Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktywacja wskazania naładowania akumulatora Wymiana Demontaz Kodowanie


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym sie dowiedziec po co kodowac akumulator jaki jest w tym cel?

a czytałes cos wątek ? :)

I jezeli juz to czu ktos mógłby mi podpowiedziec jaki jest kod do akumulatora 12V 71Ah 650A z gory dziekowka

ten albo ten

70Ah - 4F0915105A lub 8K0915105C lub 000915105DF

72Ah - 8K0915105B lub 000915105AF lub 000915105DG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czytalem i nikt nie dal jasnej odpowiedzi

Kodowanie kodowaniem ale co to daje czy jest to tylko po to zeby nam wskaznik dobrze pokazywał czy żeby dostosować prad ladowania do okreslonego akumulatora??

U mnie aku po wlaczeniu obcji w zielonym menu pokazywal 10%

Po chwili zabawy spadl do 5%

Zmienialem aku rok temu nie jest orginalne i nie jest takie jak bylo ale jest nowe ale bez kodu BEM

Aku kreci piwoli bylo ladowane nie raz dwa dni spokoju i znowu wolniej kręci

Dlatego sie pytam czy jezeli zakoduje akumulator to mi wskaznik pokaze 80-100% ale dalej bedzie detka czy zmieni sie prad ladowania alternator sie dostosuje i bedzie wszystko git ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sie pytam czy jezeli zakoduje akumulator to mi wskaznik pokaze 80-100% ale dalej bedzie detka czy zmieni sie prad ladowania alternator sie dostosuje i bedzie wszystko git ;-)

Jesli nie miałes kodu BEM to wystarczy zmienic obojetnie jaka kolowiek cyfre i zakodowac

Sterownik cały czas mysli ze masz stary akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to zrobilem i na poczatku bylo 100 % teraz po 2 godzinach postoju pokazuje 10 % czy to znaczy ze mam nam aku do wymiany czy poprostu jest nie doladowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to zrobilem i na poczatku bylo 100 % teraz po 2 godzinach postoju pokazuje 10 % czy to znaczy ze mam nam aku do wymiany czy poprostu jest nie doladowany?

Trzeba go podładowac troszke :wink:

sprawdz w blokach pomiarowych stan aku gateway 19 ( kanal 18 ,19,20 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to zrobilem i na poczatku bylo 100 % teraz po 2 godzinach postoju pokazuje 10 % czy to znaczy ze mam nam aku do wymiany czy poprostu jest nie doladowany?

Trzeba go podładowac troszke :wink:

sprawdz w blokach pomiarowych stan aku gateway 19 ( kanal 18 ,19,20 )

ccdff33fe6e9ceba.jpg

no i spawdzilem i oto co mi wyszlo

ladowanie juz podpiete naladuje ile sie do i zobaczymy co sie bedzie dziac dalej:) przy odpalonym aucie oczywiscie

Edytowane przez saub84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na mmi 3g plus nie wyświetla naładowania akumulatora i nie da się tego aktywować?

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

i ponownie problem...

Caly czas walcze z ladowaniem akumulator zakodowany poprawnie chyba :

81aa2b7b7440a03a.jpg

i dalej to samo problem z ladowaniem mierzone na akumulatorze i na szynie na podszybiu jest takie:

27753867034d3364.jpg

natomiast ladowanie bezposrednio na alternatorze jest takie :

ad541755b008b1c7.jpg

czyli ksiazkowe :)

pytanie zatem dlaczego na altku jest zajefajne dalej juz nie??...

sprawdzilem tez pobor pradu na postoju z zamknietymi dzwiami i kluczykami w kieszeni bo mi aku nie dosc ze nie doladowane to i jeszcze gubi prad i tu zaskoczenie bo jest tak:

dada57ecbacd8276.jpg

czyli w normie ale po kilku sekundach oczekiwania uslyszalem dziwne pstrykniecie po prawej stronie w bagazniku jak by cos sie odpalalo i wtedy :

943a1eaad8dc99ad.jpg

czasem nawet podskoczy do 0,25

jak z zegarkiem w reku co 20 sekund na 5 sekud taki skok co to moze byc ??

zalaczenie czegos wyrazinie slychac stojac z tylu auta w bagarzniku po prawej stronie dodam z lewej mam wzmacniacz i DVD od navi

natomias z prawej mam jeszcze jakies bezpieczniki :

fc93dab952eaff9b.jpg

czy ktos moze wie do czego sa i moze ma schemat bo nie sa opisane....

dodam jeszcze ze nawet teraz 4 godziny po tym jak zamknalem auto i nie bylo tykane dalej slychac dziwne pstrykanie czyli dalej to cos sie odpala i zrzera mi prad

pomozcie prosze i z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może w etce po swoim VIN co masz po prawej stronie w nadkolu, bo rozumiem że tam słychać dźwięki. A może zamek w klapie. Odepnij wtyczki np od centralnego zamka bagażnika i zobacz. Do 0.05 jest dopuszczalne powyżej już nie. Ale to chyba już wiesz.

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bagarziku po prawej stronie mam dwa urzadzanka

pierwsze:

5def5463e53b833b.jpg

oraz drogie nieco bardziej schowane:

d909a225210682ca.jpg

sa tez te bezpieczniki:

306c660c7b918641.jpg

wczoraj siedzialem do 3 w nocy i szukalem ich opisu jedyne co znalazlem to to :

d08352874a36273c.jpg

ale za chiny nie pasuje do moich....moze od innego auta innego modelu

w kazdym badz razie wczoraj wieczorem mialem 40% baterii dzis mam 5:(

laduje jeszcze raz bo co zrobic


Sprawdź może w etce po swoim VIN co masz po prawej stronie w nadkolu, bo rozumiem że tam słychać dźwięki. A może zamek w klapie. Odepnij wtyczki np od centralnego zamka bagażnika i zobacz. Do 0.05 jest dopuszczalne powyżej już nie. Ale to chyba już wiesz.

gdzie jest centraly zamek czy poprostu odpiac od zamka bagarznika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moduły od czujników cofania. Może zamknij się w bagażniku z latarka i z kluczykiem w ręku oczywiście haha. I zobacz co się cały czas załącza.

Nad każdym module masz numer. Wklep w Google i będziesz wiedział do czego służy.

Powiem ci ze zdarzyło mi się jeździć w bagażniku i szukać co trzeszczy.

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja nie musze

Na postoju po 4 godzinach stania auto zamkniete nie dotykane dalej pstryka z prawej strony od strony wlewu do paliwa czyli dalej cos mi kradnie prad

Masz racje jeden to jest sterownik od czujnikow parkowania natomiast drogi to jest modol komfortu

Moze on jest winny bo od jakiegos czasu mam problem tez z otwieraniem prawych tylnych dzwi czasem musze pilotem dwa razy pstryknac zeby sie otworzyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie drzwi prawe tylne, więc odłączyć kostkę drzwi jest po zsunięciu takiej gumy koło zawiasów. Albo może zamek od klapki wlewu paliwa.

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to co czytam to aku nie musi być dokładnie taki sam (w sensie firma) a parametry mogą być zbliżone? czyli jesli mam MOLL 8k0915105 c 340A 70 Ah 570A (prąd rozruchowy to jeśli włożę 71 Ah i 590A to nie musze kodowac? czy juz tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to co czytam to aku nie musi być dokładnie taki sam (w sensie firma) a parametry mogą być zbliżone? czyli jesli mam MOLL 8k0915105 c 340A 70 Ah 570A (prąd rozruchowy to jeśli włożę 71 Ah i 590A to nie musze kodowac? czy juz tak?

Moze byc taki AKU :wink:

Zawsze musimy kodowac po to aby sterownik wiedział ze jest nowa bateria

Jesli nie mamy kodu BEM wystarczy zmienic jakąkolowiek cyferke w starym kodowaniu i zapisać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiek! :)

a powiedz jeszcze jak wyłączyć alarm by nie wył po wyjęciu aku, bo muszę wyjąć go i podłączyć go pod prostownik w domu, bo mam garaż w bloku i nie za bardzo mam gdzie prostownik podpiąć :/

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli wylacze to nie, ale musze auto zamknac bo stoi w garażu w bloku. z kluczyka zamyka mi tylko drzwi pasazera. chyba ze zamkne z kluczyka przed odlaczeniem aku to wtedy alarm sie nie wlaczy, wyjme aku i zamkne bagaznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się i u mnie wymiana 7 letniego akumulatora MOLL 60Ah 480A i teraz mam pytanie gdyż znajomy w sklepie poleca mi akumulator TOPLA 60Ah 540A, rozumiem że mogę założyć akumulator z o tyle większym prądem rozruchowym? I jeszcze jedno miał ktoś do czynienia z tymi akumulatorami TOPLA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...