Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek temperatury płynu chłodzacego


Maxito

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiłem :decayed: ( kiedyś miałem identyczny przypadek )

Musisz teraz kupić ten króciec , termostat jest właśnie tak jakby wkręcony w ten króciec , bolce się ułamały i jeden z nich zablokował termostat ... z ułamanymi bolcami też można założyć termostat ( ale będzie się przesuwał przy montażu i może późnej cieknąć , przede wszystkim będzie się przesuwał oring ) , oczywiście po wcześniejszy usunięciu tych kawałków plastiku z układu chłodzenia ( jeden masz , był w termostacie , a drugi przypuszczam jest jeszcze gdzieś w ukł. i prędzej czy później też dostanie się do termostatu ( chyba , ze jakoś go "znajdziesz" ) :kwasny:

króciec 038 121 121 B ~ 36 zł w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krucieć wypieniony

termostat zalożyłem znowu nowy ten co mi dali w aso i temperatura na vagu

na silniku jakieś 83st -82st

na liczniku 80st-79st

na wzkaźniku w liczniku pokazuje 90st ale spada i się podnosi

czyli termostat to już nie wieżę że jest j**nięty to już 3 termostat :wallbash: :wallbash: :wallbash:

już brak mi sił jeszcze :kwasny:

wynienie ten czujnik może on pokazuje zaniżone wartośći już nie wiem sam co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krucieć wypieniony

termostat zalożyłem znowu nowy ten co mi dali w aso i temperatura na vagu

na silniku jakieś 83st -82st

na liczniku 80st-79st

na wzkaźniku w liczniku pokazuje 90st ale spada i się podnosi

czyli termostat to już nie wieżę że jest j**nięty to już 3 termostat :wallbash: :wallbash: :wallbash:

już brak mi sił jeszcze :kwasny:

wynienie ten czujnik może on pokazuje zaniżone wartośći już nie wiem sam co robić

Masz jakieś naprawdę kosmiczne problemy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobisz taka karma

:confused4:

jak coś mi sie uda ustalić się podzielę ze spostrzeżeniamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różni czujnik temp z aso a kupiony w sklepie z częściami ???

poza ceną jest jakis inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik kup ORI , kupowanie zamiennika to loteria

Popieram :good: sam masz dobry przykład z termostatem, wydasz więcej w ASO, ale jakby było coś nie tak, to nie dość, że dostaniesz nowy, to może Ci jeszcze wymienią. Nie warto tracić nerwów i pieniędzy na zamienniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie awaria usunięta :wink4: :> :> :>

czujnik temp pokazywał bzdury :thumbdown: RÓŻNICA W ODCZYTACH OK 5ST gdzie sprawdzałem u kuzyna w takim samym silniku(1.9) różnica pomiędzy silnikiem a licznikiem wynosiła niecały stopień u mnie aż 5st.

Dziś wymieniłem na ori i teraz wskazówka stoi jak wryta!!!!!

POTWIERDZAM KUPUJCIE TYLKO W ASO ORYGINALNE TERMOSTATY I CZUJNIKI

teraz już wiem że podróbki za 30 pln są gówno warte. Zaoszczędzisz na początku ale prędzej czy czy później i tak trzeba kupić ori jeśli chce się mieć spokój.

U mnie w sumie wyszła wymiana jakieś 500 pln czujnik zamiennik 30 pln, ori 90 , temosaty jeden 30 ori 116 + paliwo na testy 200 pln.

A mogłem zaoszczędzić, wyszło jak wyszło. Ehhhhhhhhh

Nauczka na przyszłość i dla potomnych

TERMOSTAT I CZUJNIK TYLKO ORI!!!!!!!!!! :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolę sobie odświeżyć temat i mam pytanie dotyczące B6stki 1.8t również wymieniłem czujnik temperatury jakieś 2misiące temu prawdopodobnie nie ori i też zaobserwowałem że wskazówka nie zawsze stoi na równych 90C lecz potrafi się opuścić o szerokość wskazówki i teraz czy ma to jakieś negatywne skutki? wymienić na ori ? dodam że nigdy nie było sytuacji typu że spadła jeszcze niżej.

Dzięki za odpowiedź. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat również został wymieniony w tym samym czasie ponieważ wywalał błędy i zakupiłem nowy w ASO koszt 370zł :angry: Czujnik temp wymieniłem z powodu problemów z odpalaniem powyżej powyżej 10 stopni auto odpalało za drugim razem (za pierwszym można było kręcić pół minuty i nic za drugim natomiast od strzała) teraz jak jest temperatura poniżej 10 stopni też od strzała ale jak już postoi np na jakimś parkingu podziemnym gdzie temperatura jest powyżej tych nieszczęsnych 10stopni to znowu za drugim i za hu*** nie wiem od czego tak ma i jak to rozwiązać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat również został wymieniony w tym samym czasie ponieważ wywalał błędy i zakupiłem nowy w ASO koszt 370zł :angry: Czujnik temp wymieniłem z powodu problemów z odpalaniem powyżej powyżej 10 stopni auto odpalało za drugim razem (za pierwszym można było kręcić pół minuty i nic za drugim natomiast od strzała) teraz jak jest temperatura poniżej 10 stopni też od strzała ale jak już postoi np na jakimś parkingu podziemnym gdzie temperatura jest powyżej tych nieszczęsnych 10stopni to znowu za drugim i za hu*** nie wiem od czego tak ma i jak to rozwiązać:(

Ja bym zainwestowała w nowy czujnik, jeśli kupiłeś nie w Aso i dałeś 30pln to możesz go wypieprzyć.

Wiem bo sam tak zrobiłem i pokazywał głupoty miałem podobne objawy wskazówka opadała poniżej 90st wymieniłem na ori z ASO i stoi dęba.

Sprawdź sam- powodzenia.

Termostat zostaw w spokoju tutaj wszyscy twierdzą że jak już temperatura spada to termostat do wymiany jak tak wymieniłem trzy termostaty !!! A problem tkwił w czujniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku miało ciepło zamiasta do kabiny szło na silnik który miał temp 90 więc mógł się przegrzać :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...