Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Puszcza trochę dymu


scorsez82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam B7 1.9 tdi bez DPF i co mi sie nie podoba to jest to że jak dodaje gazu i w momencie kiedy sie turbina zalącza pusci troche (a moze nawet i nie troche) dymu koloru szarego.Jest to bardzo widoczne zwlaszcza w nocy kiedy jedzie za mna samochod.Tylko puszcza dym przy zalączeniu sie turbiny i przy maxymalnych obr. (raz sprawdzilem) :przebiegly:

Mam przebieg okolo 71000km(44000 mil). Przebieg oryginalny bo kupilem auto z salonu z przebiegiem 39000km(24,500 mil) i mam udokumentowane wszystkie serwisy oraz przeglągy.

Jestem posiadaczem mojej audiczki od 1.5 roku i żadnych problemów nie mialem.Wymioniony byl pasek rozrzadu i alternatora w ASO przy przebigu 45000 bo mineło juz 5 lat.Serwisowany byl do momentu wymiany paska o od tamtej pory sam serwisuje bo ASO dało ciala tzn: źle mi ja poskladali i mialem szpary wielkości mojej dłoni miedzy lampą a maską. :angry: Na szczeście pasek zalożyli dobrze.

Przy przebiegu 64000 km wymienilem wszystkie oleje oraz filtry wraz z paliwowym.(wszystkie czesci oraz olej byly kupione w ASO)Audiczka śmiga aż miło tylko te kopcenie. :wallbash:

Nie daje mi to spokoju.POMOCY!!!!

Jazda na krótkich odcinkach i tylko po miescie oraz od 1-3 razy do Polski w ciągu roku.(także przepalony byl pare razy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadłość dizelka :wink4:, jak trochę sadzy się zbierze to musi bączka czasami puścić ale nie powinno to się dziać cały czas :no: podepnij pod Vaga dla własnego spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, krótkie odcinki nie służą zbytnio silnkowi disla, na szczęście nie posiadasz DPF-a , dobrze by było raz na jakiś czas przegonić autko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem za nowiutkim passatem i tez puszczał bąki :wink4:

Też zauważyłem, że niektóre nowe auta też jak i się przyciśnie to zostawiają większą chmurę niż moja 10 latka :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz niepokojących objawów typu falowanie obrotów ,telepanie budą, spore ubytki oleju itp. to zostaw i ciesz się jazdą jak masz możliwość dla świętego spokoju podepnij po waga i logi wstaw na forum a specjaliści szybko ci zdjagnozują usterkę o ile będzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to norma ze diesel puszcza boki jeszcze chyba nie wymyślili takiego bezdymnego hehehe

Gorzej jest jak za tobą nic nie widać i robisz zasłonę dymną :naughty::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko troszke telepie na biegu jalowym ale dopiero jak sie rozgrzeje, :mysli: ale obroty nie faluja. możliwe że ma ciut za male obroty [br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 18:42_________________________________________________pomyśle o tym VAG-u jeszcze.[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 18:59_________________________________________________ps. dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem. :)[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 19:51_________________________________________________a jeszcze jedno pytanie... Jakie te logi porobić? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegoń autko dosyć dobrze! tylko pierwsze je zagrzej. Dobra szeroka droga prosty odcinek i przeczyść DPF-a jak masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...