Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Swap silnika ABC na ACK-2 pytania


radi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zrobic swap z ABC na ACK,dawca bedzie raczej anglik ze wzgledu na to ze wszystko bedzie na miejscu i w calosci.

1)Czy immo 1 w puszce (rocznik auta 95) mozna tak bez problemu adoptowac do kompa z silnika ACK gdzie juz bylo Immo 2 w liczniku,czy trzeba montowac emulator,ewentualnie inne rozwiazanie.

2)Czy skrzynia bez problemu podejdzie na otwory z ABC do ACK i jak by ktos wiedzial jakie maja przelozenia w obu silnikach

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz miał kompletnego anglika to przekładaj razem ze skrzynią za jedną robotą. ECU z immo w sumie też możesz wziąć z angola. Kable chyba będą pasować. ABC to troszkę starsza konstrukcja niż ACK. Ja przekładałem ALF na ACK i zero problemów - wszystko pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ze skrzynia tez mozna przelozyc,ale zalezy mi na krotszych przelozeniach zeby lepiej szedl z miejsca,a chyba skrzynia z ABC bedzie miala krotsze przelozenia,a jezeli chodzi o immo to w moim samochodzie jest jeszcze w puszcze pod kierownica,a z ACK jak bede przekladal to juz jest immo w liczniku i nieda rady przelozyc bo nawet licznk ma 2 kostki po 32 pin,a u mnie jest 2x26.wiec jak by ktos wiedzial cos na ten temat to ponawiam pytania z pierwszego postu.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie pasują plug n' play do obydwu silników, ta od 2.6 ma krótsze przełożenia. Jeśli chodzi o immo to chyba najprościej wyłączyć go w ecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos by mial moze rozpiske przelozen skrzyn V6 to bym byl wdzieczny,a czy jak wylacze immo w ecu to bedzie sie bez problemu laczyl z VAG,bo jak sie podobno zalozy emulator immo to nie laczy sie z vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym podlaczyl emulator,czy tez bedzie mozliwosc diagnozy ecu,podobno na allegro sa takie?bo bez emulatora chyba immo 1 u mnie w aucie nie zgra sie z kompem od immo 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przełożyć silnik cały ze skrzynią, przecież to dużo mniej roboty nie trzeba silników rozpinać ze skrzyniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze mniej roboty,ale umnie mam zalozone nowe sprzeglo wiec i tak bym przekladal sprzeglo do nowego silnika,ale o to sie nie boje!,chodzi mi o to,ze jak zaloze emulator immo to moze sie nie laczyc z silnikiem,a po swapie silnika napewno jakies bledy beda i trzeba to jakos wykasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znac co i jak,ale jak narazie to zbieram informacje,schematy elektryczne i kase na angola z silnikiem ACK :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...