Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciek oleju spod uszczelek na mocowaniu pokrywy klawiatury


szymek666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc w następującej kwestii...Posiadam Audi A4, 1999r. , 1.9 TDI po lifcie. Obecnie przebieg ok. 230Tkm.

Od pewnego czasu spostrzegłem ubywający olej z silnika. Po diagnozie wzrokowej ,okazało się iż wyciek pojawia się spod uszczelek na mocowaniu pokrywy klawiatury. Są tam 3 punkty mocujące. Na skrajnych śrubach jest większy wyciek, w środku mniejszy.

Dowiedziałem się, że są oprócz okrągłych uszczelek gumowych (tych zewnętrznych) także stożkowe (wewnętrzne) pod pokrywą. Moje pytanie : "Czy wymiana tylko tych zewnętrznych "załatwi" sprawę? Czy też robić kompleksowo, tzn. także wymieniać te stożkowe, jak i automatycznie uszczelkę na obwodzie pokrywy? Ktoś może miał podobną sytuację? Jeśli tak proszę o podpowiedź.

Dopiszę, iż próba dokręcenia pokrywy nie przyniosła efektu.

Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam, Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO zapłacisz kupę kasy, na forum są koledzy którzy sprzedają części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli spod uszczelki pokrywy nie leci to nie musisz jej wymieniac...

ja u siebie tez mam ten sam problem. na dniach musze sie za to wziasc. kompletów juz zmieniłem 3...

juz sam głupieje. zmieniać pokrywe...szpilki...bez sensu. mysle ze dam poprostu masę uszczelniajaca i to załatwi problem na dobre...

pokrywy sie nie dociaga. przykrecasz nakretki do konca jak poczujesz opór i to koniec.

co do czesci victor reinz to mozesz to dostac w sklepie na twardowskiego...przy meblowym domar czy jakos tak... jest tam taki mały sklepik jak sie w brame wjeżdża (widze że ze szczecina jestes) bo w Pali i intercersie nie dostaniesz częsci tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli spod uszczelki pokrywy nie leci to nie musisz jej wymieniac...

ja u siebie tez mam ten sam problem. na dniach musze sie za to wziasc. kompletów juz zmieniłem 3...

juz sam głupieje. zmieniać pokrywe...szpilki...bez sensu. mysle ze dam poprostu masę uszczelniajaca i to załatwi problem na dobre...

pokrywy sie nie dociaga. przykrecasz nakretki do konca jak poczujesz opór i to koniec.

co do czesci victor reinz to mozesz to dostac w sklepie na twardowskiego...przy meblowym domar czy jakos tak... jest tam taki mały sklepik jak sie w brame wjeżdża (widze że ze szczecina jestes) bo w Pali i intercersie nie dostaniesz częsci tej firmy.

Spoko, dzięki. Wiem gdzie ten sklepik. Ale powiedz, zmieniałeś uszczelki zewnętrzne i te pod pokrywą i zero efektu? Poza tym wydaje mi się, że jeśli zdejmę obudowę, to uszczelkę obwodową muszę musowo wymienić, bo też już jest na pewno "siadnięta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pokrywy się wypaczają i stąd może być wyciek mimo dobrej uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy silikon jest wstanie zgubić większe krzywizny niż sama uszczelka więc warto spróbować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem wewnętrzne i zewnętrzne 3x... i nic nie dało... z pracy wziąłem to mazidło i może jutro zadziałam, bo tak mnie to wkurza...silnik wszędzie suchar tylko z tych szpilek sączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i już z 3 komplety zmieniałem uszczelek razem z tymi gumkami(elring z tego co pamiętam). Wszystko w koło ufajdane. Chyba znajdę jakiegoś dawce z pokrywą i zamienię bo już mi brak pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można splanować pokrywę ale to nie jest łatwe a z dawcy też może być wypaczona .. Poza tym powierzchnie na głowicy też może być krzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można splanować pokrywę ale to nie jest łatwe a z dawcy też może być wypaczona .. Poza tym powierzchnie na głowicy też może być krzywa

Panowie, nie wiem czy się rozumiemy. Mi nie leci z uszczelki pokrywy na obwodzie, a jedynie z 3 mocowań pokrywy u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można splanować pokrywę ale to nie jest łatwe a z dawcy też może być wypaczona .. Poza tym powierzchnie na głowicy też może być krzywa

chłopie jak ty chcesz planować metalową pokrywę :shocked: a co do głowicy, ja nigdy tak wypaczonej nie widziałem żeby olej ciekł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem ten temat,i wymienilem te gorne uszczelki,ale trzeba dobrze odtluscic i dac silikonu i zalozyc gorna uszczelke i jak narazie zrobilem 2000km i zero pocenia.Tanio i szybko,polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem lekki wyciek z uszczelek wtrysków i czekało mnie albo wymiana pokrywy lub ... silikon. Wybrałem drugą opcję - bez demontażu tylko dobre odtłuszczenie i ta masa (nie koniecznie z aledrogo) http://allegro.pl/masa-uszczelniajaca-silikon-victor-reinz-reinzosil-i1974216833.html. Od prawie roku mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie wymieniałem latem czyli nowa uszczelka plus jakieś coś do uszczelnienia oczywiście odtłuszczone i dalej z powrotem leci, taki urok. W silnikach AVG nie wiem czy u was też uszczelka występuje oryginalnie razem z pokrywą i podobno można coś takiego dostać więc po nowym roku będę próbował...[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 18:14_________________________________________________Zrobiłem na niej około 8000 kilosków. Więc spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki sam problem,cieknie mi z trzech mocowań na górze pokrywy.

I mam takie małe pytanko ponieważ nie za bardzo znam sie na mechanice i będzie mi to wymieniał mechanior i

prosze o rade.Przy okazji jak będzie zdejmował pokrywe ma jeszcze na coś szczególnego zwrócić uwage?ewentualnie dodatkowo coś wyczyścić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...