Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] masakra bo rozładowniu akumulatora - rozwiązanie bezpiecznik nr15


chwiajak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

Proszę o wyrozumiałość - nie mam czasu szukać tematu na forum być może ktoś mógłby mi pomóc

Rozładował mi się akumulator czego skutkiem jest choinka na zegarach i piszczenie po wyjęciu kluczyka.

"znajomy" elektryk podpiął kompa ale stwierdził że posypał się program zegarów, sumy kontrolne cośtamcośtam.

Naprawa u niego coś koło 400 pln!!!!!!

Pierwsza prośba czy ktoś w okolicach lublina mógłby pomóc - taniej

Druga prośba: po wyjęciu bezpiecznika nr 15 nie świeci parę żarówek na desce (podświetlenie przycisku esp, i szufladek na kubek i wizytówki) i te żaróweczki do robienia klimatu we wnętrzu, nie piszczy piszczyk włączonych świateł po wyjęciu klucza i pokazuje błąd na ogólnym liczniku kilometrów ale nie ma tego cyrku po wyjęciu klucza. Jutro muszę zrobić ok 400 ok czy mogę tak jeździć? tzn czy ten bezpiecznik nie obsługuje jakiegoś ważnego urządzenia? na spisie w necie pisze że bezpiecznik nr 15 jest od nawigacji, której w moim samochodzie nie ma.

Proszę o porady

ps opis na bezpiecznikach: Kombigerät

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tet twój elektryk chyba ściemnia :mysli: co tam sie dokładnie swieci w tych zegarkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałeś chociaż kilkadziesiąt metrów autem po padnięciu akumulatora? Może czujnik kąta skrętu musi się zaadaptować. :mysli:. Bo padnięciu aku piszczenie zegarów i zapalenie się kontroli trakcji to normalka.

Bezpiecznik nr. 15 - zasilanie zegarów.

coś tet twój elektryk chyba ściemnia :mysli: co tam sie dokładnie swieci w tych zegarkach???

No właśnie też tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tet twój elektryk chyba ściemnia :mysli: co tam sie dokładnie swieci w tych zegarkach???

kolego jak wyjmę klucz to najpierw przerywany sygnał dźwiękowy i świeci ikona hamulców i poziomu oleju i sylwetka samochodu z ikoną paliwa, nie opadają wskazówki paliwa i temperatury. potem ciągły dźwięk. po włączeniu zapłonu nie świecą też tarcze tylko same wskazówki

Po wyjęciu bezpiecznika 15 wszystko wraca do normy (oprócz ww)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek odłącz aku jeszcze raz , jak nic sie nie zmieni poproś swojego elektryka o test zegarów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem nagrać film z tymi zegarami ale jak włożyłem bezpiecznik przy włączonym silniku to wszystko wróciło do normy. mam nadzieję że jutro też tak będzie. dziękuję za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam i Życzę wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie musialo sie zaadoptowac to i owo. rozne cyrki sa z brakiem napiecia aku. dobrym rozwiazaniem jest zamontowanie pamieci baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...