Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik nie odpala (od poniedziałku)


Mar.S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnią sobotę odpalałem auto dwa razy żeby przestawić go na parkingu. Od poniedziałku nie daje się uruchomić.

Wał się obraca, paliwo podaje, iskra na świecach jest. Wyjmowałem akumulator do podładowania i dziś podłączyłem komputer.

Najpierw pokazał błąd 18010 , po skasowaniu go więcej żadnych błędów nie wyrzuca, a odpalić nie chce.

Może ktoś coś podpowie ? Czy gdyby to była wina zbyt małej dawki paliwa to to VAG to pokaże ?[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 18:05_________________________________________________fajnie brykało aż przestało

nikt nic nie poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł zapłonu? No jak paliwa nie masz lub jest jakieś trefne to pewnie też nie odpali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz alarm w aucie??może to alarm blokuje np pompkę paliwa lub immo...

Skoro mówi, że paliwo podaje to raczej nie w tym jest problem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie jest u Ciebie- ale u mnie jeden znajduje się z tyłu głowicy (lewej) a drugi z przodu głowicy (prawej) w obudowie rozrządu.[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 09:00_________________________________________________Masz go z tyłu głowicy. numer części to 058 905 161 B.

Tak to wygląda:

http://www.google.pl/search?q=058+905+161+b&hl=pl&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=3IbYTvzvEoX-4QTlpdT2DQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CAwQ_AUoAQ&biw=1600&bih=1013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie miałem na myśli gdzie znajdę taki na próbę żeby od razu nie kupować, ale za tą info też dzięki[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 09:53_________________________________________________czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy jest sprawny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik Halla sprawdzisz oscyloskopem - napięcie powinno się zmieniać jak kręcisz wałem. Ja bym jeszcze ewentualnie stacyjke sprawdził czy wszystko z nia jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...