Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Brak mocy, dziwne zachowanie


Mati1690

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. otóż problem tkwi w tym iż auto nie ma mocy , wkręca się do około 2,2 tys obrotów, lecz jeśli ruszam o 0km/h i tak dość szybko chce ruszyć auto wkręca się normalnie do 4,5 tys obrotów i dobrze w miarę przyśpiesza, lecz jeśli np na 4 biegu obroty spadną poniżej 2 tys obrotów i auto znów nie wkręca się więcej jak 2,2 tys. i brak przyśpieszenia,

Jeśli mam poniżej 2 tys obrotów i zaczynam przyśpieszać auto ciągnie do tych 2-2,2 tys i tak nagle jak by przyhamowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać szukaj podpowiedz o co chodzi, bo szukałem ale nie zbyt się dowiedziałem

szukaj: logi, diagnostyka, vag-com

Polecam np

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=53752

po zrobieniu logow przygotowujesz cos takiego (na tym forum "do logow" jest osobne podforum)

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=113607&hilit=logi

Jezeli Ci sie nie chce badz nie umiesz prosisz kogos kto sie zna w okolicy lub za to placisz komus kto sie zna

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo raczej mało prawdopodobne, raczej jakiś wężyk to jest najłatwiej sprawdzić albo zaworek, ale VAG najlepiej pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy kolega ma możliwość zapięcia VAG-a ? Jak nie to polecam przeszperanie takich czarnych wężyków od podciśnienia. Od gruszki do N75 i tego drugiego N81 chyba (nie bijcie jak pomieszałem). Jak już pisałem może się ukutał jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij wąż z turbo na zimnym i stawdź stan turbiny czy nie ma luzów. tak miałem ze po wirusie trobo było juz lekko zdezelowane i przeładowywało, a jak przeładowywało to odcinało turbo i 0 reakcji na gaz. jak sprawdziłem turbo to luzy wzdłużne i poprzeczne straszne. wymiana turbo (od AWX :kox: ) i teraz ciągnie do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy kolega ma możliwość zapięcia VAG-a ? J

jezeli ma przynajmniej jedna reke, jedno oko, w aucie nikt nie usunal gniazdka serwisowego, dysponuje 50pln na kabelek oraz ma dostep do laptopa to ma mozliwosc

Odpowiadajac na Twoje pytanie: nie wiem czy ma mozliwosc

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag-a miałem lecz policja zarekwirowała O.o , kupowałem na Allegro i sprzedawca od którego kupiłem został oskarżony o naruszenie znaku firmowego .

No ale do Tematu

na drodze przy odłączonej przepływce nie ma odczuwalnej różnicy więc raczej to nie ona prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprowadze troche... podcisnienie potrzebne jest by ustawic tak lopatki w T by ta ladowala... bez podcisnienia (a bo wezyk dziurawy itp) powoduje, ze T nie laduje... jezeli bedzie ladowac za mocno (niekontrolowanie) to ECU rozpoznaje to i dla ochrony silnika/T przechodzi powiedzmy w tryb awaryjny... jezeli dociskajac gaz powoli wraz z obrotami jestes w stanie uzyskac "moc" przy wyzszych obrotach np 3.5tys to obstawiam zacierajace sie kierownice w T (duze prawd. ze czyszczeniem sie to da naprawic - istnieje szansa na poprawe jadac np 3tys obr/min z duza iloscia gazu ale by nie wszedl w tryb awaryjny by sie przepalilo, wlaczajac 011BS na 10min - moze sie rozrusza?)..przyczyn mozliwych jest wiecej np jakies kloppty z N75

Bozia dala Ci gniazdko diagnostyczne i pozostaje je wykorzystac, naprawiac w ciemno lub szukac diagnozy u wrozki

Nalezy wykonac 011BS by zweryfikowac czy sterowanie T nie lezy, 011D by sprawdzic czy to prawda, ze idzie po przeladowaniu wchodzac przez to w tryb awaryjny... pozniej na probe podmiania n75

Dodatkowo dla porzadku 003D, 003BS, 001S, 013S,014S, 007S, 008D, 004BS, 004S, 004D

Miles zabawy albo udaj sie do kogos kto sie na tym zna (nie kazdy mechanik, ktory sie tego podejmie sie na tym zna - badz tego swiadomy)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy mechanik, ktory sie tego podejmie sie na tym zna - badz tego swiadomy

Albo powie, że się zna i będzie wymieniał po kolei ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...