Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8T]Wymiana uszczelki misy olejowej


Kunio

Rekomendowane odpowiedzi

Kunio juz zapomniales chyba nasza rozmowe na ten temat

1. odkrecasz miske - jest troche srobek

2. podnosisz silnik

3. wyjmujesz miske

4. umyc ja mozna ze szlamu w srodku bo napewno sie troche uzbieralo

5. i zalozyc

koszt :

uszczelka ok 65 zl + benzyna do umycia 10 zł wiec wychodzi ok 75 zl jak sam robisz jak pojedziesz do mechanika to za taka wymiane policzy sobie pewnie do 100 zl razem z wymiana oleju ale niewiem dokladnie

[ Dodano: 01-11-2006, 20:01 ]

sadze ze zajmie ok 1,5 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/platiniumm/ a wymieniałeś kiedyś tą uszczelkę,bo ja całkiem niedawno i nie jest to całkiem 1,5h :hi:[br]Dopisany: 19 Luty 2008, 16:18 _________________________________________________zacznijmy od tego ze aby dojść do 4 śrub przednich misy olejowej musisz najlepiej odsunąć pas przedni aby odkręcić łapę mocującą przednią poduszkę,a o tych 2 tylnych śrubach koło koła zamachowego nie wspomnę,ja wymieniałem pompe oleju i zajeło mi to ok.6godzin i bardzo się sprężałem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wolę zapłacić 100 lub 150 mechanikowi, niech on się bawi.

Jak się nie ma kanału (podnośnik 2-kolumnowy byłby lepszy) to można zapomnieć o wymianie w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno miałem ten sam problem tzn. olej nie leciał spod uszczelki na tyle mocno, aby można było zobaczyć krople na drodze. Dopiero przy wymianie oleju mechanik zwrócił uwagę na wilgotną miskę. W moim przypadku były niezbyt dokręcone śruby na misce olejowej. Naprawa wyglądała następująco: śruby zostały dokręcone, około 1/4 czasami 1/8 obrotu i wymieniony olej. Potem nie sprawdzałem, ale gorzej być nie powinno.

Jak się tylko poci to chyba nie ma co przesadzać i remontować pół silnika.

Jakie są wasze opinie na ten temat?[br]Dopisany: 19 Luty 2008, 19:59 _________________________________________________ :polew: Dopiero teraz spojrzałem, temat jest z 2006 roku? Co on robi na początku listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...