Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wymiana Lambdy - mieszane uczucia


Jay_Man

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy

w związku że nie mogę poradzić sobie z sondą, cały czas błąd najpierw:

16515 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Signal too Low

P0131 - 35-00 - -

a ostatnio:

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

Zamierzam wymienić ją na Boscha o numerze 0 258 003 478 cena 377 pln. http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(oiboq2rxy3b15we2kha5wqik))/Samochod3.aspx?GenArtNr=485

Jest to trochę kasy i boję się czy nie wywalę kasy w błoto. Mam pewne wątpliwości np. czy nie będę musiał sztukować kabli bo okaże się że jest za krótka ??? Zaznaczam że sonda była wymieniona ale prawdopodobnie jakaś uniwersalna. I jeszcze jedno czy w silniku ADP jest na pewno jedna sonda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jedna sonde, a dzwoniłeś pytać do ASO ile lambda do twojego kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jedna sonde, a dzwoniłeś pytać do ASO ile lambda do twojego kosztuje ?

Nie do ASO niedzwoniłem, ale zadzwonie to nic nie kosztuje, najwyżej padne na zawał jak podadzą cenę :)

podjedz do everpol w piasecznie

mozna wstawic "dobra" uzywke z pewnego zrodla i bedzie gralo

wustyle a podaj mi jakieś namiary na ten everpol, bo jak szukam w google nie znajduje ich strony tylko jakieś info o jakimś holdingu czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić ją na Boscha o numerze 0 258 003 478 cena 377 pln. http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(oiboq2rxy3b15we2kha5wqik))/Samochod3.aspx?GenArtNr=485

Link nie działa.

To jest właściwa sonda, gotowa do montażu od razy z odpowiednią wtyczką.

Nie dzwoń do ASO, bo szkoda zachodu, sprzedadzą ci dokładnie tą samą sondę, ale będzie 2 razy droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jedna sonde, a dzwoniłeś pytać do ASO ile lambda do twojego kosztuje ?

Nie do ASO niedzwoniłem, ale zadzwonie to nic nie kosztuje, najwyżej padne na zawał jak podadzą cenę :)

podjedz do everpol w piasecznie

mozna wstawic "dobra" uzywke z pewnego zrodla i bedzie gralo

wustyle a podaj mi jakieś namiary na ten everpol, bo jak szukam w google nie znajduje ich strony tylko jakieś info o jakimś holdingu czy coś.

prosze:

http://everpol.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam tylko nowki :wink4:

Adam powiedzial, ze mi znajdzie dobra uzywke

ale oczywiscie nowa to pewniak i nie ma co gadac

Widać masz chody w everpolu ;) ja takowych nie mam. Chyba trzeba będzie kupić nówkę. Tylko boję się i jestem ciekawy czy po instalacji nowej sondy błąd z ECU zniknie. I czy wszystko będzie ok. Zmienię to sie okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16514 zniknie od razu.

Motronic ma tak, że sprawdza obwody po włączeniu zapłonu.

To samo jest z ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUKCES Koledzy Sukces :)

W ostatnią sobotę wymieniałem olej, filtry, świece oraz sondę (oczywiście ori bosch). Po wymianie sondy zniknął błąd ale falowanie obrotów pozostało. Myślałem że tak zostanie ale po przejechaniu ok 2 km zauważyłem że falowanie zniknęło :) tłumaczę to sobie tym że sonda musiała złapać odpowiednią temperaturę i pewnie zaczęły płynąć prawidłowe sygnały do sterownika. Samochód stał się żwawszy zobaczymy też jak będzie ze spalaniem. Więc reasumując: niesprawna sonda lambda może być przyczyną falowania obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda lambda z NGK do silnika ADP to koszt ok 340zl lub taniej. Jak ktos zainteresowany to zapraszam na PW[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 16:57 _________________________________________________koszt sondy z Boscha jest podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...