Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wskazówka temperatury leży, a po ponownym uruchomieniu wstaje.


palel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pewien problem; przejechałem jakieś 30km i patrzę,że wskazówka praktycznie leży, to myślę że pewnie termostat, ale zgasiłem silnik i po dosłownie 3 minutach uruchomiłem go ponownie i patrzę i oczom nie wierzę, temperatura 90stopni. Czyli w czym może tkwić problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem u siebie tyle że podczas jazdy mi wskazówka na zegarze od temperatury najpierw normalnie się podnosi do 90o a po chwili spada do zera, czasem jak wyłączę samochód to też powstanie jak u Ciebie, ciekawe co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem u siebie tyle że podczas jazdy mi wskazówka na zegarze od temperatury najpierw normalnie się podnosi do 90o a po chwili spada do zera, czasem jak wyłączę samochód to też powstanie jak u Ciebie, ciekawe co to może być?

U Ciebie czujnik G2

witam

mam pewien problem; przejechałem jakieś 30km i patrzę,że wskazówka praktycznie leży, to myślę że pewnie termostat, ale zgasiłem silnik i po dosłownie 3 minutach uruchomiłem go ponownie i patrzę i oczom nie wierzę, temperatura 90stopni. Czyli w czym może tkwić problem ?

"praktycznie leży" Ile było +/- stopni na zegarach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAGa i sprawdź błędy ( może będzie jakiś na temat czujnika temp. ) , porównaj wartości z G2 i G62 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze pod kompa. dziś jadąc przez ponad 50 Km co chwilę temperatura była 90st. a po chwili spadała na zero, czyli wskazówka leżała jak wyłączona. I tak co jakiś czas się włącza lub wyłącza więc może być to czujnik od licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się tak dzieję, nie zawsze ale jednak. Chociaż w trasie temperatury nie skacze tylko jest troszkę ponad 90*C, ale przy pierwszym odpaleniu wskazówka leży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik g2 ewentualnie wag i sprawdź test wyjść licznika czy wskazówki opracują tak jak powinny i się nie przycinają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz się pod vaga, zrób test zegarów jak pisze poprzednik zobaczysz czy wszystkie wskazówki wychylają się,sprawdż czy czujnik G2 i G62 dobrze ci wskazuje-może tu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś pod kompem i okazało się że to właśnie ten czujnik g2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podobny problem jak kolega palel odpalam auto i choc bym nie wiem ile przejechał i na jakich obrotach wskaźnik temp leży, wystarczy że zatrzymam auto odpale ponownie i temp sie podniesie ale tak do 65 C !!! Czasami temp podnosi sie po pierwszym odpaleniu i przejechaniu niedługiego odcinka ale tez do 65 C, czyli czasami pokazuje te 65 C czasami wcale nic nie pokazuje!!! Jak pokazuje te 65 C to przy dość szybkiej jeździe jeszcze troche spada! Kiedyś jak byłem u mechanika z autem ale w innej sprawie jak podłaczył kompa to wszytskie wskazówki chodził dobrze a ta od temp tak szarpało!!! Co by to mogło być? Termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat,czujnik temperatury lub problem z licznikiem.Sprawdź błędy na Vag'u.Miałem to samo tylko wskazówki chodziły normalnie,u mnie okazał się termostat,ale czujnik też zmieniłem i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...