Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Mandat za obce tablice??


Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz ponieważ auto jest niedopuszczone do ruchu.W takim przypadku laweta i holowanie nie jest obligatoryjne tak jak w przypadku braku OC ale wszystko zależy od f-sza Policji. Z reguły powinno skończyć się tylko na samym mandacie do 500zł z art 94 par.2 Kodeksu Wykroczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Wczoraj miałem kontrolę,jechałem autem na celnych tablicach oczywiście przeterminowanych :gwizdanie: ,pierwsze słowa pana policjanta to przegląd i ubezpieczenie na te tablice.Przegląd miałem zrobiony ,ubezpieczenie wazne ,nie było sie czego doczepić więc rozmowa zeszła na temat kosztu sprowadzenia auta :decayed: Ale tak jest jak pisze kolega wyzej,wszystko zalezy na jakiego typa sie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMUNIKAT MT NR 142 (229) Z DNIA 7.11.2007 R. - Nowe przepisy dotyczące poruszania się w Polsce pojazdami zarejestrowanymi za granicą

Biuro Informacji i Promocji wyjaśnia, że od 10 października br. obowiązują nowe przepisy dotyczące poruszania się w Polsce pojazdami zarejestrowanymi za granicą, zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym w związku z wejściem w życie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej.

Powyższy obowiązek odnosi się do osoby, która uczestnicząc w ruchu drogowym na terytorium Polski kieruje pojazdem zarejestrowanym za granicą i nie jest wymieniona

w dowodzie rejestracyjnym tego pojazdu jako jego właściciel/posiadacz. Osoba taka powinna posiadać wówczas przy sobie dokument potwierdzający prawo do używania pojazdu przez kierującego. Wystarczającym dokumentem potwierdzającym to prawo jest upoważnienie sporządzone przez właściciela pojazdu w formie pisemnej – upoważnienie to nie wymaga form szczególnych.

http://www.mi.gov.pl/article/komunikaty/article.php/id_item_tree/97d2fc053c44af26f6ff4d305e85801e/id_art/4ed01a4be4f0976df970225ad1c254cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz tablice np.niemieckie przewozowe,to na tym czerwonym pasku jest

termin waznosci tablic,jak minie,to mozesz miec Polski przeglad i OC,a jezdzic

i tak nie mozesz,warunkiem sa wazne tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz tablice np.niemieckie przewozowe,to na tym czerwonym pasku jest

termin waznosci tablic,jak minie,to mozesz miec Polski przeglad i OC,a jezdzic

i tak nie mozesz,warunkiem sa wazne tablice.

Tomek nie pisz bzdur a wczytaj sie co juz zostało napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz tablice np.niemieckie przewozowe,to na tym czerwonym pasku jest

termin waznosci tablic,jak minie,to mozesz miec Polski przeglad i OC,a jezdzic

i tak nie mozesz,warunkiem sa wazne tablice.

Tomek nie pisz bzdur a wczytaj sie co juz zostało napisane

co jest bzdura? :mysli:

kolego,wlasnie mam taka sytuacje,

kupilem auto za granica,wykupilem tablice przewozowe na 14 dni oraz ubezpieczenie,

przyjechalem do Polski,zrobilem przeglad,oplacilem pakiet OC/AC,

tablice i niemiecki dowod byly do 8.05.08 i pomimo,ze mam Polski przeglad

i ubezpieczenie,to nie moge sie nim poruszac

codziennie wieczorem przyjezdzaja do mojego sklepu panowie z drogowki

po flaszke i piwka,dokladnie sie ich wypytalem,wczesniej dzwonilem do drogowki

i sie pytalem,powiedzieli to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o potwierdzenie i zaprzeczenie bo przecztalem ten temat i jedni pisza tak a jedni inaczej. Mam auto przywiezione na czerwonych blachach zaplacona akcyza i skarbowka zrobiony przeglad czy teraz jak wykupie ubezpieczenie na rok lub miesiac moge jezdzic autem czy nie??

oraz jak to jest z fotoradarami albo z mandatami za parkowanie czy dostane taki mandat jak mam tablice z niemiec czerwone ??

i czy jak ten samochod jest oplacony czy moge go sprzedac nie rejestrujac go ?? czy ktos bedzie musial zaplacic drugi raz akcyze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tablice są przeterminowane to napewno nie możesz na nich jeżdzić mimo ważnego przeglądu i ubezpieczenia. W razie kontroli drogowej dostajesz mandat do 500zł z Art 94 KW i fakultatywnie może być ale nie musi laweta.

Fotoradary chyba Cie nie dotyczą,bo po tablicach nie dojdą komu wysłać mandat.

Jak kupujący spisze fikcyjną umowe z jakimś tam Niemcem to nie musi płacić akcyzy, a jak spisze z Tobą to też nie musi płacić ale Ty zapłacisz podatek jeśli sprzedałeś samochód drożej niż kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze sprzedam auto za tyle co kupilem albo jeszcze taniej i wtedy nic nie musze placic dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślą mandat temu na kogo są wystawione tablice przywozowe :) Moj przypadek wracałem na czerwonych i foto mi strzeliło jeszcze w niemcowni, po 2 tyg przyszło zdjecie i kwitek do wpłaty na szczeascie tylko 30euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zbaczając z tematu orientuje się ktoś czy z Niemiec przysyłają mandaty do Polski tzn zdjęcia zrobione pojazdom na polskich tablicach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przysylaja :)Ojciec mojego kolegi dostal zdjecie... przekroczyl predkosc na autostradzie skoda favorit :polew: ciekawe jak sie mu to udalo? :polew: :polew: pozadne pewnie ograniczenie bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5/h :polew: pamietam kiedys w tvn turbo byl taki angielski program ze uczyli sie jezdzic.. i jeden koles jezdzil chyba skoda faworit albo felicja nie pamietam dokladnie to jezdzil 40km/h i mowil ze wiecej sie boi pewnie nie chcial sie przyznac ze to auto wiecej nie wyciagnie :polew:[br]Dopisany: 12 Sierpień 2008, 23:38 _________________________________________________

prosze o potwierdzenie i zaprzeczenie bo przecztalem ten temat i jedni pisza tak a jedni inaczej. Mam auto przywiezione na czerwonych blachach zaplacona akcyza i skarbowka zrobiony przeglad czy teraz jak wykupie ubezpieczenie na rok lub miesiac moge jezdzic autem czy nie??

oraz jak to jest z fotoradarami albo z mandatami za parkowanie czy dostane taki mandat jak mam tablice z niemiec czerwone ??

i czy jak ten samochod jest oplacony czy moge go sprzedac nie rejestrujac go ?? czy ktos bedzie musial zaplacic drugi raz akcyze ??

z wlasnego doswiadczenia wiem ze jesli sprzedasz auto wczesniej niz pol roku od spisania umowy to placisz 20% roznicy... hamstwo? owszem

z blachami jkest tak jak YATES mowi, jesli sa nie wazne to i tak moga cie odholowac a jesli chodzi o parking to spotkalem kiedys znajomego w ostrowie wlkp i sie go pytalem, mowil mi ze jesli mam obce tablice to taki mandat idzie do kosza... nie wiem jak z fotoradarami ale obilo mi sie o uszy ze podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES nie pociesze CIe ale ostatnio Niemcy zaczeli przysyłac mandaty do PL :kwasny:

Ja tylko tak pytałem z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemcy przysylaja do Polski zdjecia ciekawe czy polacy do niemiec tez ? hehe

Polskę nie stać na wysyłki zdjęć za granice nawet droga mailowa :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślą mandat temu na kogo są wystawione tablice przywozowe :) Moj przypadek wracałem na czerwonych i foto mi strzeliło jeszcze w niemcowni, po 2 tyg przyszło zdjecie i kwitek do wpłaty na szczeascie tylko 30euro...

Niemcy burokrację mają wzrorową więc dobrze wiedza komu auto zostało sprzedane.

W Polsce nie ma takowej bazy danych a procedura dochodzenie mandatu jest kłopotliwa więc bardzo małe szanse na mandat w PL.

W zeszłym roku PL z Niemcami podpisali umowę międzynarodową o "przesyłanu" mandatów więc już nie ma co liczyć że nie przyjdzie lub nie zapłacimy - do tego czasu pomimo że dostało się mandat z zagranicy można było to olać bo i tak był "nieściągalny". Teraz trzeba płacić i płakać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia wiem ze jesli sprzedasz auto wczesniej niz pol roku od spisania umowy to placisz 20% roznicy... hamstwo? owszem

tylko i wylacznie jezeli sprzedajesz za kwote wyzsza niz kwota zakupu a i to da sie zakwestionowac tylko trzeba miec jakis kwit na podkladke, ze zainwestowales w dodatki co nie jest problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...