Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Problem z silnikiem - brak mocy - analiza logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Kilka dni temu silnik w mojej A4 1,9 AWX zaczął mulić. nie czują w ogóle włączającego się turbo. Poczytałem trochę na forum i zajrzałem najpierw w kierunków zaworów N75 i N18. Szukałem N75 a chyba w końcu trafilem na N18(nie jasna a ciemna obudowa obok od góry) (dwa wyloty z dołu skierowane w tą samą stronę - jeden do EGR a pod nim do łącznika i co tu ciekawe - króciec po przeciwnej stronie-tej samej co wtyczka z nałożonym wężykiem który się kończy i...wisiał w powietrzu-całkiem niedawno panowie wymieniali przedni zderzak (biedne zwierzątko ;( ) )wyjąłem zaworek, przeczyściłem - zgodnie z instrukcją kolegi z forum. Wiec to mógłbym upatrywac za przyczynę ale na ile udało mi się zaglądać..to nie było do czego to podpiąć :shocked: co do zaworu N75 - wnioskuje bo podłaczony do gruchy turbo a drugi to ma tylko dwa wejscia obok siebie tylko (nie jak w N18 trzy)

dziś w końcu chwila wolnego- próba logów - proszę o wyrozumiałość, pierwszy raz robiłem a do tego w górach ślisko i często esp na wyświetlaczu;) błąd wyświetlający się :

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-00 - -

proszę o analizę logów a co do połączeń to nie mogłem znaleźć schematu dla AWX

Próba stateczna

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66538.html

Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66539.html

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66540.html

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66541.html

Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66542.html

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66543.html

Grupy: 014 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66544.html

Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66545.html

Basic Settings (vag 402 – wyskakuje error przy grupie 000)

Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66546.html

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66547.html

Dymaniczne

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66548.html

Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66549.html

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66550.html

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66551.html

Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66552.html

Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66553.html

Opublikowano

logi nic nie daja bo wpadaly w poslizg wiec o kant d*py potluc.Blad oznacza przeladowanie(na 99,9 turbo bedzie do czyszczenia),no ale to potrzeba logow zrob przynajmniej 003.010.011 na 3 lub 4 zeby sie nie slizgal.

Opublikowano
  • Autor

OK powtórzę. jednak dziwne że obroty idą do 3-3,5 a muł dalej mułem - to też może wina zabrudzonego turbo? a co myślisz o kawału przewodu co w powietrzu wisi od N18 - może schemat dostępny do podglądnięcia ?[br]Dopisany: 22 Grudzień 2011, 19:12_________________________________________________dzisiejsze logi, już nie ślizgało na drodze ale za to ślizg całkowity silnika..od muła po amen..

Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66594.html

Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66595.html

Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66596.html

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66597.html

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66598.html

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/pawel82zyw_66599.html

prośba o ocenę

Opublikowano

znow sie slizga jak nie kola to sprzeglo masz zajechane.Bo obroty od razu wskakuja na blisko 5 tysiecy obrotow

Opublikowano

znow sie slizga jak nie kola to sprzeglo masz zajechane.Bo obroty od razu wskakuja na blisko 5 tysiecy obrotow

E tam robił napewno wszystkie logi naraz.

Opublikowano

... a co myślisz o kawału przewodu co w powietrzu wisi od N18 - może schemat dostępny do podglądnięcia ?

:szukaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_tdi_schemat_polaczen_wezy_podcisnienia_dla_silnikow_avb_awx_avf-t62206.0.html

Opublikowano

Log BS 011 Do poprawy, ma sie cyklicznie zmieniac polozenie sztangi T.

Co do T, troszkę widać same wysterowanie ze jest do d...

83228607.jpg

Efekt wiszącego króćca N18.

Opublikowano

panowie tutaj nie ma co rozpaczac w 2 sekundy nie ma awx ktory od 1500 do 4800 by sie rozpedzil na 3 biegu.Albo sie slizgaja kola,albo sprzeglo.Jak zrobisz logi bez poslizgu/wymienisz sprzeglo bedziemy szukac wiecej.

Opublikowano
  • Autor

dzięki...sprzęgło padło, po swiętach wymiana i dopiero log na turbo

Opublikowano

panowie tutaj nie ma co rozpaczac w 2 sekundy nie ma awx ktory od 1500 do 4800 by sie rozpedzil na 3 biegu.Albo sie slizgaja kola,albo sprzeglo.Jak zrobisz logi bez poslizgu/wymienisz sprzeglo bedziemy szukac wiecej.

Nie no jestem pod wrażeniem :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.