Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Szarpie autem, silnik nie trzyma obrotów


siemian

Rekomendowane odpowiedzi

tak od podstaw .... filtr paliwa wymieniony , listwa zasilajaca pompki sprawdzona

ten plyn chlodniczy niepokojacy jest ... :mysli:

filtr paliwa wymeiniony 3 miesiące temu po raz pierwszy i przez przypadek miesiąc temu na przeglądzie po raz drugi.

Nic to nie dało.

Listwa zasilająca pompki... właśnie to dość często się pojawia w opiniach i chyba ją poprostu wymienie i zobaczymy. Myslałem że uda mi się znaleźć na podmiane żeby sprawdzić ale chyba bede zmuszony poprostu ją wymienić.

Co do płynu chłodniczego to dziwne jest to że teraz zrobiłem 500 km od ostatniego uzupełnienia i wydaje się że nie zniknęła nawet kropla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

Jak będziesz miał mozliwość sprawdz wydatek tandem-pompy paliwa to warto by sprawdzić.

Listwa od pompek i sama pompa są podejrzane.

Glowica to ostateczność... chociaz... ubytek płynu jest dosc niepokojący.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki. Plan działania jest następujący. Jutro wymiana wiązki pompowtrysków, sprawdzenie płynu chłodniczego pod kątem co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica EGR do sprawdzenia, wiązka do wymiany, nie pomoże to testowo pompki przerzucić na inne i sprawdzić jak pracuje.

Sprawdź sygnał z czujnika położenia wału i wałka rozrządu.

Jakie dałeś śruby jak wymieniałeś uszczelniacze?

Czujnik temperatury paliwa musi być sprawny.

Zobacz jeszcze sygnał z pedału gazu - bardzo podobne jaja miałem w Focusie z benzyną - jak nie ruszałeś pedałem gazu kilka sekund gubił sygnał z pedału gazu. Nowy pedał, adaptacja i parch został uleczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica EGR do sprawdzenia wymieniana drugi raz pól roku temu naa gwarancji

, wiązka do wymiany to jutro

, nie pomoże to testowo pompki przerzucić na inne i sprawdzić jak pracuje. pierwsza pompka wymeiniona 2 miesiące temu na używke ale po niedużym przebiegu i sytuacja bez zmian

Sprawdź sygnał z czujnika położenia wału i wałka rozrządu. ok, tego jeszcze nie słyszałem- jak to sprawdzić?

Jakie dałeś śruby jak wymieniałeś uszczelniacze? to pytanie do wojtekce. Wojtuś?

Czujnik temperatury paliwa musi być sprawny. będzie wymieniony ale nie sądze żeby to on był przyczyną tych problemów

Zobacz jeszcze sygnał z pedału gazu odpada- to pierwsze zrobiłem- na tempomacie dzieje się to samo - bardzo podobne jaja miałem w Focusie z benzyną - jak nie ruszałeś pedałem gazu kilka sekund gubił sygnał z pedału gazu. Nowy pedał, adaptacja i parch został uleczony.[br]Dopisany: 08 Grudzień 2011, 20:21_________________________________________________Panowie zrobiłem logi dynamiczne grupy 23. Coś dziwnego dzieje sie w zakresie obrotów 2300-2900.

Objawy się pogłebiają. Na 6 biegu jest kłopot z rozpedzeniem się przy takich obrotach

logszarpanie.jpg[br]Dopisany: 08 Grudzień 2011, 22:15_________________________________________________

Marek

Jak będziesz miał mozliwość sprawdz wydatek tandem-pompy paliwa to warto by sprawdzić.

Listwa od pompek i sama pompa są podejrzane.

Glowica to ostateczność... chociaz... ubytek płynu jest dosc niepokojący.

Pozdrawiam

Pompa tandemowa wymieniona- auto zaczeło jezdzić, szarpanie ustąpiło :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Będe obserwował plyn chłodniczy. Ale po sprawdzeniu nie wyszło żeby było w nim co2[br]Dopisany: 09 Grudzień 2011, 18:37_________________________________________________dziekuje wszystkim za pomoc :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...