Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dlaczego nowe głośniki tak słabo graja na samym odtw. bez wzmaka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zamontowałem ostatnio w przednie drzwi głośniki Hertz DSK-165 , moc RMS 80 watt. no i powiem szczerze ze grają troche cicho i słabo , a jak sie podkreci to zaczynaja pierdziec. nie mam na razie wzmaka, podpiete sa pod pionka DEH-6900IB . czy jesli załoze wzmacniacz to poprawi sie cos ??? specjalnie pod głosniki wytłumiałem drzwi a tu takie rozczarowanie. Dodam jeszcze ze nie zmieniałem kabli od radia do głosników, czy to tez moze byc przyczyna ??? dzieki fachowcom za info. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze wszystko podłączyłeś ? Tam masz głośniki 2 drożne, odseparowane więc trzeba to odpowiednio podłączyć (zwrotnice).

Poza tym mam nadzieję, że + i - też dobrze podłączyłeś.

Radio Twoje ma moc 50W na kanał więc spokojnie one powinny grać.

Sprawdź wszystko od początku do końca jeżeli chodzi o podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze ciągne PB ES-5C na radiu alpine i gra mega przyzwoicie wiec to niejest wina głośnikow czy radia lecz albo złego podłączenia albo poprostu beznadziejnych kabli, kable najlepiej 2,5mm2 ale ja stawiam na złe podłączenie, pewnie przy zwrotnicy...

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak na twoim miejscu zainwestował parę zł. w lepsze przewody,a napewno nie będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za info ,, wina lezała po stronie kabli od radia do głosników. zmieniłem na 2.5mm2 i jest pieknie. dzieki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mów jasniej bo podnosisz lepiej atmosfere grozy niz sam Hubert Urbanski :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje otworzyc drzwi (kierowcy lub pasazera) i poogladac sobie je od spodu - czeka tam na nas pewna niemila niespodzianka :) .

o co chodzi? specjalnie sie schyliłem pod te drzwi, oglądałem oglądałem i nic szczególnego tam nie zobaczyłem (rdzy tym bardziej). Autko rocznikowo ma 11 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o szczeline na calej dlugosci drzwi. W wiekszosci przypadkow niweczy cala prace wlozona w uzyskanie dobrego basu z glosnika srednioniskotonowego:

057d8c6ba233ff87m.jpg

c062753242fb9ee4m.jpg

cf8b76d4edba8fd9m.jpg

Klikajac na zdjecie mozna otworzyc je w pelnym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , ale u mnie nie ma tej szpary , mam tak spasowany głosnik ze przylega idealnie. wiem bo sprawdzałem[br]Dopisany: 31 Marzec 2008, 06:46 _________________________________________________a tak wogóle to nie wiem , chyba musiałes pourywac wszystkie dolne zaczepy ze tak ci to odeszło , ja urwałem tylko jeden , ten przy mocowaniu głośnika i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka mała szczelina jest ale co z tego jak drzwi są wygłuszone i nic nie może sie wydostać przez tą dziurkę przecież maty klejone są do poszycia drzwi. W czym to przeszkadza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień kabelki w głosnikach :P i zobacz czy bedzie róznica :)

bo moze głosnik gra do srodka samochodu a nie do srodka drzwi :)

pozdro [br]Dopisany: 31 Marzec 2008, 14:38 _________________________________________________

Radio Twoje ma moc 50W na kanał więc spokojnie one powinny grać.

Sprawdź wszystko od początku do końca jeżeli chodzi o podłączenie.

ta :) ale zwróc uwage ze to radio to ma max 50 W :)

a w RMSie to ma moze miedzy 16 a 22 waty :P

a głośnik HERTZ ma 80 W w RMS :P wiec one i tak za specjalnie nie zagraja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie proponujesz które lepiej zagraja ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , ale u mnie nie ma tej szpary , mam tak spasowany głosnik ze przylega idealnie. wiem bo sprawdzałem[br]Dopisany: 31 Marzec 2008, 06:46 _________________________________________________a tak wogóle to nie wiem , chyba musiałes pourywac wszystkie dolne zaczepy ze tak ci to odeszło , ja urwałem tylko jeden , ten przy mocowaniu głośnika i jest git

Jak widac na zalaczonych zdjeciach oryginalne zaczepy sa na swoich miejscu cale i nienaruszone. Co do przylegania glosnika tez mam zastrzezenia bo niby do czego ma przylegac ? Jezeli zmieniales glosniki w drzwiach to musiales uzyc plastikowego kolnierza poprzez ktory glosnik napewno nie przylega idealnie ani do tapicerki ani do kolnierza przez co traci to co dla wytworzenia basu jest najwazniejsze.

U mnie taka mała szczelina jest ale co z tego jak drzwi są wygłuszone i nic nie może sie wydostać przez tą dziurkę przecież maty klejone są do poszycia drzwi. W czym to przeszkadza??

Zalozmy ze masz dobrze wytlumione drzwi czyli stworzyles glosnikowi optymalne warunki do pracy ale pozostala jeszcze druga strona medalu/glosnika. Nie zapominaj ze pomiedzy glosnikiem a tapicerka jest spora przestrzen ktora niestety wypelnia dzwiek wydobywajacy sie z glosnika a wiec cala para idzie w ..... gwizdek/tapicerke zamiasta przedostawac sie do srodka kabiny. Poprawna aplikacja glosnika w drzwiach audi to naprawde trudny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie proponujesz które lepiej zagraja ?????

zagra lepiej cos o mniejszej mocy nominalnej :)

ale jak podłaczysz Hertza pod mały wzmacniaczyk :) to zagraja fajnie

musisz tez wziąsc pod uwage ze jak montujesz głosniki to musze byc sztywno mocno umocowane kazdy luz gdzies tam to jest strata dzwieku :)

ale najpierw zamien kabelki w głosnikach + z - i zobacz czy lepiej nie zagraja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie proponujesz które lepiej zagraja ?????

zagra lepiej cos o mniejszej mocy nominalnej :)

ale jak podłaczysz Hertza pod mały wzmacniaczyk :) to zagraja fajnie

musisz tez wziąsc pod uwage ze jak montujesz głosniki to musze byc sztywno mocno umocowane kazdy luz gdzies tam to jest strata dzwieku :)

ale najpierw zamien kabelki w głosnikach + z - i zobacz czy lepiej nie zagraja :)

[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2008, 16:15 _________________________________________________mam wzmaka kenwooda , bardzo mocny , 4 kanały na wiatrakach , ale leży u brata i bede go montował dopiero w łikend maowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...