Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z podgrzewaniem fotela.


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Zeszłej zimy podgrzewanie fotela kierowcy działało normalnie wszystko ok. Ze zaczęło się robić zimno to włączyłem sobie i jak się okazało nie działa tzn działą ale tylko na 6 poziomie. A teraz przestało działac juz całkiem. Jak myslicie czy to mata czy moze szukać przyczyny gdzieś indziej włacznik, kostka lub co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kostkę pod fotelem zieloną i zmierz napięcie na stykach jak dochodzi prąd to mata spalona jak nie dochodzi to potencjometr. Ja stawiałbym na potencjometr ponieważ mata grzała na 6 więc prąd dochodził. Zmierz to i będziesz wiedział co i jak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się troszkę pod temat.

W moim wypadku chodzi o b7

- siedzisko nie grzeje (mechanik z aso stwierdził, że nowa mata grzewcza potrzebna)

- oparcie, w całości grzeje bardzo mocno już na 1 - i co teraz wymieniać matę/ sprawdzić jakieś kabelki/ może coś innego.

Szperałem na forum, ale informację o tym są dość chaotyczne..

Pozdrawiam. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam prawdopodobnie spaloną matę. jak się wymienia taką matę i przede wszystkim gdzie to można dostać. jeszcze jaka cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maty po prostu zużywają się mechanicznie od wsiadania i wysiadania przeciera się kabel i przepala. Ja u siebie jakiś miesiąc temu wymieniałem mate objaw był następujący lewa strona siedziska bardzo mocno zaczęła grzać i zaczęła śmierdzieć tapicerka od razu wyłączyłem kupiłem matę w aso koszt 420zł siedzenia sport. Porozbierałem fotel wymieniłem matę całość zajęła mi z 2 godz. Od razu mówię trzeba mieć pojęcie jak pościągać osłony bo można je połamać. Niektórzy rozbierają fotel i lutuj a matę ale ja jakoś się balem żeby mi się potem auto nie spaliło :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kostkę pod fotelem zieloną i zmierz napięcie na stykach jak dochodzi prąd to mata spalona jak nie dochodzi to potencjometr. Ja stawiałbym na potencjometr ponieważ mata grzała na 6 więc prąd dochodził. Zmierz to i będziesz wiedział co i jak :decayed:

Gdzie ten potencjometr sie znajduje?? Czy samemu mozna go wymienic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt siedziska maty dla wersji s-line w ASO 90 zł PLN, tak więc ta z allegro się nie opłaca, szczególnie jak ktoś ma zniżki, ale nie mają w kraju tego i trochę trzeba poczekać aż przyjdzie :wallbash:

Znając Niemcy o ile się nic nie zmieniło to jest duża szansa, że pomylą część, jak tam jeszcze pracowałem przypadki dość częste.

Jeszcze muszę wykonać telefon do tapicera, ciekawe za ile mi to zrobi ? :naughty:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się do tematu. Tak jak doradził kolega Pablo sprawdziłem miernikiem czy dochodzi prąd w kostkach. Faktycznie nie ma napięcia. Dla potwierdzenia sprawdziłem przy fotelu pasażera - i jest. Czyli jak rozumie - do wymiany potencjometr sterujący stopniami podgrzewania ? (ile to kosztuje? i jak to wymienić?)

Dzięki z odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się do tematu. Tak jak doradził kolega Pablo sprawdziłem miernikiem czy dochodzi prąd w kostkach. Faktycznie nie ma napięcia. Dla potwierdzenia sprawdziłem przy fotelu pasażera - i jest. Czyli jak rozumie - do wymiany potencjometr sterujący stopniami podgrzewania ? (ile to kosztuje? i jak to wymienić?)

Dzięki z odpowiedź

A klimatronic pokazuje jakieś błędy :mysli: ,może potencjometr, a może czujnik temperatury w siedzisku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma błędów w klimatronicu to wygląda na to, że czujnik jest w porządku.

Przeciesz czujnik jest w siedzisku, a prąd nie dochodzi do siedziska.

W przypadku gdyby był błąd czujnika, klimatronik nie poda napięcia na maty.

Czujnik jest podłączony odzielnymi przewodami. :)

W Twoim przypadku przyczyną może być potencjometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...