Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwny dzwięk przy odpalaniu


A4 FAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :hi: Mam problem , ponieważ przy odpalaniu auta na zimnym silniku (najczesciej) ,ale takze na ciepłym silniku sie zdarzy, w momencie uruchamiania silnika z tyłu samochodu wydobywa sie głuchy stuk (uderzenie) , nie wiem jak to wytłumaczyć jakby ktoś uderzył reką w oparcie tylnych foteli, nie wiem skad sie wydobywa ten dziwny dzwięk, ale dzieje się to zawsze przy uruchamianiu silnika w tym samym momencie, nie pózniej i nie wczesniej, i nie ważne czy tem. zewnwtrzna jest -5 czy +5 stopni C , nie pomaga także zmiana paliwa na inne (sprawdzałem). Proszę o pomoc szanownych kolegów.Pozdrawiam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może warto od dołu auta spojrzeć czy nie ma czegoś luźnego? Tak to można wróżyć co To może być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu sprawdzałem, wydaje sie ,że jest wszystko :good: ,tłumik itd. Może miał ktoś podobny przypadek? Mój znajomy miał to samo w B6 1.9Tdi 131PS ,które sprowadził z Niemiec na handel ,tez miał sporadyczny głuchy stuk podczas odpalania,ale sprzedał auto i w sumie też nie dowiedział się co było przyczyną.Swoje B6 mam niespełna 4 miesiace i wczesniej tego nie było jak temp.zew. , była ponad +10 stponi C , nie wiem czy to wogóle ma jakies znacznie.U mnie też nie dzieje się to za każdym razem, czasami odpala normalnie bez tego stuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i mam cos podobnego ale naprawdę rzadko (może z 4 razy mi sie to zdarzyło a ciągu 4 miesięcy - od czasu jak jest zimno, latem nie było tego) i tak podejrzewam...ale nie wiem czy to jest mozliwe :/ Czy to mozliwe, ze jest to odgłos subwoofera? (choć przeciw działa fakt, że odpalam samochód z rana zawsze z wyłączonym radiem). Ale dla mnie to brzmi jak taki "strzał" z głosnika niskotonowego, takie głuche pykniecie (jakby po otrzymaniu pradu sie w jakiś sposób załączał? Kto sie zna, niech powie czy to mozliwe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie panowie pod autem osłony termiczne wydechu. Może to one się pourywały.

Sam ostatnio walczyłem z czymś takim i okazało się że ostatnia osłona przy tłumiku była lekko oderwana i uderzała o wnękę na koło zapasowe wydając taki głuchy huk, ale taki jakby miało auto z tyłu rozwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...