Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zdjęcie podsufitki i wymiana szyberdachu


marcin579

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wymieniał już u siebie cały szyberdach ? bo ja mam delikatny problem z tym bo za bardzo nie wiem jak zdjąć cala podsufitkę tak żeby jej nie uszkodzić i bardzo byłbym wdzięczny za jakieś info w tej sprawie bo jakoś nie moglem tego znaleźć na forum :confused4: ogólnie tak jak pisałem mam urwana line w szyberdachu i chciałbym go całkowicie wymienić na inny wiec jeżeli ktoś mógłby na predce opisać ten proces tez byłbym wdzięczny :) a moja niunia to audi A4 z 95 r :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szyber dachu nie wymieniałem, ale jeżeli chodzi o podsufitkę to sprawa powinna być prosta, Odkręcasz lampki tam gdzie jest sterowanie dachem (najpierw osłonę lampek i Pod nią są śrubki) i potem uchwyty do nad drzwiami i osłony przeciw słoneczne (śrubki są za zaślepką) i podsufitka już jest twoja, jest wepchana za uszczelki drzwi.

Pisałem z pamięci, więc mogłem coś ominąć, ale powinieneś sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz jeszcze zdemontować środkowe słupki przy pasach i tylnie słupki przy szybie, są one na zatrzaskach... jest trochę z tym zabawy i nie jest wcale łatwo wydostać podsufitówke z auta szczególnie jeżeli jest to sedan.... w fabryce podsufitke wkładają gdy nie ma jeszcze szyby przedniej, wtedy to jest proste, a tak musisz się trochę nakombinować żeby ją wyciągnąć a przy tym nie uszkodzić, mi się udało ją wyciągnąć przez przednie drzwi, sam proces wymiany szyberdachu już jest banalny odkręcasz trochę śrub, rozmiar klucza 10, do wszystkich masz bardzo dobre dojscie, ściągasz odprowadzenia wody i szyberdach masz wyciągnięty, 2 wkładasz w to samo miejsce przykręcasz i gotowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruko a po co chcesz ją wyciągnąć :mysli: przy demontarzu podsufotki w niczym nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zrobie ci zdiecia i prześlę a cena myslę że 30zł plus koszt wysyłki(kolor Szary :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...