Jump to content
IGNORED

[ALL B6] Nie działa klimatyzacja - sprzęgiełko, czy coś jeszcze?


radek8

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie, ostatnio dałem do mechanika auto żeby powymieniał wszystkie filtry. Wymienił wszystkie oprócz tego do klimy, bo nie działa, prawdopodobnie jest urwane jakieś sprzęgiełko, nie znam się na tym. Czy to będzie tylko sprzęgiełko czy jakiś mechanizm, który będzie trzeba wymienić ?

Link to comment
Share on other sites

a czynnik w układzie jest ?

podłacz VAG-a moze coś "wypluje"

Link to comment
Share on other sites

kolego sprzegielko to kolo pasowe sa rozne rodzaje elektryczne i samozrywne jak pada sprzegielko to nie bez powodu przed zalozeniem nowego lepiej sprawdzic kompresor bo sprzegielko to nie tani koszt mam ten sam problem tylko dodatkowo jak dodam gazu i auto schodzi z obrotow to taki dzwiek slychac jak by turbo siadalo. Czekam do wiosny dopiero bede szukal sprzegielka.

Link to comment
Share on other sites

sprezarka dziala jak pompa wprawia czynnik w ruch z uszkodzonym sprzegielkiem stoi w miejscu nie jest to dobre dla niej.

Link to comment
Share on other sites

podjedź do serwisu klimatyzcji zeby Ci zdiagnozowali co masz uszkodzone. takie gdybanie mechanika raczej niewiele pomorze. sa różne uszkodzenia sprężarek.. . a tym ze Ci sprężarka nie działa w tej chwili nie za bardzo się przejmuj , w zimie i tak się nie włącza .

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, najlepiej pojechać do kogoś doświadczonego, nawet zapłacić więcej ale naprawić tylko to co jest uszkodzone a nie wymieniać wszystko po kolei. Przekonałem się na własnej skórze, kombinowałem, latałem za duperelami, a i tak na końcu musiałem kupić nową sprężarkę.... przynajmniej zostało już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie :decayed:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...