Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Okulary a poduszka powietrzna


JasioB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow..Tak przyszlo mi do glowy...co by sie stalo z moja twarza w czasie malego wypadku gdzie otworzy sie poduszka powietrzna a ja jako nosiciel okularow bede je mial akurat na nosie..? Czy istnieja jakies specjalne do aut ktore nie wejda mi w mozg..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://auto.dziennik.pl/artykuly/217247,worek-problemow-przed-twarza.html

Gdzieś też mignęła mi informacja o tym, że w momencie uderzenia przeciążenie jest tak duże, że okulary spadną Ci z nosa zanim zdążysz uderzyć twarzą w otwierającą się poduszkę (a w zasadzie to już zamykającą się, bo jest to tak obliczone, że w momencie kontaktu głowy z poduszką gaz ją wypełniający jest już w fazie uchodzenia przez specjalne otwory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedys o tym, okulary nie stanowią niebezpieczeństwa, więc o mózg możesz być spokojny :kox: zagrożeniem za to jest papieros w ustach bo może brzydko poparzyć twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://auto.dziennik.pl/artykuly/217247,worek-problemow-przed-twarza.html

Gdzieś też mignęła mi informacja o tym, że w momencie uderzenia przeciążenie jest tak duże, że okulary spadną Ci z nosa zanim zdążysz uderzyć twarzą w otwierającą się poduszkę (a w zasadzie to już zamykającą się, bo jest to tak obliczone, że w momencie kontaktu głowy z poduszką gaz ją wypełniający jest już w fazie uchodzenia przez specjalne otwory)

wolałbym żeby mi nie spadły okulary w momencie zderzenia zanim jeszcze uderze głowa w poduszke. Takie okulary mogły by się jakimś cudem (np ucho) wbic w oko w momencie uderzenia wrrryyy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu bratu podczas wypadku (dość poważnego dla auta - kasacja) wystrzeliły poduszki boczne i przednia. nosi okulary i nic mu się nie stało.. z tego co kojarzę to nie spadły mu z nosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...