Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Zgięta tarcza jakie preferujecie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich troszkę mi potrzebna pomoc a mianowicie około 8 miesięcy temu wymieniłem tarcze hamulcowe na nowe z przodu firmy brebo ale nie wiedziałem ze miałem tłoczek skorodowany i sie zacierał czy to moglo byc przyczyna przegrzania tarczy i jej wykrzywienia bo teraz podczas hamowania jest szarpanie tłoczek został naprawiony jezeli to wykrzywiona tarcza to jakie polecacie bo widzę ze brebo nie jest najlepsza tarcza dodam ze mam tarcze zwykle nie wentylowane

Opublikowano

jak tarcza nowa to po co od razu wymieniać lepiej wrzucić na tokarkę i zobaczyć jak bardzo pokrzywiona, i ewentualnie przetoczyć

zapieczony tłoczek mógł być przyczyna przegrzania, a co krzywienia tarcz to one tak mają że się krzywią :wink4:

co do tarcz to ja mam BOSCH i jest ok :wink4:

Opublikowano

Zdecydowanie tarcze firmy ATE. Mam takie z tyłu i bardzo dobrze się sprawują. Mało ścierają i są wytrzymałe. Jak będę wymieniał z przodu to tej samej firmy założe. Aha, klocki też mam firmy Ate.

Opublikowano

znowu Ate....... :sick3: :sick3: :sick3: :sick3:

sorry Kolego ale nie mam najlepszego zdania o tej firmie[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 16:35_________________________________________________zacierajacy sie zacisk rozbierz i dokładnie oczysc

potem zapodaj smar litowy do tłoczków i poskładaj

Opublikowano

jeśli tłoczek się zacierał tarcza się rozgrzała i wjechałeś w wodę czego efektem było zwichrowanie tarczy to tylko nowe toczenie nie bardzo jest możliwe :hi:

Opublikowano

Polecam zimmermanna. Bardzo dobre tarcze. Na pewno lepsze niż brembo i ate.

Opublikowano

Polecam zimmermanna. Bardzo dobre tarcze. Na pewno lepsze niż brembo i ate.

Całkowicie popieram, najlepiej z klockiem Ferrodo DSPerformance i spokój na kolejne 80 -100 tyś km. Nawet w Alpach (ja mam zestaw 312mm).

Opublikowano

Polecam zimmermanna. Bardzo dobre tarcze. Na pewno lepsze niż brembo i ate.

Całkowicie popieram, najlepiej z klockiem Ferrodo DSPerformance i spokój na kolejne 80 -100 tyś km. Nawet w Alpach (ja mam zestaw 312mm).

na tył szukaj 256/22mm od B5 S4

Opublikowano
  • Autor

tłoczek juz naprawiony a one a ja nie wjechałem w wode co jedynie sie przegrzały jeździłem na brebo i nie słodziłem ze tak sie znimi stanie a o tych zim.... jakos tam wcale nie słyszałem

Opublikowano

tłoczek juz naprawiony a one a ja nie wjechałem w wode co jedynie sie przegrzały jeździłem na brebo i nie słodziłem ze tak sie znimi stanie a o tych zim.... jakos tam wcale nie słyszałem

Piłeś ? [brembo tak w ogóle i troszkę dziwnie napisane :)]
Opublikowano

tłoczek juz naprawiony a one a ja nie wjechałem w wode co jedynie sie przegrzały jeździłem na brebo i nie słodziłem ze tak sie znimi stanie a o tych zim.... jakos tam wcale nie słyszałem

Zimmermann robi tarcze np. dla Porsche, ogólnie bardzo dobre tarcze :good:

Opublikowano
  • Autor

no troszkę marnie napisałem brembo robi np dla ferrari wiec każdy katalog mówi co innego i każda tarce licho weźmie [br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 22:33_________________________________________________każdą tarcze licho weźmie

[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 22:35_________________________________________________sadze ze gdyby to byly wentylowane to by sie nie przegrzewały i żywotność wiele większa

Opublikowano

Jak już masz wymieniać to załaduj sobie na pokład ATE 288 lub 312. Te pierwsze dużo tańsze a te drugie :kox: Jakby co mogę załatwić taki zestawik 312mm :naughty:

Opublikowano
  • Autor

nie rozumiem co masz na myśli weź mi to wytłumacz

Opublikowano

Napisałem że jak już masz zmieniać tarcze i klocki to wymień całe hample na 288mm lub 312mm. Będziesz mieć lepsze hamulce i bardziej odporne na przegrzanie :decayed:

Opublikowano
  • Autor

to prawda ale trzeba zmieniać i zaciski i prawdopodobnie przewody hamulcowe dodatkowo

Opublikowano

Przewody jak dobre to nie musisz. Tarcze i klocki i tak musisz kupić więc tylko dochodzą zaciski wraz z jarzmami. Za zestaw 288 zapłacisz grosze a za 312mm od 350-450zł

Opublikowano
  • Autor

ale czy 312 mieści s ie w felgi 15 cali

Opublikowano
:no: min. 16" ale 288mm bez problemu :wink4:
Opublikowano
  • Autor

czyli 288 tylko jest możliwe bo nie będę sie ładował w koszty jeszcze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.