Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Struktura lakieru AUDI


kusztyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z lakiernikiem ponieważ miałem małą kolizje i oddałem autko do lakiernika. Oddałem auto 13 października miało być gotowe za 2 tyg. Lecz mechanik miał problem z częściami itp które niby miał mieć za parę dni. W końcu się wkurzyłem kupiłem sam części itp. Części przywiozłem 11 listopada i miało być gotowe w zeszły piątek jak się okazało nie było potem mówił że w sobotę też nie było. I tak do dzisiaj. Dzisiaj pojechałem i był już błotnik wsadzony itp i polakierowany lecz nie podoba mi się struktura ponieważ jest gładka bez żadnego baranka jaki jest oryginalny w audi i to widać bardzo jak się patrzy na drzwi i błotnik a lakierowane było maska błotnik i zderzak i wszystko jest bez żądnego baranka i się wkurzyłem i lakiernik ma to malować jeszcze raz. Cena za el. 350zł więc nie jest to tanio to chyba powinienem wymagać dobrania dobrej struktury? Dlaczego wyszedł mu lakier całkiem taki gładki? Czy czasem nie przesadzam? Choć kiedyś lakierowałem swoja b5 i ładnie było polakierowane nie było widać różnicy struktury lakieru. Co teraz zrobić? Nie lubię mieć fuszerki. Jeszcze lakiernik mi mówi że przelakieruje tylko błotnik bo ponoć maska oryginalnie ma gładką strukturę ale chyba tak nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy ale raczej tylko od umiejętności lakiernika. Zazwyczaj malują właśnie w drugą stronę czyli ta struktura jest zbyt wyraźna. Mam kilka elementów malowanych w serwisie w niemczech i na oko nie ma różnicy z ori. Ja się od razu nie poznałem, dowiedziałem się w serwisie parę dni po zakupie :wallbash:

Niestety lakiernicy u nas to domorośli partacze, struktura lakieru to mały pikuś. Zazwyczaj jeszcze pod lakierem widać ślady docierania szpachli bo mistrzowi nie chciało się tego zrobić dokładnie, a pod lakierem znajduje się masa wtrąceń z powodu malowania w zakurzonych stodołach zamiast komór lakierniczych. I zamalowana mucha się może zdażyć :polew:

Daltego jak miałem kiedyś stłuczkę stłuczkę to raczej szukałem drzwi w kolorze chociaż były lekko przytarte i wg. polskich norm kwalifikowały się do naprawy (czyt prostowania młotkiem i szpachlowania). Ale chciałem sobie oszczędzić nerwów z beztalenciami więc kupiłem używkę i po problemie.

Ogólnie gość powinien to poprawić, tyle że jak nawali nawet tylko jeszcze jedną warstwę samego klaru to o ile nawet z wyglądu będzie ok to jak będziesz sprzedawać auto ktoś przylezie z czujnikiem lakieru i stwierdzi że jest szpachlowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szpachli tam nie ma ponieważ kupiłem cały przód z innego auta więc nie musiał tam nic szpachlować. I nawet kolor był prawie identyczny ale odcień trochę się różnił. Dałem tam samochód bo gość miał bardzo dobre opinie wśród znajomych itp. Ale według mnie to albo jego pracownik to malował albo on nie umie malować. Jeszcze mi mówi że drzwi mi przepoleruje i nic nie będzie widać to go wyśmiałem i potem jeszcze drzwi będę musiał malować. Kolega mi mówił że to chyba dla tego że za mocno polerował i tak wyszło no ale dobry lakiernik ponoć nie musi po lakierowaniu nic polerować?

Przy sprzedaży to wiadomo że będzie różnica grubości ale jakby to było dobrze polakierowane to pewnie mało komu by to przeszkadzało, bo auto w sumie 10 letnie. W sumie ta kolizja mnie wyszła 10tyś i nie chce na koniec mieć tak polakierowane że stanę na parkingu i lalik obok odrazu mi powie że auto bite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaki baranek chodzi, może chodzi o skórke pomarańczy? przecież ori lakier jest gladki, bez skórki pomarańczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być delikatna "skórka pomarańczy"

U Czaka na TG malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki macie kolor lakieru? Moj kolega mial malowany jeden element i ta skórka jest wlasnie na tym malowanym elemencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprawdzonego lakiernika, robił auto mojego brata 2 razy po wypadku i jest gitara, mi malował zderzaki i błotnik, kumplowi malował całe auto, i ogólnie wielu moich znajomych u niego robiło różne rzeczy. jak chcesz namiary to na PW. a o tym z Radzionkowa nie słyszałem [br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 21:27_________________________________________________Jak chcesz fotki samochodów które robił to mogę Ci załatwić jak wyglądły przed i po malowaniu czy klepaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...