub VCDS

Warunki pracy:

Silnik uruchomiony i rozgrzany temperatura taka jak przy logowaniu min. 80˚ C

Wchodzimy(tak jak na zdjęciach poniżej)

004 grupę znajdziemy : 01 ENGINE / MEAS. BLOCKS 08 / 004

czyli tak mam zrobić ????????

Opublikowano

A nie przybywa oliwy Tobie?

Opublikowano
  • Autor

Dodam że nie zauważyłem większego stanu oleju co by sugerowało że ropa dostaje się do silnika .

Opublikowano

Zrób logi kolego to zobaczymy co i jak. A pompa Vacum nie podcieka Tobie??

Opublikowano
  • Autor

z tymi logami to mam problem , mam wszystko co potrzeba ale dopiero jestem w powijakach z logowaniem auta :) może jakaś podpowiedz :wink4:

a co do przecieku to nie zauważyłem żeby gdzieś było mokro

Opublikowano
  • Autor

Dzieki , czytałem tylko jakoś nie mogę załapać

Opublikowano

A podpinałeś już ten kabelek?

Opublikowano
  • Autor

Tak , nie wyskakują żadne błędy

Opublikowano

Jeszcze jedna myśl mi przychodzi sprawdzałeś filtry może??

Opublikowano

Witam

Również mam problem z wysokim spalaniem w AJM'ie. Oprócz tego ostatnio podłączyłem kabel i znalazłem błąd 17970, do tego dochodzi lekko okopcona rura wydechowa. Samochód niby chodzi bezproblemowo, ale problemem jest np. to, że kiedyś osiągał vmax ok. 210 km/h, a dzisiaj przy 180 wskazówka się zatrzymuje. Przyspieszenie jest chyba w porządku. Byłem w kilku warsztatach, za każdym razem mówią co innego i wymieniają na chybił trafił różne rzeczy. Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś orientuje się gdzie, do kogo w okolicach Wrocławia mógłbym podjechać, aby w końcu ktoś kompetentny spojrzał na auto?

Opublikowano

Panowie zróbcie logi, przyczyn może być sto pięćdziesiąt, a tak chociaż problemy z silnikiem można będzie wykluczyć albo postawić jakąkolwiek diagnozę.

Opublikowano

Przebieg również robi swoje, turbinka moze sie kończyć powoli. Podstawa zrób logi :rolleyes:

Opublikowano
  • Autor

Przebieg również robi swoje, turbinka moze sie kończyć powoli. Podstawa zrób logi :rolleyes:

Turbinka w lipcu była wymieniana na nową , daję głowę za nią :)

a logi zrobię w piątek [br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 17:17_________________________________________________

Jeszcze jedna myśl mi przychodzi sprawdzałeś filtry może??

Przyznam ze wstydem ale 3 lata nie wymieniałem :embarrassed:

Opublikowano
  • Autor

3 lata bez wymiany filtra powietrza, oleju i paliwa ? gratulacje... a olej wymieniałeś? :D

czytaj od początku :tongue4: chodzi od filtr paliwa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.