Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Tylna kanapa


RafGar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy a więc tak, dziś podczas popołudniowego sprzątania samochodu zauważyłem że tylna kanapa (tylne siedzenie, nie wiem jak to nazwać) po prostu się rusza. Myślę co jest normalnie wziąłem ją podniosłem do góry i patrzę a tam takie plastikowe zatrzaski które trzymały całą kanapę najnormalniej w świecie się połamały :kwasny: Domyślam się ze stało to się jak ostatnio jechaliśmy na imprezę ponad komplet i każdy tam się wiercił\przesuwał na boki że po prostu nie wytrzymały. Czy ktoś mógł by mi pomóc i podać nr tych plastików z etki? plus jakiegoś screena żebym był pewny że to to. Bardzo będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jak ta tylnia kanape podnosi sie do gory? trzyma na jakis zatrzaskach czy jak? z ktorej strony ciagnac do gory? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano trzyma sie na 2 plastikach z przodu siedzenia po obu stronach. normalnie podnosisz siedzenie do góry i zatrzaski wypinają sie z tych plastików tyle że należy robic to ostrożnie gdyż te plastiki lubia pękać(ja tak swój jeden załatwiłem jeszcze w b5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam Audi a4 b6 w kombi i mam problem z tylnia kanapa a dokladniej zlamal mi sie ten palstik do otwierania tylniego oparcia to mniejsza czesc czy nie wiesz moze jak moge ja otworzyc probowalem pocignac za ten jezyczek co sie wysuwa ale to nic nie dalo wykrecalem ta srobke z gory ale jeszcze gdzies trzyma z tego co sie dowiedzialem to trzyma jeszcze gdzies z boku ale jak ja odkrecic skoro nie moge zlozyc kanapy prosze o jakas rade co zrobic dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam Audi a4 b6 w kombi i mam problem z tylnia kanapa a dokladniej zlamal mi sie ten palstik do otwierania tylniego oparcia to mniejsza czesc czy nie wiesz moze jak moge ja otworzyc probowalem pocignac za ten jezyczek co sie wysuwa ale to nic nie dalo wykrecalem ta srobke z gory ale jeszcze gdzies trzyma z tego co sie dowiedzialem to trzyma jeszcze gdzies z boku ale jak ja odkrecic skoro nie moge zlozyc kanapy prosze o jakas rade co zrobic dzieki i pozdrawiam

DSC_0491xx.jpg

Jeśli coś Ci zostało z tego plastiku który zaznaczyłem na zdjęciu to spróbuj złapać go cienkimi obcęgami i może uda się otworzyć. Jeśli nic nie zostało to może od góry większym śrubokrętem płaskim.

Daleko mam od siebie teraz samochód bo zszedłbym i zobaczył jak można by to zrobić od strony bagażnika w zamku. Może ktoś będzie taki miły i zobaczy :wink: Musisz kogoś poprosić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia rozebranej dźwigni składania oparcia.

Trzymają ją trzy zaczepy dwa większe dostępne od góry między plastikiem a dźwignią i jeden mniejszy, myślę że jak dźwignia jest ułamana będzie do niego dostęp z boku od strony złamania, zaznaczyłem to na zdjęciu. :wink:

Wszystkie zaczepy odblokowuje się odchylając je na zewnątrz

06022013148.jpg

Zdjęcie gdzie szukać tego małego zaczepu

06022013152.jpg

A te trzy wystające plastiki odblokowują zamek oparcia

06022013150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam troche to trwało ale rozwiązałem problem z otwarciem tylniej kanapy :) wystarczylo podejsc od strony bagażnika i włożyc śrubokręt płaski w otwór gdzie znajduje sie zatrzask oparcia :) troche pokombinować i da sie otworzyc :) a jak juz złożyłem to można rozkrecic cały mechanizm wiec sukces :) Wielkie dzieki za wszelka pomoc Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...