Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Mało mocy na niskich obrotach


mark

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Witam Serdecznie

Mam problem

Mam A4 od 1,5 roku chociaż jest z rocznika 2001 ,ma przejechane około 200000 km , ja przejechałem około 30000 km i dotychczas wszystko było ok.

Od niedawna zacząłem odczuwać brak mocy przy ruszaniu i obrotach do 1800.

Pedał wciskam do dechy a auto rusza jak chce bardzo powoli i szarpie dopiero po przekroczeniu 1800 obrotów.

Na wyższych obrotach czuje moc pod pedałem gazu, chociaż gdy szybko wcisnę pedał to nie ma reakcji .

Byłem w serwisie w Sieradzu , komputer pokazał błąd 17994 i17995 wymienili poduszkę pod silnikiem i miernik masy powietrza zapłaciłem 1500 zł.

A ja nadal nie widzę różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment obrotowy w AWX rozpoczyna sie na dobre dopiero przy 1600obr. ponizej tego nalezy raczej przyspieszac lagodnie. chociazby w trosce o dwumasa, ktory jest bardziej obciazony przy niskich predkosciach obrotowych.

jezeli brak mocy jest istotny. to jak zwykle logi do zrobienia. moze slabiej laduje, moze miernik masy powietrza.

a wiec diagnoza bledow i logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

odgrzebie kotleta. Dzisiaj po wyjechaniu z myjni miałem takie same objawy, tj silnik sie dławił szarpał do 1800 rpm,  powyżej dostawał kopa jak wściekły.

@Musahi, powiedz proszę jakie grupy logować?

Edytowane przez lasic89
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2017 o 15:59, lasic89 napisał:

witam.

odgrzebie kotleta. Dzisiaj po wyjechaniu z myjni miałem takie same objawy, tj silnik sie dławił szarpał do 1800 rpm,  powyżej dostawał kopa jak wściekły.

 

Po pierwsze to sprawdź błędy , jak będziesz miał jakieś związane z elektrycznym sterowaniem silnika ( pedał gazu itp)  to przyczyną jest prawdopodobnie zalewanie obudowy kompa i elektryki pod nią . Przyczyna jest niemal pewna , gdy te objawy występują tylko po myciu auta lub po bardzo intensywnych opadach.  Sprawdź drożność odwodnienie podszybia , odpływy znajdują się pod akumulatorem :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...