Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 2 problemy AIR BAG i oświetlenie drzwi


Zeppelin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, dziś z jakiegoś powodu zapaliła mi się kontrolka od AIR BAG, wsiadłem do auta, przekręcam zapłon i zawsze czekam az wszystko zgaśnie,a tym razem nie zgasła kontrolka poduszki...jak mogę "zresetować" komputer ? odłączając aku na jakiś czas ?

a druga sprawa, nigdy nie działały mi te czerwone lampki w drzwiach a dziś zadziałały...i teraz nie wiem czy te dwie sprawy są ze soba jakoś połączone ?? dodam że mam poduszki w kierownicy i w konsoli...tzn fizycznie są poduszki

doradżcie co sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone lampki w drzwiach mogły nie działać np przez to ze styczniki w zamach drzwi nie łączyły prawidłowo,

co do kontrolki airbag to trzeba podpiąć vaga i spróbować skasować błąd poduszki, po czym wyłączyć i włączyć jeszcze raz zapłon aby sprawdzić czy błąd airbag powróci, jeśli powróci to znaczy że gdzieś może nie łączyć wtyczka przy poduszce lub uszkodzony sensor airbag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko, że przez chwile ( jak działało ) lampki paliły we wszystkich drzwiach bo wszystkie otworzyłem, gdyby styczniki nie działały w poszczególnych drzwiach nie paliły by się we wszystkich ?! nie wiem czy ktoś to zrozumie co napisałem hehe a może jest gdzieś jakaś główna wtyczka od tych lampek drzwi ??

a co do AIR BAG to jutro odłączę aku na 15 minut i zobacze czy się "samo naprawi" a jak nie to VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej samo odłączenie aku nie pomoże w skasowaniu błędu poduszek, tylko vag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, wszystko działa jak nalezy..ale o czym zapomniałem dodać, lampki zadziałały po rozłączeniu i podpięciu aku...zamknąłem auto c.zamkiem otworzyłem i juz nie działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat może być przypadek, że po odpięciu klemy... . Jeżeli masz książkę sam naprawiam to szukaj przekaźnika na pozycji 5 w dodatkowej skrzynce przekaźników (zlokalizowana nad nogami kierowcy pod deską rozdzielczą). Wg schematu ten przekaźnik odpowiada za włączanie lampek w drzwiach. Fragment schematu na stronie 381 sam naprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo widzisz...to jest jakiś konkret do sprawdzenia, może coś tam nie łączy lub przekaznik do wymiany, tak czy inaczej zajrze tam :good:

dzięki [br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 11:19_________________________________________________ok VAG pokazal uszkodzenie modułu wyzwalania poduszki powietrznej...gdzie to jest ?? to jest w samej poduszce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpinam się pod temat , zostawiłem kilka dni temu auto na polu podczas mrozu i rano zapalając samochód zaświeciła się poducha i Vagiem nie da się jej usunąć .

Aku ma niecały rok i auto normalnie stoi w garażu cały rok

1.9 TDi 2000 r Avant AVG .

Pozdrawiam hi

Poniżej zrzut ekranu z błędem i sterownikiem .

poduszka_1.jpg

poduszka_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na forum i sam tego nie narwie może ktoś podpowie gdzie to naprawić najlepiej na Podkarpaciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...