Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż ORI lotki S LINE avant


marcintuchola

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrywasz folii ochronnej z taśmy dwustronnej tylko doklejasz do niej albo taśmę klejącą albo sznureczki na taśmie klejącej i wyprowadzasz je na zewnątrz lotki, tak żeby po umiejscowieniu lotki na właściwym miejscu, złapać za sznureczki i sciągnąć folie ochronną z taśmy dwustronnej:wink: Tak jak w kółeczkach. 

Screenshot_20220218-120541_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem takie coś na allegro i na samej taśmie trzyma się już kilka lat 4+. wyżej jest zdjęcie jak klej, ale z tego co kojarzę w lotce z b7 są chyba dwa miejsca poprzeczne(długie) na taśmę. 

3M VHB RP62 Dwustronna taśma akrylowa 19mmx3m (6629376257)

3M 4298UV Primer saszetka (6775023326)

jak poszukasz 3M VHB to te szare mam(nie piankowe), a RP62 to grubość 1.6mm

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Nie zrywasz folii ochronnej z taśmy dwustronnej tylko doklejasz do niej albo taśmę klejącą albo sznureczki na taśmie klejącej i wyprowadzasz je na zewnątrz lotki, tak żeby po umiejscowieniu lotki na właściwym miejscu, złapać za sznureczki i sciągnąć folie ochronną z taśmy dwustronnej:wink: Tak jak w kółeczkach. 

Screenshot_20220218-120541_Opera.jpg

No tak zgadza się tylko niech mi ten sznureczek odklei się gdzieś w połowie pod lotką  to i  tak wszystko od nowa , ogólnie to szacun dla ciebie kolego  za lajtowe podejście do  ciągniecia za ten sznureczek  bo jeśli ja bym to kleił i gdzieś tam w połowie ten sznureczek by mi się odkleił od tej foli ochronnej to  mam już do wymiany nie tylko lotke  ale i klape bo  dostałbym białej gorączki  więc boje się ryzykować , szkoda auta i mojego zdrowia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 3r4 napisał:

ja kupowałem takie coś na allegro i na samej taśmie trzyma się już kilka lat 4+. wyżej jest zdjęcie jak klej, ale z tego co kojarzę w lotce z b7 są chyba dwa miejsca poprzeczne(długie) na taśmę. 

3M VHB RP62 Dwustronna taśma akrylowa 19mmx3m (6629376257)

3M 4298UV Primer saszetka (6775023326)

jak poszukasz 3M VHB to te szare mam(nie piankowe), a RP62 to grubość 1.6mm

Na oryginalnej lotce tam gdzie przypada oryginalnie taśma  są takie dwa ranty tzn z jednej strony taśmy rant i z drugiej strony  taśmy rant więc taśma musi być odpowiedniej grubośći żeby wystawała poza te ranty celem przyklejenia się do klapy, jak  kiedyś kleiłem oryginalną lotke do oryginalnej klapy sline to długo szukałem takiej taśmy  żeby była na tyle gruba żeby po naklejeniu wystawała poza te  ranty tylko ze tam  było łatwo bo miałem otwory w klapie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sznureczek ciągniesz tylko 1-2 cm aż pojawi się ta czerwona folia ochronna. Wtedy łapiesz za tę folię i ciągniesz. Jest ona bardzo stabilna i ciężko ją przy zrywaniu przerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , najgorzej jak  nie uda mi  się nakleić tego perfekcyjnie  to będę tak długo na to patrzył aż w końcu  będę to rwał i od nowa czyścił  taśme  i ponownie kleił masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 14:50, Dbaluch napisał:

Rozumiem , najgorzej jak  nie uda mi  się nakleić tego perfekcyjnie  to będę tak długo na to patrzył aż w końcu  będę to rwał i od nowa czyścił  taśme  i ponownie kleił masakra 

To przyklei na klei do szyb, wtedy może ustawiać dokładnie położenie lotki i ostatecznie unieruchomić szeroką taśmą lakierniczą i przycisnąć cegłami od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak połoze jaki kolwiek ciężar od góry to lotka na mokrym kleju będzie miała tendecje iśćia ku dołowi , proszę mi to wytłumaczyć bo nie czaje  jak to koledzy z forum  dociskają ciężarem od góry lotke  skoro ona nie jest niczym od dołu podparta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotka oprze się o klapę, ściśnie tylko klej na płasko. Możesz docisnąć ale nie musisz. Ja dociskałem tylko rękoma przy osadzaniu a na koniec dałem kilka pasków taśmy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muskel1 napisał:

Lotka oprze się o klapę, ściśnie tylko klej na płasko. Możesz docisnąć ale nie musisz. Ja dociskałem tylko rękoma przy osadzaniu a na koniec dałem kilka pasków taśmy. 

Ok ale ty kolego na całej szerokości lotki miałeś taśme  więc to zmienia postać rzeczy , po dociśnięciu lotki do klapy  jest już tzw gotowiec a w przypadku montażu na klej jest  zupełnie inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej do szyb jest bardzo gęstą i lepką masą jak dociśniesz rękoma i zabezpieczysz taśmą sam do góry się nie odciśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem , aczkolwiek nie potrafię zrozumieć jak tam koledzy kładą cegły lub inne  ciężkie rzeczy żeby docisnąć lotke bez podparćia jej od dołu , na jednym forum ktoś tam napisał że docisnoł  lotke od góry 40 kg  żeby dobrze dolegała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nie ori lotkach z GFK być może trzeba dociskać i cudować bo ze spasowaniem jest różnie. Oryginalna lotka bardzo dobrze przylega do klapy. Połóż lotkę na klapę na sucho i zobacz jak dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną lotke więc mam nadzieję że  będzie dobrze dolegać , mam przy niej  jeszcze te dwa bolce , gniazda  i cały czas myślę nad wierceniem dziur w klapie  , sam już nie wiem co robić  bo  straszą z tym wierceniem ze będzie klapa korodować itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo analizujesz, zerwij starą taśmę jeżeli jeszcze masz, utnij bolce i ładnie zeszlifuj i przyłóż ją w końcu do samochodu na sucho i przymierz :D moja lotka leżała prawie rok w kartonie co było żałosne bo cały montaż zajął jakieś 10 minut, a auto zupełnie inne...
jak naklejasz taśmę to masz zabezpieczenie, możesz przyłożyć i zobaczyć jak dokładnie ma być umiejscowione i zawsze można to zakładać w dwie osoby jak się ma wątpliwości (taśma musi być gruba jak napisałeś i te 1.6mm jest już ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 3r4 napisał:

za dużo analizujesz, zerwij starą taśmę jeżeli jeszcze masz, utnij bolce i ładnie zeszlifuj i przyłóż ją w końcu do samochodu na sucho i przymierz :D moja lotka leżała prawie rok w kartonie co było żałosne bo cały montaż zajął jakieś 10 minut, a auto zupełnie inne...
jak naklejasz taśmę to masz zabezpieczenie, możesz przyłożyć i zobaczyć jak dokładnie ma być umiejscowione i zawsze można to zakładać w dwie osoby jak się ma wątpliwości (taśma musi być gruba jak napisałeś i te 1.6mm jest już ok

Ty kleiłes na taśme tak ?  Ile czasu już tak jeździsz ?  Gdzieś delikatnie  już odstaje czy  poprostu nie zwracasz na to uwagi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dbaluch napisał:

Ty kleiłes na taśme tak ?  Ile czasu już tak jeździsz ?  Gdzieś delikatnie  już odstaje czy  poprostu nie zwracasz na to uwagi ? 

pisałem wcześniej dokładnie jaka taśma i ile jeżdżę ;) 
nic nie odstaje po ponad 3 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 11:33, Muskel1 napisał:

Nic nie wiertaj. Kleju do szyb nic nie zerwie.

Dokładnie . Przyklejaj i nie marudż , odklejać nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...