Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ustawieniem anteny telewizji N


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

mam problem z ustawieniem satelity n.

Mieszkałem w innym miejscu i tam n-ka odbierała bez problemu, mimo budynków dookoła, więc uszkodzenia kabli, dekodera i innych raczej wykluczam. Przeprowadziłem się w inne miejsce i antenę udało mi się umieścić na dachu co wydawało się bardziej optymalne.

I kręcę przestawiam, i nic. Mam dekoder z nagrywaniem, więc dwa kable biegną z dekodera:

na jednej antenie pokazuje 70% siły 0% jakości

na drugiej antenie pokazuje 24% siły (a wczoraj było 60%) i oczywiście 0% jakości

wymieniłem konwerter, się naczytałem i nie wiem właśnie po wymianie tak jak wyżej napisałem było 60% siły a dziś już zostało 24%.

Już nie mam siły gdzie szukać przyczyny i co zrobić? Mieszkam w Niemczech, dlatego nie wiem, gdzie szukać fachowca, ale jak nie dam rady nic zrobić zacznę szukanie.

Wiem, że na odległość anteny ustawić się nie da, ale może jakieś rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cos ci to pomoże http://laki.dvhk.pl/faq/montaz_sat.htm

ja uzywałem czegos takiego http://allegro.pl/miernik-sygnalu-satelitarnego-sat-finder-7009-i1950143064.html ustawilem ale łatwo nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też stawiałbym na zarobienie końcówek, miałem identyczny problem ale w PL, w DE każdy fachman od satelity Ci pomoże, zobacz jaki masz komunikat w diagnostyce, jeżeli masz zwarcie z masą albo jej brak będzie błąd konwertera czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. U mnie winne było ramię do ktorego przymocowany jest konwerter. Przy przenoszeniu anteny, uderzyłem nią w ścianę. Za nic nie mogłem sygnału ustawić, cały czas jakość 0% a siłę łapałem do 50%. Po wygięciu (minimalnym) ramienia w górę złapałem sygnał i tak do dzisiaj nie mam problemów. Nie pisze że to to ale warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem co jest, jutro dzwonimy po fachowca;

byłem w Polsce i kupiłem nowy kabel, zarobiłem końcówki, mam nowy konwerter, wchodzę na dach i ruszam kręcę... sąsiedzi na dole mają polsat, więc mniej-więcej wiedziałem jak kręcić i mam siły na pierwszej antenie 86% a na drugiej 72% wszystko super, ale nie ma jakości.

Wkur... się i zszedłem na dół.

Macie jakieś pomysły jeszcze Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę N jest bardzo ciężko ustawić. Musi być bardzo precyzyjnie wycelowana. To nie Cyfra + , że ustawisz na pałę z ręki. No chyba , że będziesz miał niesamowitego farta. Jak przyjedzie fachowiec z cyfrowym miernikiem to bez problemu Ci ustawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo już cierpliwości brak. W ogóle wykonanie talerza, konwerter i to ramię to wielki szajs. Chciałem kupić taki miernik, ale nie widziałem jak sie to obsługuje, więc faktycznie pozostaje fachowiec. Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Hugo pisze. Jest to najgorsza tv (antena) do ustawienia. Mam w ciężarówce Polsat (wcześniej Cyfrę) i ustawiam codziennie raczej "na oko" i schodzi mi max 4-5 minut i to na czaszy 35cm. W domu miałem właśnie N-kę i horror z ustawieniem. Z doświadczenia też dodam, że wielkość czaszy jest ważna. Można N-kę znaleźć na czaszy 40cm, ale przy opadach śniegu tv będzie przerywała. Optymalna czasza to 60cm. Wtedy nie ma problemów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbieram "n" na antenie, która wcześniej działa z C+ :wink4:

zmieniłem platformę, podłączyłem "n", nic nie przestawiałem i działa :wink4:

antena jest C+ HD czyli 80/90 cm nie pamiętam dokładnie

aha jakiś czas temu "n" zmieniła satelitę z którego oglądamy programy i dlatego działa na ustawieniach C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogę tylko zazdrościć, bo mi nie działa :(

po Nowym Roku będę działał

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja mianowicie trzeba przywrócić ustawienia fabryczne w dekoderze (zresetować go).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisał wyżej musisz mieć konwerter lekko skrzywiony w stosunku do czaszy w prawą stronę jak patrzysz na wprost czaszy i bardzo powoli ruszac bo tak Hugo pisał N tv jest bardzo ciężko ustawić ale dasz radę. Ja miałem jeszcze problem z oryginalnym konwerterem SHARP' a który mi dała N' ka miałem na nim tylko 10% jakości a po wymianie na inny działa w 90% i lepiej wiec to też ma duże znaczenie powodzenia :wink4:[br]Dopisany: 01 Styczeń 2012, 11:49_________________________________________________a i jeszcze jedno jak zamówiłem kiedyś właśnie fachowca do ustawienia to koleś mi polecił ustawianie sygnału właśnie przez dekoder mówił, że to najlepszy sposób dla danej telewizji chociaż widziałem, że miernik też miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv n ustawia sie tak samo jak wszystkie inne,robilem to z reki i zajelo mi to max 5 min.(sila jak i jakosc ponad 90%)a jakiej wielkosci masz talerz????moze byc za maly i dlatego nie mozesz zlapac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie mieszkałem lapalo sąsiedzi maja Polsat i łapie kawałek dalej widziałem cyfrę u kogoś i to wszystko te małe anteny bodajże 60cm i ja tez taka mam jak dawali w zestawie

Zaraz wejdę na ten dach chyba... I poprobuje[br]Dopisany: 01 Styczeń 2012, 17:03_________________________________________________A jak n-ke przez dekoder ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunerze masz ustawienie anteny antena z N juest bardzo dobra coś czuje ze daj lepiej komuś 50 zł i ci wszystko zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste ze jest ustawienie anteny pisałem ile mam % na pierwszej i drugiej antenie siły niestety wciąż 0% jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...