Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana BOSE- przód na...?


Raf_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu moje przednie głośniki dostały chrypy...myślę, że ze starości, więc trzeba pomyśleć nad czymś czego da się słuchać.

Nie chcę się bawić w montaż 16cm głośników...zależy mi na 13cm. Target cenowy to ok 250zł. Myślę, że zestaw odseparowany będzie najbardziej odpowiedni...muszę w końcu wsadzić również tweetery, których żywot zakończył się na poprzednim właścicielu.

Poniżej przedstawiam moje typy, proszę kolegów o opinie:

HERTZ DSK 130 http://allegro.pl/hertz-dsk-130-kurier-gratis-audi-a3-a4-bmw-3-5-i1960571011.html

JBL CS- 5C http://allegro.pl/jbl-cs-5c-120w-kurier-0zl-gratisy-model-2011-i1959909880.html

PB S- 5C http://allegro.pl/powerbass-s-5c-2-drozne-130mm-i1931702447.html

HELIX BLUE 52-c http://allegro.pl/glosniki-helix-blue-52c-system-13cm-zwrotnice-i1979945791.html

Wiem, że pytanie się powtarza, ale są wybrane 4 zestawy, spełniające moje kryteria i proszę o pomoc w wyborze konkretnego modelu. Chyba, że przy tym pułapie cenowym to wsio ryba...jak to mówią?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za potencjalne odpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wybrałeś? No i najważniejsze czy siedzi już w aucie i czy jesteś zadowolony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Powerbassy S-5c, zrobiona jedna strona, a na drugą panele wycięte ...wszystko czeka na montaż...ciężko czas ostatnio znaleść :decayed: Ale chyba nie tylko dla mnie doba jest trochę krótka:)

Kupiłem kostkę z wyjściem na sygnał do concerta więc i pinami się pobawię, mam za śmieszne pieniądze(przysłowiowa flaszeczka) możliwość kupienia blaupunkta gta 4 4x55 W RMS, więc na nim chyba sprawa wzmaka się zakończy. A w dodatku czas ogranicza pisanie pracy na początku lutego obrona więc warto się przyłożyć to może i jakieś premie będą:D Przydały by się lampki z polifta :gwizdanie:

Jak progres postępu w końcu ruszy, to napewno wrzucę jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś gotowe dystanse, żeby nie trzeba było samemu rzeźbić pod trzynaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są. Ja robiłem przymiarki z użyciem tektury. Potem wycięcie kształtu w panelu. Zaznaczasz otwór na mocowanie i tyle. Górny panel to zwykła obręcz pod mocowanie:) Łapiesz całość na wkręty+ silikon i tyle w temacie- trzyma, aż miło. Jak wznowię prace to wrzucę swój panel z jakąś podziałką albo nawet zwymiaruję:D Ja swój osadziłem na zwykłym panelu podłogowym(mam ich pod dostatkiem :naughty:), potem maznąłem lakierem(2 warstwy), aby woda mu nie przeszkadzała. Najwięcej czasu zajmują właśnie pomiary...montaż w porównaniu z mierzeniem to chwila moment:) No i niestety z jednym zaczepem tapicerki musiałem się pożegnać...ale wszystko ładnie siedzi, nic nie odstaje, nie skrzypi etc.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 22:29_________________________________________________Tak oto ma się lewy głośnik po montażu(nad drugim może uda się posiedzieć dzisiaj:D) Zostało zamknięcie całości, ale czekam na to jak będę montował wzmacniacz i kable. Jeżeli ktoś chciałby wymiary paneli to nie ma problemu, siądę, wymierzę i podam na forum.

Obraz zastany po zdjęciu boczka:

SAM_3355.jpg

Panel zamontowany:

SAM_3356.jpg

I tutaj już założony głośnik: dolna śruba została zamieniona na krótszą. Panel z dystansem skręcony na 4 wkręty do montażu głośnika + silikon. Wszystko sztywno siedzi, tapicerka nie odstaje. Estetyka jaka jest taka jest , ale zadanie jest spełnione:) Panel pokryty lakierem pół matowym. Wszelkie uwagi mile widziane jako, że na tym etapie można kombinować z jakimiś innowacjami:)

SAM_3358.jpg

Pozdrawiam :a4fan:

Zmieniając temat, jakiś życzliwiec przerysował mi dzisiaj tył i ani widu ani słychu :thumbdown:...szykuje się lakierowanie...może całości... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z powodu rysy. Ja mam niestety to samo na wszystkich drzwiach ;(

Poobijam trochę, może zmienię zderzak na poliftowy i też wszystko pomaluję. Ale to dopiero jak skończą mi się pomysły na mody ;)

Wracając do tematu :naughty::decayed: Skoro i tak rzeba rezać panel, dystans i wyłamać zatrzask to może warto wsadzić już 16cm?

Nir miałeś problemów z kolizją o szybę?

Czy wyjmowałeś ramkę do wyklejenia matami? Czy drzwi są teraz cięższe, czy faktycznie słychać różnicę po wygłuszeniu drzwi?

Dzięki za zdjęcia, bardzo mi rozjaśniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odsłuch to nie mogę jeszcze nic powiedzieć bo nie mam jeszcze poprowadzonych kabli, a wygłuszenie będzie można oceniać jak wszystko ładnie zamknę matami.

Początkowo miałem problem z wadzeniem nie szyby, ale plastiku mocowania(u mnie zielony) na prowadnicy mechanizmu. Zamiast łamać czy kruszyć poprawiłem panel i przesunąłem głośnik bliżej ramy drzwi...i jest ok. Ramki również nie demontowałem, a ubytki podocinałem i gra.

Zastanawia mnie tylko jak można zabezpieczyć głośnik przed ew. wodą...??[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 18:44_________________________________________________W końcu jest chwila na spokojnie opisać co i jak. Wzmacniacz siedzi w bagażniku i przyznam, że jak na cenę zestawu (400zł bez kabli itp.) to efekt całkiem przyzwoity. Co do głośników to góra nie niszczy uszu natomiast dół przyzwoity jak na 13cm.

Do podpięcia głośników i wzmacniacza do zwrotnic użyłem kabla 1,5mm2.

Na okablowanie wzmacniacza czyli RCA, masa i 12v kupiłem zestaw DIETZ-a. Zasilanie 12mm2.

Wzmacniacz leży sobie po prawej stronie za kanapą. Montaż odbył się poprzez przyklejenie płyty z tworzywa do podłogi bagażnika o grubości 12mm. Na to idzie wykładzina bagażnika. pod wzmacniaczem umieściłem 1 warstwę neoprenu w celu minimalizowania drgań i pracowania wkrętów, którymi wzmacniacz został przykręcony do płyty. Płyty nie widać bez wzmacniacza spod wykładziny, także wizualnie jakby jej nie było. Całość wygląda bardzo schludnie, ale najważniejsze, że zestaw spełnia swoje zadanie i cieszy ucho...chociaż troche:) Metody do wykonania prac znajdują się na forum i ukłony dla autorów, którzy oszczędzają innym cenny czas :notworthy: :notworthy:

W planach może jakaś mała skrzynka... :gwizdanie:

Pozdrawiam, Rafał :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...